Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

MČR juniorů v Trutnově: české talenty budou tančit mezi 'vlky'. Tak jako kdysi Kraj

Zleva: Synek, Ondráško a KašparZleva: Synek, Ondráško a KašparTRUTNOV – Od 22. do 24. února se v Trutnově uskuteční letošní juniorský šampionát, který slibuje skutečně parádní podívanou. Podívanou, kterou budou nejspíše moct sledovat fanoušci také prostřednictvím on-line streamu, a kterou servírují známí milovníci dobrého jídla, a především masa Milan Ondráško, Jakub Synek a Milan Kašpar.

Právě prvně jmenovaného jsme devět dní před startem šampionátu trochu vyzpovídali.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jak dlouho se na republikový šampionát chystáte? A jak si této možnosti vážíte?

O této možnosti víme zhruba tři měsíce, další čtyři týdny nám trvalo, než jsme se já, Jakub Synek (známý profesionální boxer, který se pyšní přezdívkou vlk, když tato zvířata obdivuje a jedno má také doma) a Miloš Kašpar rozhoupali a domluvili všechno okolo. Této příležitosti si nesmírně vážíme, bereme to jako velkou šanci ukázat, jak náš klub v novém složení dokáže fungovat.

Proč jste se rozhodli, že budete chtít šampionát juniorů letos pořádat?

Jsem u boxu přes dvacet let a na prvním mistrovství ČR u nás ještě coby junior boxoval v roce 1996 Rudolf Kraj. Podruhé se u nás konal tento šampionát kvůli synovi Luboše Veleckého staršího, který nakonec také vyhrál. No a nyní je řada na nás. Jedním z důvodů je Pavel Nevečeřal, který byl loni vyhlášen nejlepším kadetem v anketě České boxerské asociace.

Máte podporu města Trutnov?

Je přislíbená. Turnaj se koná pod záštitou našeho pana starosty Mgr. Ivana Adamce.

Co chystáte pro boxery i fanoušky za zajímavosti, speciality?

Vše děláme s maximálním nasazením a poctivě, což znamená, že máme pro boxery nachystané pěkné odměny za odvedené výkony, finále bude formou luxusního galavečera, světla, hudba, sličné Ring Girl...

Bude se podávat něco z tvé „zahrádky“? Je o tobě dobře známo, že jsi velký milovník masa a lovu...

Lovec nejsem, já se tím jen cpu. (smích) Ale ano, nějaká ta dobrota od našich sponzorů připravená bude, trenéři a rozhodčí se mají před finále nač těšit. Ale více ze mne nedostaneš.

A co cena vstupného?

Na první dva dny bude vstup zdarma, pouze finále jsme ocenili na 70 korun. Doufáme v hojnou účast a parádní kulisu.

Budete vysílat šampionát na internetu?

Škola, kde se šampionát uskuteční, má parádní zázemí, ke kterému patří také webkamera v hlavní tělocvičně. Detaily on-line přenosu ladíme.

Z čeho máš největší nervy? Obavy? Pořádat podobnou akci znamená spoustu bezesných nocí a hodně vrásek navíc...

Tak, tak. Klasika, chceme prezentovat náš klub v tom nejlepším možném světle. A nervy máme také z našich svěřenců, především z Pavla. Předminulý šampionát nastupoval kvůli zánětu v holeni pod antibiotiky, loni si na posledním sparingu brutálně narazil pravačkou, takže boxoval jen levou. Takže letos bych si přáli, aby jemu vydrželo zdraví. A mne nervy. (smích)

A na co se těšíš?

Až to bude úspěšně za mnou a já se konečně vyspím.

Jaké má tvůj klub turnajové naděje, kolik kluků nominuješ?

Tak Pavel, to je jasné. A pak máme dvě moc šikovné holčiny – Terezu Ticháčkovou a Eriku Javůrkovou.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze