Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Poprvé v Praze, poprvé bez helem, do krve: boxerská extraliga startuje!

Krvavá zranění patří k profesionálnímu boxu, přibudou nyní i v amatérském ringu?Krvavá zranění patří k profesionálnímu boxu, přibudou nyní i v amatérském ringu?PRAHA - Elitní box se po více než deseti letech vrací opět do české metropole! Bývalí boxeři pražských Uhelných skladů Míťa Soukup a Láďa Kutil dali dohromady nejlepší místní boxery, aby s nimi bojovali poprvé v tomto tisíciletí o tuzemský extraligový titul.

Nejvyšší domácí amatérské soutěž ale přináší i další novum. Mezinárodní boxerská federace totiž na jaře schválila úpravy regulí, které mají změnit zavedené pořekadlo o tom, že amatérský a profesionální box jsou vlastně dva rozdílné sporty.

V osmi zápasech v hotelu Olšanka se tak šestnáct borců domácího celku BC BigBoard Praha a plzeňské Chimery představí bez helem a bez možnosti remíz! Zápas skončí na body dle lístků tří vybraných bodových sudí, kteří budou bodovat jednotlivá kola stejně jako u profiboxu, TKO nebo drtivým KO.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

BigBoard Praha, který navazuje na legendární klub Uhelných skladů (skončil v roce 1991, naposledy pak extraligu boxoval pražský tým v roce 2001 pod hlavičkou Beck Box Club Rosti Osičky, pozn. autora), sestavil díky zkušeným trenérům velmi silný tým a rozhodně nemá jen klasické nováčkovské touhy - „otrkat se a neudělat ostudu".

„Tento ročník bereme jako rozjezdový. Asi by nebylo složité nakoupit zahraniční posily a bojovat o příčky nejvyšší hned v prvním roce," říká Dušan Palcr, předseda boxerského klubu BigBoard Praha. A vzápětí dodává: „Takovou strategii jsme ale trenéry odmítli a rozhodli se, že si tým vybudujeme na zdravém základu a dáme v prvé řadě šanci odchovancům pražských oddílů."

Pozvánka do hotelu Olšanka / zdroj foto: BC BigBoard PrahaPozvánka do hotelu Olšanka / zdroj foto: BC BigBoard PrahaI když... Jednu zahraniční posilu přece jen jeho tým v hledáčku měl. Chystal totiž pro diváky překvapení a opravdovou boxerskou lahůdku. Jednal o angažmá slovenské hvězdy Rudolfa Dydiho, dvojnásobného medailisty z mistrovství Evropy. Ten se po tříleté odmlce měl vrátit do ringu právě v Praze.

„Chtěli jsme extraligové utkání okořenit návratem velké boxerské hvězdy, nicméně se nám nepodařilo sehnat povolení ze slovenského svazu SABA, proto Ruda start v úvodním kole nestihne. Snad se nám podaří zajistit jeho start v některém z kol následujících," vysvětluje zmařené plány Pavel Hynek, vedoucí pražského družstva.

A také slova o rozjezdovém ročníku mohou být brány spíše jen jako taktická varianta. Pohled na soupisu totiž mluví jinou řečí. Arménská krev se vaří v žilách Eriků Hulieva a Alojana a také Davida Hunayana, kteří dlouhodobě v Praze žijí a trénují. Talentem nabitou sestavu s dalšími mladíky Štěpánem Pitrem a Davidem Hoškem pak doplňují zkušení bardi Patrik Kliment, Michal Vodárek a Ladislav Průša.

To už budí respekt a hlavně je velkým lákadlem pro fanoušky kvalitního boxu. „Moc se těším na tuhle boxerskou událost s velkým U a rozhodně si ji nenechám ujít," řekl před sobotním večerem v žižkovském hotelu Olšanka několikanásobný český mistr a velký talent pražského boxu Pavel Dostál, který startoval jak za Uhelné sklady, tak i za BBC Praha.

O formě boxerů pražského týmu svědčí i fakt, že Erik Huliev a Patrik Kliment obstáli o tomto víkendu při plnění svých reprezentačních povinností, kdy oba shodně vybojovali zlaté medaile na prestižním mezinárodním turnaji Grad Prix Slovenska.

David Hošek vs. Dan Táborský / zdroj foto: internetDavid Hošek vs. Dan Táborský / zdroj foto: internet„Měl jsem fantastické soustředění v Tatrách s Míťou Soukupem z Pražského rohovníka, cítil jsem se skvěle a těším se na start za nový pražský oddíl BC BigBoard Praha," hodnotí své vystoupení v barvách české reprezentace Patrik Kliment, který minulou sezónu nastupoval v extralize za DTJ Prostějov a zároveň vypomáhal i v první lize za vítězný oddíl tvořený boxery Pražského rohovníka.

Jenže proti metropolitnímu výběru se postaví neméně zkušená sestava plzeňských hostí. Tu nepovede nikdo menší než nejúspěšnější český amatérský bijec posledních let a účastník olympijských her Zdeněk Chládek, doplní jej například i talentovaný obr z formace Boxevents.cz Daniel Táborský, nebo již nyní legenda amatérského ringu Stanislav Stárek!

Fanoušci se tak mohou těšit hned na několik lahůdek! Tou první je samozřejmě start zkušeného, přesto stále mladého Chládka, který je tahákem již sám o sobě. V polotěžké váze (do 81 kg) uvidí diváci reprízu strhujícího prosincového finále mistrovství republiky této divize, kdy mladý David Hunanyan jen těsně nestačil na veterána českého ringu Stanislava Stárka.

O váhovou divizi výše si to pak o to korunu krále Prahy rozdají dvě mladé pražské těžké váhy. Ranař s drtivými háky David Hošek a o půl hlavy vyšší, šikovný Daniel Táborský, tedy třetí a druhý muž posledního domácího šampionátu. Druhý jmenovaný totiž sice boxuje za západočeský výběr, do hotelu Olšanka to ale bude mít ze svého pražského bytu stejně daleko jako jeho soupeř.

A pokud vám to stále nestačí, pak je tu tradiční vrchol večera – souboj supertíhy nad 91 kg. Mezi šestnácti provazy proti sobě stanou dvě tuzemské legendy, několikanásobní domácí šampióni – Láďa Průša a proti němu stodvacetikilový plzeňský kolos Pavel Šour. Dva ranaři s více jak stovkou duelů na kontě, bez přileb a rukavicemi jako v profiringu? To prostě nemůže skončit na body!

Přijďte i vytvořit parádní boxerskou atmosféru do novodobého svatostánku pražského boxu v hotelu Olšanka, Táboritská 23/1000 130 00 Praha 3 - Žižkov. Již tuto sobotu 21. září 2013 od 18:00. Vstupenky za 100 korun zakoupíte na místě před začátkem zápasu.

VÍKENDOVÝ PROGRAM 1. KOLA BOXERSKÉ EXTRALIGY:

Sobota 21. září: BC BigBoard Praha – BC Chimera Plzeň

Neděle 22. září: BC DTJ Prostějov – BC Dubnica nad Váhom

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze