Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Tohle bude válka! Ubrání Král Brno před znojemským rváčem Lengálem?

  • Napsal Antonín Vavrda

Vítek Král vs. Vladimír Lengál na MČR 2014 / zdroj: Tomáš LiškaVítek Král vs. Vladimír Lengál na MČR 2014 / zdroj: Tomáš LiškaPRAHA/BRNO – Dlouho očekávané měření sil – alespoň co se týče amatérského ringu – je zde. Dnes večer si to v Sono Centru Brno poprvé od kontroverzního mistrovství ČR v Plzni loni v říjnu rozdají domácí Vítek Král a znojemský Vladimír Lengál.

Za 290 kč dostanou fanoušci skutečně pořádnou nálož amatérského boxu proloženého dvěma souboji profíků. Celkem dvanáct ostrých soubojů, které bude zpod ringu sledovat i možná nejslavnější brněnský boxerský rodák – Lukáš Konečný, který je čestným hostem pořádajících klubů Boxárny Cejl 109 a SKP Komety Brno.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Lístky, které jsou k sehnání na obou místech, nebo ve Student Agency a budou k dispozici také na pokladně haly, se prodávají dobře. Očekáváme výtečnou atmosféru, kromě našich fanoušků dorazí také lidé ze Znojma, Kroměříže, Prostějova, Olomouce a Prahy," těší se atmosféru Tomáš Šmíd, trenér Komety.

„Já osobně se na zápasy velmi těším, protože očekávám vynikající souboje se zlatým hřebem v podobě setkání Vítka s Láďou. Skvělou podívanou ale slibují i další kluci v čele s Hamem Aperjanem v zápase Lukášem Dekýšem a Arturem Dautim proti Lukáši Plzákovi," přidal Šmíd, který vede jak Krále, tak Dautiho.

Brněnské galaBrněnské galaA také byl přímým účastníkem kontroverzního republikového finále ve váze do 75 kg, které ukončil ve druhém kole pro zranění Krále ringový Richard Tomandl. Brněnský bijec pak nad Lengálem zvítězil na bodovací lístky. „Myslím, že za kolo a něco se určit vítěz zápasu prostě nedá," hlodá i s odstupem několika měsíců červíček smutku a rozčarování v Lengálovi.

Ten si na podzim spravil žáhu v Interlize, o minulém víkendu ale jeho Prostějov neboxoval, takže se dá očekávat, že se nyní pořádně zakousne do svého velkého rivala. S tím – respektive jeho klubem – se již stačil hecovat skrze sociální sítě, takže se dá očekávat skutečně pořádně ostrá řež.

„Co se stalo v Plzni už dávno neřeším. Doufám, že tentokrát bude všechno fair-play," neřeší humbuk kolem své osoby i Lengála letos třiadvacetiletý Král. Ten půjde do souboje z pozice domácího bojovníka, v jeho prospěch hrají i obří zápasové zkušenosti, na druhou stranu mu v rozletu brání neustále menší, či větší zdravotní problémy.

Do dnešní bitvy ale jde stoprocentně připravený, a jelikož první dva faktory bude chtít Lengál přebít svojí rvavostí a bojovností, mají se fanoušci skutečně nač těšit. Když se k tomu přidají i další protagonisté večera, může být z dnešní show jedinečný zážitek. „Moc čistě amatérských galavečerů u nás není, chceme lidem ukázat, že i oni mohou nabídnout kvalitní podívanou," dodal Šmíd.

Povede se čtyřiadvaceti novodobým gladiátorům naplnit jeho slova? Přijďte se přesvědčit na vlastní oči!

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA V SONO CENTRUM BRNO:

Předzápasy – start od 18:00 hodin

Váha do 54 kg – žáci 3x1,5 minuty: Miloš Beránek (Boxárna Cejl 109+KO Brno) vs. Nicolas Čurda (Řešeto Znojmo)
Váha do 91 kg – 3x3minuty: Rostislav Zich (Boxárna Cejl 109+KO Brno) vs. Karel Fojtíček (Bruiser Kroměříž)
Váha do 91 kg – 3x3minuty: Michal Daněček (Boxárna Cejl 109+KO Brno) versus Pavel Ždánský (BC Poruba)
Váha do 91 kg – 3x3 minuty: Miloš Kuběna (Boxárna Cejl 109+KO Brno) versus Tomáš Ivachov (DTJ Prostějov)

Hlavní program – start od 20:00 hodin (všechny amatérské zápasy na 3x3minuty)

Váha do 75 kg: Miroslav Pauler (SKP Kometa Brno) vs. Jaroslav Pavelka (Bruiser Kroměříž)
Váha do 75 kg: Jan Šedivka (Boxárna Cejl 109+KO Brno) vs Marek Andrýsek (Bruiser Kroměříž)
Váha do 81 kg (bodovaná exhibice): Pavel Zapletal (odchovanec Komety, start za Boxárnu Cejl 109) versus Tomáš Bezvoda (Řešeto Znojmo)

Profi-box: Střední váha – 4x3minuty: Zdeněk Pernica vs. Josef Holub
Profi-box: Křížová váha – 6x3minuty: David Vicena vs. Michal Vašek

Váha do 69 kg: Artur Dauti (Kometa) vs. Lukáš Plzák (Mělník)
Váha do 60 kg: Hamo Aperjan (Řešeto Znojmo) vs. Lukáš Dekýš (BC Poruba)
Váha do 75 kg: Vít Král (Kometa) vs. Vladimír Lengál (Řešeto Znojmo)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze