Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

'Ktož jsú boží bojovníci!' Tábor zažije další válku, tentokrát v ringu!

  • Napsal Antonín Vavrda

Noc bojovníků v TábořeNoc bojovníků v TábořeTÁBOR – Jedno z nejkrásnějších jihočeských měst, které oficiálně před téměř 600 lety založili husité Jana Žižky, zažije tentokrát bitvy novodobých válečníků – v Táboře si to večer v hotelu Palcát rozdají boxeři, thajští boxeři a všestranní bojovníci (K-1) v deseti drsných bitvách.

Ne, nemusíte se obávat dalšího střetu husitů z křižáky. Ne, tentokrát se nebude bojovat na vozových hradbách, ale v ringu, mezi šestnácti provazy a dle přesně určených pravidel. A přestože se dají očekávat tvrdé souboje, o život zde nepůjde.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Beru to jako další krok. Založil jsem tady klub, poté semináře, kempy, galavečer bojových sportů byl dalším logickým posunem vpřed. Hodně lidí odsud nebo z jižních Čech jezdí na box do Prahy nebo Příbramy, tak proč, když jim můžeme předvést šou i u nás," vysvětlil v rozhovoru pro Profiboxing.cz bývalý boxer David Kubíček, co jej vedlo k tomu, aby první večer bojových sportů v historickém městě uskutečnil.

Plakát ke gala v TábořePlakát ke gala v TábořeA laťku pro případné vytvoření tradice si rozhodně nepostavil nízko. Posuďte sami – v ringu se představí postupně boxerský šampión ve váze do 91 kg Daniel Táborský, vicemistr republiky v 81 Tomáš Bezvoda, nebo jeden z nejtalentovanějších tuzemským bijců mezi profesionály – byť pod slovenskou vlajkou boxující Martin Parlagi.

I díky těmto výše zmíněným důvodům asi není velké překvapení, že je dnešní večer, který startuje v hotelu Palcát od 19:00 hodin a moderovat jej bude Robert Rosenberg, už de facto vyprodaný. „Předprodej a plocha je prodaná, zbylo nám plánovaných 200 lístků, které chceme prodat na místě před začátkem akce. Nečekal jsem to," neskrývá a hrdost spokojenost Kubíček.

A stejně jako fanoušci bojových sportů, tak se těší i samotní bojovníci. Minimálně ti boxerští. „Určitě se těším, měla by to být dobrá šou s hezkou atmosférou," pronesl novopečený republikový šampión Daniel Táborský. „Město leží blízko mému klubu v Třeboni, kdysi jej založili husitští bojovníci, kde jinde se můžeme s Danem lépe ukázat?" přidává jeho sobotní soupeř Adam Kolařík.

„Moc se těším, má být vyprodáno, sál v hotelu slibuje super kotel, to se vždycky boxuje skvěle, doufám, že lidi přijdou a budou fandit a my se jim odměníme takovými výkony, aby chodili více a více," dodává Martin Parlagi, kterého čeká hned za devět dnů další souboj v pražské Lucerně. „Tam to bude pro mě asi těžší, budu boxovat proti olympionikovi a medailistovi z mistrovství Evropy, vyhrát chci ale oba zápasy," dodává slovenský dosud neporažený bijec.

Kromě těchto bijců se představí ještě další šestice boxerů, dalších pět duelů (startovní listina se ještě ladí) by pak měli obstarat bojovníci dle pravidel K-1 a thajského boxu, ve třech z nich se představí domácí bijci. „Myslím, že se bude nač dívat," má jasno Kubíček. Je třeba dodávat více?

KRÁTKÉ ROZHOVORY S TROJICÍ STARTUJÍCÍCH BOXERŮ:

Daniel Táborský / zdroj foto: Archiv D. TáborskýDaniel Táborský / zdroj foto: Archiv D. TáborskýDaniel Táborský

Jak se těšíš na zápas do Tábora - tvůj druhý coby mistra republiky?

Tak těším se! Už je prodáno mnoho lístků. Kubíček to perfektně zpropagoval a měla by to být dobrá show a hezkou atmosférou.

Cítíš větší zodpovědnost, když boxuješ coby republikový šampión?

Takto o tom nepřemýšlím. Jdu si prostě užít zápas a show.

Mimochodem, pro příští rok tě čerstvě zařadil reprezentační kouč Vasil Larionov do užšího výběrů národního týmu...

Ano, v úterý to oficiálně vyšlo. Byl jsem vybrán mezi pětici užšího kádru. Mám z toho ohromnou radost. Je to příležitost reprezentovat, podívat se po světě a poměřit se, se světovou špičkou.

Co víš o soupeři? Jak těžký je to protivník pro tvůj poslední zápas letošního roku?

Tak Adama jsem mockrát boxovat neviděl. Jen na loňské republice a na videu s Davidem Hoškem, ale pravidelně sleduji výsledky z první ligy a vím, že se mu daří, moc neprohrává. Je to vlastně asi poslední boxer z tuzemské širší špičky, se kterým jsem se ještě neutkal. Takže se těším! Bude to našlapaný večer plný kvalitních bojovníků, takže koukejte všichni dorazit!

Adam Kolařík / zdroj foto: ArchivAdam Kolařík / zdroj foto: ArchivAdam Kolařík

Jak se těšíš na zápas do Tábora?

Město leží blízko mému klubu v Třeboni, kdysi jej založili husitští bojovníci, kde jinde se můžeme s Danem lépe ukázat? A Robert (Rosenberg) se určitě o atmosféru dokáže postarat.

Je pro tebe větší motivací, že boxuješ proti mistru republiky a čerstvě i klukovi, který je v užším reprezentačním výběru pro rok 2014?

Určitě je to pro mě šance a výzva. Udělám, co budu moc, abych porazil domácího mistra a pokud se tak nestane, tak to pro mě bude stoprocentně dobrá zkušenost. Lepší porážka od boxera, který vybojoval titul, i to by pro mě byla cenná zkušenost. Určitě lepší než výhra nad slabým soupeřem, to mi nic nedá a ego si zvyšovat nepotřebuji.

Boxovali jste už spolu?

Měli jsme šanci se potkat na posledních republikách, ale nestalo se.

Co víš o Danovi po boxerské stránce?

Hodně tlačí a zároveň kontruje přední rukou.

Kdybys měl nějak fanoušky nalákat, co bys jim řekl coby pozvánku? A co případně vzkázal soupeři?

Ať přijdou! Bude to show na úrovni a určitě tvrdý a pěkný zápas. Dám do toho všechno. Vzkázat nic nechci, nemam rad silácký řeči, vše se uvidí během zápasu. Snad jen – ať vyhraje ten lepší.

Martin Parlagi a Martina SchmoranzováMartin Parlagi a Martina SchmoranzováMartin Parlagi

Jak se těšíš na nabitý konec roku - nejdříve Tábor, pak Lucerna?

Pochopitelně se moc těší, jak na Tábor, tak do Lucerny, i když tam přece jen o něco více, bývá tam navíc skvělá atmosféra, pro mě je to takový český MGM Grand. Ale i v Táboře to bude super. Doufám každopádně, že se fanouškům trochu předvedu, v Děčíně trval můj poslední zápas jen jedno kolo.

Neřešilo se, kdy dáš všanc svůj titul Mezinárodního českého mistra?

Tuhle otázku jsme zatím s mým týmem Boxevents ani trenérem neřešil, ale pokud se najde někdo v mojí váze, tak není problém.

Bude se boxovat navíc v hotelovém sálu, takže se dá čekat super kotel...

Bude to super, má snad dokonce vyprodáno, takže věřím, že se fanoušci také těší. Co se týče kotle, samozřejmě se těším, je to lepší než ve velké, ale poloprázdné hale. Ale nakonec o tom to přece je, příjít na sport osobně a pořádně si zafandit. Věřím, že tomu tak bude nejen v Táboře a že lidi začnou více a více chodit na bojové sporty.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze