Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Evropský šampionát do 22 let: Chládek a Hejl padli, Beníček blízko senzaci

  • Napsal Antonín Vavrda

Česká výprava v Rusku / zdroj foto: Stanislav ŠkodaČeská výprava v Rusku / zdroj foto: Stanislav ŠkodaAKTUALIZOVÁNO – Dvě úterní vystoupení českých boxerů na prvním evropském šampionátu mladíků do 22 let skončila bohužel porážkou. Ani česká amatérské jednička Zdeněk Chládek, ani ostravský mladík Kamil Beníček na své soupeře nestačili. Podobně si vedl ve středečním programu i jejich parťák ve váze do 75 kilogramů Patrik Hejl.

Chládkovi zápas nesedl

Jako první nastoupil do odpoledního bloku zápasů účastník olympijských her v Londýně Zdeněk Chládek (22 let). Zápas ale několikanásobnému českému šampiónovi nevyšel podle představ.

V souboji s domácím (rodákem z Kaliningradu) Avakem Uzljanem ve váze do 64 kilogramů tahal od začátku za kratší konec a přestože byl zápas opticky více vyrovnaný, nakonec skončil celkem jasnou bodovou výhrou ruského boxera v poměru 19-9.

Beníček měl k vítězství kousek

Tři zápasy po Chládkovi nastoupil do ringu ve váze do 91 kilogramů proti trojnásobnému francouzskému vicemistru (letos ve váze nad 91 kg) Djibrilu Coupému teprve devatenáctiletý ostravský bijec Kamil Beníček.

A po počátečním oťukávání si český juniorský mistr republiky z roku 2010 začal přesnými kombinacemi vypracovávat bodový náskok, který ve druhém kole ještě navýšil. Do třetího dějiství tak Coupé nastoupil jako uragán a přestože mu byl za opakované vyplivnutí chrániče z pusy strhnut jeden bod, nakonec slavil nejtěsnější vítězství v poměru 19:18!

Ve středu nepřekvapil ani Hejl

Poslední český zástupce na šampionátu – Patrik Hejl do něj zasáhl ve váze do 75 kilogramů až ve středu odpoledne. Ve čtvrtém zápase druhého bloků zápasu jej čekal finský soupeř Jarkko Ojapalo a bohužel pro českou výpravu si vedl stejně jako jeho parťáci.

Finskému soupeři nedokázal příliš vzdorovat a nakonec prohrál jednoznačně na body 10-21. Česká výprava vedená trenéry Vasilem Larionovem a Miroslavem Vrbou tak skončila své účinkování v Kaliningradu již po třech dnech.

Dalším vrcholem by měla být pro českou reprezentaci jarní domácí Grand Prix Ústí nad Labem. Snad se tam nastartují k úspěšnému roku 2013...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze