Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Kvalitní příprava: české reprezentace testovaly formu venku

  • Napsal Profiboxing.cz

Eva Líšková se svými "Opičkami" na Slovensku / zdroj foto: Eva LíškováEva Líšková se svými "Opičkami" na Slovensku / zdroj foto: Eva LíškováPRAHA – Po již tradičním lednovém soustředění – tentokrát v Českých Budějovicích – otestovaly v uplynulých dnech mužské i ženské seniorské reprezentace svojí aktuální formu na turnajích v zahraničí.

Ženský výběr pod vedením Evy Líškové vyjel do slovenského Komárna, aby v sobotu nastoupila na galavečeru v Trutnově v amatérském předzápase česká jednička Martina Schmoranzová. Muži vedení Vasilej Larionovem vyrazili na Mezinárodní turnaj do maďarského Debrecínu, ze kterého zásluhou Pavla Šoura přivezli bronz v supertíze.

My vám nyní přinášíme kromě výsledků i hodnocení obou reprezentačních trenérů směrem k jejich svěřencům...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

MEZINÁRODNÍ TURNAJ DEBRECÍN, MAĎARSKO:

1. kolo:

Váha do 60 kg: Patrik Velký vs. Chatchtrjan (Belgie) 0:3 na body
Váha do 69 kg: Robert Bilík vs. Bartha (Maďarsko) 3:0 na body
Váha do 81 kg: Tomáš Bezvoda vs. Tryc (Polsko) 0:3 na body
Váha do 91 kg: Daniel Táborský vs. Turchi (Itálie) 0:3 na body
Váha nad 91 kg: Pavel Šour vs. Chrunjuk (Polsko) 3:0 na body

Čtvrtfinále:

Váha do 64 kg: Viktor Agateljan vs. Dmitrij Jun (Rusko) 0:3 na body
Váha do 69 kg: Robert Bilík vs. Magomedov Tamerlan (Rusko) 1:2 na body
Váha nad 91 kg: Pavel Šour vs. Valavicius Mantas (Litva) 2:1 na body

Semifinále:

Váha nad 91 kg: Pavel Šour vs. Sergej Jegorov (Rusko) 0:3 na body

Hodnocení reprezentačního kouče Vasila Larionova: "Vystoupení kluků hodnotím jako dostatečné, Táborský a Šour prohráli borcům, kteri zvítězili na celém turnaji, Bilík prohrál v hodně vyrovnaném zapase s finalistou. Mladý Agateljan musí ještě nasbírat zkušenosti na mezinárodní úrovni a u Velkého byla vidět dvouletá pauza v reprezentaci. Naši boxeři ale stačili na své soupeře fyzicky, ovšem dělali taktické chyby a musí si naučit věřit tomu, že mají na to, abych poráželi i ty nejlepší soupeře."

PŘÁTELSKÝ SOUBOJ SLOVENSKO VS. ČESKO, KOMÁRNO (s komentářem k zápasům i dalším akcím reprezentační trenérky Evy Líškové):

Váha do 48 kg: Karina Šírerová (juniorka) výhra nad Slovenkou Evou Novotnou 3:0 na body (První kolo bylo vyrovnané, ale další kola byly ve prospěch naší boxerky a Karin vyhrála naprosto zaslouženě)

Váha do 51 kg: Jana Juranová výhra nad Slovenkou Bibianou Minaříkovou 3:0 na body (Původně měla Jana boxovat se zkušenější Veronikou Kalouskovou Veronikovu, ale ta onemocněla, tak se na poslední chvili se proti ní postavila právě Bibiana. Jana má mnohem víc zápasů a hlavně zkušenosti z mezinárodního ringu a to bylo na celém průběhu zápasu znát)

Váha do 60 kg: Dominika Kovaříková výhra nad Maďarkou Evou Ditrichovou 3:0 na body (V zápase jsme využily toho, že je Dominika 0na tuto váhu dost vysoká a má dlouhé ruce. Její soupeřka byla menší, podsaditější. Věděly jsme, že má nebezpečné háky a bude se snažit chodit k tělu, což ji Dominika nedovolila a držela si ji na direkty. Dominika vyhrála každé kolo)

GALAVEČER BOJOVÝCH SPORTŮ V TRUTNOVĚ:

Martina Schmoranzová a Eva Líšková / zdroj foto: Roman ČernýMartina Schmoranzová a Eva Líšková / zdroj foto: Roman Černý

Martina Schmoranzová výhra nad Polkou Karolinou Gawrysjukovou 3:0 na body.

Komentář Evy Líškové ke společnému soustředění reprezentací v lednu v Českých Budějovicích a dalším plánům ženské reprezentace: "Jsem ráda, že jsme ho absolvovaly, protože si myslím, že jak muži, tak junioři nám měli v tréninku co dát a stejně tak my jim. Všichni jsme se navzájem doplňovali a myslím si, že v budoucnu budu chtít nějaké soustředění znovu propojit. Mužská reprezentace mužů i juniorů má spoustu dobrých a talentových boxerů. Zároveň jsou kluci zkušení, takže si s nimi mohly moje 'Opičky' dobře zaspárovat. Jsem za tyto sparingy ráda, protože potřebuji, aby moje boxerky šly nahoru a to se díky tomuto soustředění určitě povedlo.

Ověřit si to budeme moct už na konc měsíce, kdy nás od 27. února do druhého března bude čekat Mezinárodní juniorský tunaj v Brandenburgu, na kterém se představí Karina Šírerová, jedou tam i muži. O dalším víkendu - šestého až deváté března budeme startovat na turnaji v Hamburku, kde se představí Vlaďka Malíková, Jana Juranová, Lenka Kardová, Alice Šrámková, Martina Schmoranzová, Ester Konečná a v juniorské kategorii také Karina Šírerová."

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze