Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Jičínská show. 'Pustíme si žilou, budou to bitvy,' zve domácí hvězda Chval

  • Napsal Antonín Vavrda

Remízová bitva Chval vs. Korec / facebook Jakub ChvalPRAHA – Už tento pátek se v jičínském Masarykově divadle uskuteční od 19:00 hodin první galavečer pod názvem Boxing Warriors. A účast bude skutečně nabitá, vždy v ringu se fanouškům představí dva aktuální vicemistři republiky.

Jeden z nich – kladenský Jan Korec se pak utká v hlavním duelu večera s domácím Jakubem Chvalem, který bude odvetou za jejich poslední remízový souboj. Podobný rematch se měl uskutečnit také mezi Danem Táborským a Georgem Pandeyanem, druhý jmenovaný se ale nakonec omluvil a tak se vicemistru republiky ve váze do 91 kilogramů postaví třetí muž ze stejného šampionátu – ostravský svalovec Vasil Ducár.

„Žádný ze zápasů nebude pro jednoho či druhého boxera snadným, fanoušci určitě mohou čekat super souboje,“ zve na prkna, co pro páteční noc nebudou znamenat svět, ale boj, dvacetiletý bojovník Jakub Chval. Toho coby domácí hvězdu, kterého vychoval jičínský klub, prověří tvrdý kladenský střelec Jan Korec.

Remízová bitva Chval vs. Korec / facebook Jakub Chval„Na zápas před domácím publikem se moc těším. Honza bude těžký soupeř, myslím, že to bude boj od úvodního gongu, oba se budeme snažit pustit tomu druhému žilou. Navíc je o váhu těžší,“ připomněl pro Profiboxing.cz Chval skutečnost, že se Korec stal v Rakovníku vicemistrem republiky ve váze do 64 kilogramů. A právě v této váze proti sobě v Jičíně půjdou, přestože Chval je "šedesátka".

„I když si Honzy coby soupeře vážím, věřím, že budu tím chytřejším a že vyhraji. Věřím, že mne požene vpřed zaplněné divadlo, takhle kvalitní večer v okolí už dlouho nebyl. Doufám, že svou troškou pomůžeme dostat box o trošku více na výsluní,“ dodal Chval, kterému z Kladna jeho soupeř vzkázal, že je v plné přípravě a že hodlá tentokrát svého rivala porazit.

Druhým tahákem večera bude jistě souboj dvou hromotluků a talentů v těžké váze do 91 kilogramů – vicemistr republiky Daniel Táborský vyzve na souboj třetího muže domácího šampionátu Vasila Ducára. Pro oba to bude zajímavá konfrontace také v tom ohledu, že se v Rakovníku na republice nepotkali, oba byli totiž nasazeni z opačné strany pavouka.

„Vasila osobně neznám, neboxovali jsme spolu. Co jsem ale viděl na republice, je to šikovný a silný kluk, co vím, tak má také zkušenosti z thajského boxu. Já ale chci těžit ze svých zkušeností a také kvalitní fyzičky,“ řekl Táborský, který by rád pokračoval v aktuální vítězné sérii.

Plakát turnaje v Jičíně / zdroj foto: Stanislav ŠkodaOd rakovnického šampionátu se představil postupně 26. prosince v Dánsku, 18. ledna na exhibici v Ostravě a o uplynulém víkendu na Kladně v rámci první ligy. Všechny své soupeře zdolal, naposledy navíc před limitem. „A to mi ještě vypadl zápas v Německu. Kouč soupeře mne znal, a když mě viděl, tak svého kluka do zápasu se mnou odmítl pustit,“ dodal Táborský.

Toho pojí s Jičínem, stejně jako týmového parťáka ze Sportcentra Filipa Miňovského na Praze 10, velké pouto. Část jeho rodiny totiž pochází právě odsud a tak i on se může těšit na velkou podporu fanoušků z hlediště.

Kromě těchto zápasů uvidí fanoušci amatérského boxu dalších sedm soubojů, ve kterých se představí mimo jiné bývalý vícebojař Jan Horák, či český šampión K-1 Matuš Juračka. Show může začít...

PROGRAM GALAVEČERA (od prvního zápasu k poslednímu):

Váha do 40 kg - přípravka: František Bradáč (BC Jičín) – Martin Okurka (Rakovník)... Prvně jmenovaný boxer je synem organizátora večera.
Váha do 56 kg – kadeti: Martin Novotný (Trutnov) – Martin Korbel (Kladno)
Váha do 56 kg – senioři: Martin Stehlík (BC Jičín) – Fred Radič (SAC Praga)
Váha do 64 kg – senioři: Jan Meiszar (BC Jičín) – Lukáš Radič (SAC Praga) 64kg
Váha do 81 kg – senioři: Matuš Juračka (OSA Praha ) – Tomáš Rovenský (BC Julia Tormy)... Juračka je mistrem republiky v K-1 a na podzim senzačně vyhrál Memoriál Julia Tormy.
Váha do 91 kg – senioři: Jan Eliáš (Kutil gym) – Jan Horák 91kg (BC Julia Tormy)... Horák je bývalý moderní pětibojař.
Váha do 91 kg – senioři: Daniel Táborský (SKB Praha) - Vasil Ducár (BC Řešeto Znojmo)
Váha nad 91 kg – senioři: Martin Křelina (BC Jičín) – Václav Černý (SKB Praha)... odveta za prohru Vaška Černého v kvalifikaci na MČR v Rakovníku, Křelina se tehdy vrátil do ringu po dvou letech, je to bývalý juniorský reprezentant, startoval vedle Zdeňka Chládka na juniorském MS v Mexiku
Váha do 64 kg – senioři: Jakub Chval (BC Jičín) – Jan Korec (Kladno).

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze