Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

'Let´s get ready to rumble.' Nabité mistrovství republiky startuje!

  • Napsal Antonín Vavrda

Lucie Mlejnková / zdroj foto: News3000.czPRAHA – Mekkou českého boxu se pro dny 7. až 9. prosince stane Rakovník. Necelých 60 kilometrů od Prahy se totiž bude odehrávat letošní domácí boxerský šampionát. S rekordní účastní bojovníků, rekordním zájmem veřejnosti a poprvé také se zahraničními boxery s trvalým pobytem v Česku.

Fanoušci amatérského boxu se mají v následujících třech dnech skutečně nač těšit. Celkem 99 boxerů (73 v mužském pavouku a 26 v ženském) si to rozdá celkem o 19 titulů mistra republiky.


 

VÍCE O DOMÁCÍM AMATÉRSKÉM ŠAMPIONÁTU:

 


„Čeká nás možná nejkvalitnější šampionát,“ řekl pro Profiboxing.cz viceprezident České boxerské asociace (ČBA) Stanislav Škoda. „Sice bude chybět Zdeněk Chládek, který v neděli odjíždí do Ruska na evropský šampionát kategorie do 22 let, nebo dlouhodobě nemocný Robert Bilík, přesto se mají diváci nač těšit,“ doplňuje.

 

Přehnaná slova? Nikoliv, vždyť poprvé v historii budou obsazeny na domácím šampionátu všechny váhové kategorii, v případě mužů pak pouze dvě nejnižší váhy do 48 a 52 kilogramů nebudou mít plné obsazení osmi závodníky.

„Čekají nás hodně zajímavé souboje od úvodních kol, na tituly si ve všech váhách brousí zuby vždy několik jmen,“ pronesl Škoda. Do rakovnické Sportovní hale navíc může dorazit kdokoliv, vstupné je lidové, občerstvení bude zajištěno.

Poprvé také s účastí cizinců

Ti, co se přijdou podívat, pak poprvé uvidí v ringu také cizince. Letošní šampionát je totiž otevřeným mistrovstvím. „Toto rozhodnutí sice vzbudilo trochu kontroverze, ale já ho považuji za správné. Diváci tak uvidí v akci například Hama Aperjana či Erika Hulieva,“ vysvětlil tento krok Škoda.

Kromě toho se podařilo pořadatelům zajistit bloky sestřihů pro Magazín bojových sportů na České televizi a také pro stanici FANDA. Ta se dokonce stala hlavním mediálním partnerem šampionátu, což by mělo značit následnou dlouhodobější spolupráci s ČBA. Pro v Česku kdysi tolik úspěšné, ale nyní dlouhodobě skomírající sportovní odvětví, výborné zprávy.

A pro fanoušky je připravena ještě jedna. Respektive v jednání. Pokud se vše ještě podaří během pátečního odpoledne vyladit, mohli by milovníci šermu pěstí sledovat celý šampionát bezplatně na internetu.

„Stále o tom jednáme. Problémem je ne úplně kvalitní internetové připojení v hale, která je navíc svou polohou problematická i pro wifi připojení. Vše se snažíme vyřešit, tímto bych rád poděkoval pánům Cinkovi a Krukovi z firmy TV COM, která by měla přenos zajišťovat,“ dodal místopředseda svazu.

Hvězdy? Šerban, Plzák, Stárek nebo Novotný

A na jaká jména se mohou příznivci těšit ať již při osobní návštěvě, tak případně na internetovém vysílání? Například na zkušené reprezentanty Patrika Velkého, Michala Šerbana, Lukáše Plzáka, Stanislava Stárka či Petra Novotného.

Do ringu se pak vrací mimo jiné Vítek Král nebo Dominik Musil, kteří se ihned zařadili mezi favority svých vah. Tyto pak budou prohánět mladé pušky v čele s Davidem Hoškem, Danem Táborským, Petrem Masorčičem a další.

V ženském pavouku se pak představí dvojnásobná bronzová medailistka Martina Schmoranzová, skvělou bilancí 14 výher a 1 porážky chlubící se brněnská učitelka Lucie Mlejnková, k vidění pak budou i mladé talentované boxerky jako třeba Fabiana Bytyqi, Lucie Sedláčková či Hanka Maruškevičová.

„Let´s get ready to rumble.“ Rachot může začít!

Časový  program (Sportovní hala Rakovník, nábřeží Dr. E. Beneše, 2354):

Pátek - 7.12. 2012: start vyřazovacích bojů 15:00 hodin   
Sobota - 8.12. 2012: start semifinálových bojů 14:00 hodin
Neděle - 9.12. 2012:  start finálových bojů 9:30 hodin

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze