Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

21. MČR v boxu: slovenská invaze a boj o uvolněné trůny!

  • Napsal Antonín Vavrda

Mistrovství ČR 2013 v boxuMistrovství ČR 2013 v boxuPRAHA – Český box čeká tradiční vrchol roku – domácí šampionát! Také letos s sebou přinese několik novinek, také letos bude psát zajímavé příběhy. Jaké? O tom na následujících řádcích...

Když jsme chtěli oslovit loňské šampióny, aby řekli pár slov před svými obhajobami titulů, zjistili jsme následující: v mužské kategorii budou své tituly hájit pouze dva bijci (Emil Kocvelda se přesunul o divizi výše) – Miroslav Šerban ve váze do 64 kg a Standa Stárek v 81. Ostatní váhy čekají na své nové krále...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Nutno dodat, že nejen nové vládce, ale také v „novém sportu". V seniorské kategorii totiž udělala letos na jaře Mezinárodní boxerská federace (AIBA) řádný průvan – kvůli přiblížení amatérského a profesionálního boxu (také kvůli plánovanému propojení obou sportů pod olympijskými pěti kruhy) sundala mužům helmy a změnila bodování – z tlačítek se přešlo na klasiku známou z profiringu a to bodovací lístky po každém kole.

Názor na to, zda-li bylo toto rozhodnutí správné, či nikoliv, si mohou udělat fanoušci názor již od pátku v jičínském Masarykově divadle, které se promění na tři dny v boxerskou arénu. A fandit budou moct také slovenským účastníkům, přesněji řečeno účastnicím. Kvůli tvrdší konkurenci si totiž reprezentační trenérka ženské reprezentace Eva Líšková prosadila, že na šampionátu budou startovat také slovenské bojovnice.

PROGRAM 21. MISTROVSTVÍ REPUBLIKY MUŽŮ A ŽEN V BOXU

Místo konání: Jičín, Masarykovo divadlo

Pátek 6. prosince od 15:00 hodin: vylučovací boje (vstup 60 kč)

Sobota 7. prosince od 14:00 hodin: semifinálové boje (vstup 80 kč)

Neděle 8. prosince od 9:30 hodin: finálové boje (vstup 100 kč, slavnostní nástup v 9:15 hodin)

„Na šampionát se moc těším, obzvláště tento rok, kde proti našim českým boxerkám budou stát i Slovenky. Vím, že některým se to nemusí zamlouvat, že Slovenky startují u nás, ale pro naše boxerky je to velký přínos. Ve vahách bude větší konkurence, větší počet boxerek, bude pyramidový postup, což naše děvčata potřebuji, aby si zvykaly do budoucna na mezinárodní turnaje," vysvětluje pro Profiboxing.cz svůj krok Líšková.

„Zápasy s boxerkami ze Slovenska přinesou naším další zkušenosti, které potřebuji, aby byly zase o krok vpřed, v budoucnu nás čeká evropský i světový šampionát. Svým 'OPIČKÁM' věřím, mají o proti boxerkám ze Slovenska víc zkušeností a jsou ostřílenější na mezinárodních turnajích," dodává bojovně naladěná reprezentační trenérka.

Příznivci tvrdých pěstí se tak mají skutečně nač těšit a to přesto, že jak bylo uvedeno v úvodu, neuvidí v akci některé loňské šampióny – Gábor (váha do 48 kg), Bradáč (váha do 52 kg), Erik Agateljan (váha do 56 kg), Vítek Král (váha do 75 kg) a Řezníček (nad 91 kg) v širší nominaci vůbec nefigurují (prvně tři jmenovaní kvůli věku, kdy nesmí boxovat coby junioři bez helem), vládce „60" Aperjan se v tomto týdnu zranil a mistr těžké váhy Novotný již v průběhu léta ukončil svojí bohatou kariéru.

Z jejich „popela" ale mohou povstat noví bojovníci. V „64" by mohlo dojít na duel loňského mistra republiky Mirka Šerbana s dlouholetou jedničkou a olympionikem Zdeňkem Chládkem, který si loni během šampionátu plnil reprezentační povinnosti, v „75" se pak sejdou loňský mistr nižší divize Emil Kocvedla s králem Vítkem Králem a nažhaveným stříbrným Michalem Vodárkem.

V polotěžké váze bude hájit mistrovskou korunu veterán Standa Stárek proti mladým chrtům v čele s překvapením loňského mistrovství republiky Davidem Hunanyanem, v těžké divizi si pak brousí zuby na domácí titul především duo Daniel Táborský a David Hošek. Říz měl dodat vždy nebezpečný arménský tanečník George Pandeyan, který se ale stejně jako Aperjan pár dnů před vrcholem sezóny zranil poté, co si účast vybojoval v nominačním souboji.

Ilustrační foto z loňského MČR / zdroj foto: Stanislav ŠkodaIlustrační foto z loňského MČR / zdroj foto: Stanislav ŠkodaTvrdé bitvy pak pochopitelně slibuje i supertíha, kde nechybí české stálice Stanislav Bártek, Dominik Musil, Rudolf Helešic, Pavel Šour, či neustále se lepšící Jan Eliáš.

Proto neváhejte a přijďte podpořit své favority anebo se jen prostě podívat na ten nejlepší tuzemský box. V pátek odpoledne to vše vypukne. A pokud již nebudete moct z jakýkoliv důvodů dorazit, sledujte naše stránky, ve spolupráci s onlajny.com vám ze sobotních semifinálových a nedělních finálových soubojů nabídneme kontinuální on-line reportáž s kompletními výsledky!

PŘEDBĚŽNÁ NOMINACE (může se ještě změnit v pátek po poledni během vážení, nabízíme zatím jen váhy, které jsou obsazeny alespoň třemi závodníky, neuvádíme náhradníky):

ŽENY:

Váha do 48 kg:

Bibiana Mináriková (BC Dubnica n. Váhom)
Vladimíra Malíková (BC Praha)
Eva Novotná (Nitra)

Váha do 51kg:

Jana Juranová (Free Do Brno)
Karina Šírerová (BC Asfalt Králův Dvůr)
Nella Freiherrová (BC Poruba)
Fabiana Bytyqi (SKP Sever Ústí nad Labem)

Očima šampiónky Alice Šrámkové:

Na republiku se moc těším, samozřejmě jsem i nervózní, ale tak správně předstartovně. (úsměv) Připravovala jsem se pořádně a poctivě, takže se cítím dobře. A co říct ke konfrontaci se Slovenkami? Mne je to celkem jedno, neřeším to. Asi i proto, že kickboxu jsou otevřené šampionáty běžnou věcí, takže jsem už asi zvyklá. Každopádně jsem ráda za nabitou váhovku.

Váha do 54kg:

Lenka Kardová (SK Boxing Č.Budějovice)
Pavlína Zubačová (JK BOX Plzeň)
Kristýna Tekielová (KO Brno)
Alice Šrámková (Pražský rohovník)
Veronika Kalousková (BCO Liptovský Mikuláš)
Kateřina Gunterová (BC Trutnov)

Váha do 57kg:

Lucie Sedláčková (SKMP Děčín)
Petra Šimáčková (SKB Č.Budějovice)
Barbora Tusherová (SKB Třeboň)
Dina Váchová (SK Boxing Praha)
Monika Vojtěchová (SKB Praha)
Petra Částková (SKB Praha)
Soňa Valachová (BC Ružinov)

Očima šampiónky (loni ve váze do 57 kg) Ester Konečné:
„Obhajovat titul v 57 letos určitě nebudu a doufám, že v této váhové kategorii už nikdy nebudu muset boxovat. Letos se chystám na svou váhu do 60 kg, kterou mi v loňském roce kvůli neúčasti soupeřek zrušili, já musela na poslední chvíli shazovat a ubralo mi to téměř všechny síly. Takže doufám, že letos to bude vše OK a já podám co nejlepší výkon a předvedu hezký box. Samozřejmě bych chtěla titul obhájit, ale soupeřky neznám a v žádném případě je nechci nijak podceňovat. A že to bude mistrovství Československé republiky? Proč ne, v poslední době je trend spojovat naše země v nejrůznějších oblastech. Alespoň bude více zajímavých ženských zápasů."

Váha do 60 kg:

Ester Konečná (BC Boxing Ostrava)
Barbora Píšová (KO Brno)
Dominika Kovaříková (BC Jičín)
Jana Maceková (BC Ružinov )

Váha do 64kg:

Alžběta Hofmanová (SKP Pardubice )
Martina Schmoranzová (SK Boxing Praha)
Michaela Myslivečková (SK Boxing Praha)
Mária Bartlová (BC Bratislava)

Váha do 75 kg:

Pavlína Kolářová (TJ TZ Rakovník)
Viera Skukálková (BC Ružinov)
Andrea Šírková (BC Ružinov)

MUŽI:

Očima šampiónky Martiny Schmoranzové:
„Na mistrovství se už moc těším, na obhajobu jsem se pořádně připravovala, tak doufám, že nás holky ze Slovenska nevyškolí." (úsměv)

Váha do 56 kg:

Martin Stehlík (BC Jičín)
Jakub Chval (BC Jičín)
Ruslan Schachaldajev (The Champions Příbram)
Erik Huliev (SKB Praha)
Garnik Harutunyan (SKP Sever Ústí nad Labem)
Roman Hladík (BC Chlumec)

Prognóza Profiboxing.cz: O titulu se rozhodne mezi Chvalem, Schachaldajevem a Hulievem. Největší šance má posledně jmenovaný, stabilně nastupuje v extralize, kde se před týdnem utkal s novopečeným mistrem Slovenska (Zsolt Osaďan), kterého porazil jasně na body. Se Schachaldajevem se potkal v úvodním kole extraligy (Praha vs. Plzeň), kde jej v bojovném zápase zaslouženě a jasně porazil 3:0. Domácí Jakub Chval byl velkým talentem, nicméně se jeho hvězda přechodem do mužů zastavila. Škoda, že kvůli věkovému omezení a sundání přileb neuvidíme mladého Erika Agateljana.

Váha do 60 kg:

Štěpán Pitra (Pražský rohovník)
Patrik Velký (BC Karviná)
Tomáš Polák (KO Brno)
Erik Alojan (Pražský rohovník)
Daniel Schilder (BC Poruba)

Prognóza Profiboxing.cz: Favoritem byl určitě Aperjan, který se ale zranil a bojovat nebude. Nicméně Alojan s ním odboxoval bojovné utkání před měsícem právě při extralize, sice na body zaslouženě prohrál, ale ukázal, že i s takovýmto boxerem lze bojovat relativně vyrovnaně a lze jej porazit. Pozlobit by jej mohli mladí Pitra a Velký.

Váha do 64 kg:

Tobias Lessy (BC 1. Máj Karviná)
Jan Meiszar (BC Jičín)
Jiří Kníže (Kometa Brno)
Jan Korec (SKS Arena Kladno)
Miroslav Šerban (DTJ Prostějov)
Zdeněk Chládek (SKP Sever Ústí nad Labem)
Viktor Agateljan (KP Sever Ústí nad Labem)
David Hovhanesjan (SKP Sever Ústí nad Labem)

Prognóza Profiboxing.cz: Zde je jasný favorit – Zdeněk Chládek. Šerban ale stále trénuje a formu ukázal při extralize, je bojovný a rvavý a finále by pro něj mělo být povinností. Překvapit mohou Agateljan a Meiszar. Uvidíme, jak bude Agateljanovi vyhovovat box bez přilby, protože nastupuje jen v první lize, a chybí mu zkušenosti ze soubojů bez přilby. A on rozhodně nepatří mezi tvrďáky, spíše excelentní techniky boxující na dálku.

Váha do 69 kg:

Lukáš Plzák (SK BC Mělník)
René Molík (BC Asfalt Králův Dvůr)
Robert Bílik (Boxing Ostrava)
Michal Kolář (Dynamo Svitavy)
Patrik Kliment (SKP Rakovník)
Vladimír Lengál (Rešeto Znojmo)
Miloš Bártl (BC Kladno)
Mário Baláž (Dukla Olomouc)

Prognóza Profiboxing.cz: Favoritem je Robert Bilík, člen reprezentace a extraligový boxer DTJ Prostějov. Právě v posledním utkání extraligového vystoupení prostějovského celku se potkal s druhým favoritem Klimentem. Kliment po nemoci první kolo prohrál, pak ale Bilíka načapal a trefil na bradu. Přestože nakonec na body prohrál, oba si tento zápas budou jistě pamatovat. Kliment viděl soupeře hulit, Bilík naopak Klimenta přebodoval. Plzák je rvavý, určitě bude mít v Jičíně spoustu fanoušků a alespoň semifinále by pro něj mělo být povinností.

Váha do 75 kg:

Michal Vodárek (SKB České Budějovice)
Josef Pavliš (BC Jičín)
Emil Kocvelda (Kutil Gym)
Martin Podlucký (Pražský rohovník)
Jaroslav Pavelka (BC Bruiser Kroměříž)
Martin Sloup (Chimera Plzeň)
Patrik Hejl (SSK Vítkovice)

Prognóza Profiboxing.cz: V českých soutěžích dlouho neporažený Michal Vodárek si jde pro titul. Cokoli jiného je pro něj neúspěch. Hlavní překážkou v jeho cestě mu bude Emil Kocvelda. Pavliš na domácí půdě bude určitě namotivovaný fanoušky, ale jeho relativně otevřený kryt, mu může být v boji bez přilby nevýhodou. Hejl bohužel nenastupuje v extralize, má málo zápasů, finále by bylo velkým úspěchem.

Očima šampióna Stanislava Stárka:
„Na republiku se samozřejmě těším a jak už jsem se jednou přesvědčil, obhájit titul je mnohem těžší než ho získat, takže nikoho ze soupeřů nechci podcenit!"

Váha do 81 kg:

Stanislav Stárek (SK Boxing Praha)
Tomáš Bezvoda (SKP Sever Ústí nad Labem)
Oskar Lakomý (SKB Praha)
David Hunanyan (Kutil Gym)
Jan Mužík (BC Boxing Ostrava)
Pavel Janda (BC Pardubice)
Pavel Pikner (SKS Arena Kladno)
Matůš Juráček (BC OSA Praha)

Prognóza Profiboxing.cz: Favoritem je Stárek, největším soupeřem pak Hunanyan, se kterým se Stárek setkává relativně často nejen v extralize a první lize, jejich zápasy jsou vždy vyrovnané, ale většinou vítězí Stárek. Nicméně poslední měření sil vyhrál mladší z této dvojice rivalů. Prohánět by je měli talentovaný Lakomý a Juráček. Pozor si ale musí dát na tvrďáka Bezvozdu, jehož háky poslaly k zemi už nejednoho protivníka.

Váha do 91 kg:

Daniel Táborský (SK Boxing Praha)
Radek Giesmann (Veki Box Chomutov)
David Hošek (Pražský rohovník)
Adam Kolařík (SKB Třeboň)
Kamil Beníček (SSK Vítkovice)
Vasil Ducár (Rešeto Znojmo)
David Matějka (BC Jičín)

Prognóza Profiboxing.cz: Po odchodu Novotného do sportovního důchodu si na titul myslí hned čtyři mladí boxeři, kteří se navzájem porážejí, takže bude hodně záležet na aktuální formě i losu. Šampionát bude zároveň i bojem o pozici reprezentační jedničky, jelikož všichni tito kluci mají šanci bojovat i o olympiádu. O kom je řeč? O Beníčkovi, Táborském, Hoškovi a Ducárovi.

Váha nad 91 kg:

Lukáš Wacker (Chimera Plzeň)
Jan Eliáš (Kutil Gym)
Pavel Šour (Chimera Plzeň)
Stanislav Bártek (SÚS Krnov)
Leoš Smrčka (Řešeto Znojmo)
Rudolf Helešic (SKP Sever Ústí nad Labem)
Dominik Musil (Řešeto Znojmo)
Václav Černý (SKB Praha)

Prognóza Profiboxing.cz: Favoritem budou nejspíše Bártek a Pavel Šour. Při neúčasti Průši si to o titul rozdají tito veteráni českého boxu. Prohánět by jej mohli Eliáš, Musil, Helešic, posledně dvěma jmenovaným ale chybí letos souboje bez helem.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze