Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Chládek zpět na trůnu, comeback v derniéře slaví Bartek

Chládek vs. Šerban / zdroj foto: Jitka NovákováChládek vs. Šerban / zdroj foto: Jitka NovákováJIČÍN – V neděli v jičínském Masarykově divadle skončilo 21. mistrovství republiky mužů a žen v boxu, které okořenily účast slovenských boxerek a také sundání helem dle jarních změn pravidel Mezinárodní boxerské federace (AIBA). Po vyřazovacích bojích v pátek a semifinálových v sobotu již v nedělním finálovém programu k žádným velkým překvapením nedošlo. Alespoň tedy v mužském pavouku.

Nejvíce emocí vyvolalo finále mezi Patrikem Klimentem a Vladimírem Lengálem ve váze do 69 kg, které nakonec opanoval těsně 2:1 na body prvně jmenovaný. Po vyrovnaných dvou úvodních kolech, kdy se byl průběžně remízový stav rozhodl o svém triumfu Kliment v kole posledním, kdy poslal „vystříleného" Lengála také do počítání.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Návrat na trůn oslavil Zdeněk Chládek, který ovládl „svojí" olympijskou váhu do 64 kg, když jasně přeboxoval 3:0 na body loňského šampióna Miroslava Šerbana. Nejúspěšnější český boxer posledních let před rokem v Rakovníku kvůli reprezentačním povinnostem na ME do 22 let v Rusku nestartoval. Návrat podtrhl nejen dominantním výkonem, ale oslavným saltem na přání fanoušků.

Chládkovo salto / zdroj foto: Jitka NovákováChládkovo salto / zdroj foto: Jitka NovákováJediným boxerem v mužské kategorii, kde se letos ale neboxovaly váhy do 49 a 52 kilogramů, který obhájil titul, se stal veterán a nyní již trojnásobný domácí šampión Stanislav Stárek. Ve finále jasně dominoval nad nevýrazným Tomášem Bezvodou, který po senzačním sobotním čistém semifinálovém knockoutu na úkor Davida Hunanyana, na zkušeného Stárka po celé tři kola účinnou protizbraň nenašel.

V nejtěžších divizích triumfovali dva boxeři z různých generací – v těžké váze do 91 kilogramů se dočkal vytouženého titulu dvacetiletý pražský bijec Daniel Táborský, který si poradil 3:0 na body s velkým překvapením turnaje – Tomášem Vaněčkem, který měl do šampionátu na kontě 10 amatérských zápasů.

V supertíze pak opět zbylo jen stříbro na znojemského obra Dominika Musila. Ten se musel sklonit před krnovským Stanislavem Bartekem. Čtyřicetiletý veterán se mohl vrátit na šampionát díky další úpravě pravidel a zvýšení věkového limitu ze 35 na 40 let. Dle všeho tak získal svůj další tuzemský titul a finálovou výhrou ukončil – nyní již definitivně - kariéru.

Bezvoda vs. Stárek / zdroj foto: Jitka NovákováBezvoda vs. Stárek / zdroj foto: Jitka NovákováMezi ženami se podařilo obhájit tituly Vlaďce Malíkové, Janě Juranové a Martině Schmoranzové, které ve svých finálových duelech dominovaly, i když především Malíková měla v první polovině duelu se slovenskou šampiónkou Evou Novotnou těžkou práci.

Z titulu se opět radovala také Ester Konečná, která se po loňském shazování do „57" tentokrát objevila ve „své 60" a ve finále si po zkušeném výkonu poradila s teprve sedmnáctiletou Dominikou Kovaříkovou, jednou ze dvou jičínských finálových nadějí (neuspěl ani její mužský parťák Josef Pavliš).

Velké zklamání naopak opět zažila dle odborníků nejtalentovanější česká boxerka – devatenáctiletá Lucie Sedláčková. Po loňské finálové prohře s Konečnou, nestačila tentokrát po velké bitvě ve váze do 57 kg na Slovenku Soňu Valachovou.

Zadostiučinění se naopak dočkala „věčně druhá" Lenka Kardová, která ve váze do 54 kg oplatila loňskou finálovou porážku Alici Šrámkové, kterou tentokrát jednoznačně přeboxovala a triumf následně v ringu oplakala.

Huliev vs. Harutunjan / zdroj foto: Jitka NovákováHuliev vs. Harutunjan / zdroj foto: Jitka NovákováFINÁLE 21. MISTROVSTVÍ ČR MUŽŮ A ŽEN V BOXU – NEDĚLE 8.12.2013

ŽENY:

Váha do 48 kg: Vladimíra Malíková - Eva Novotná (SR) – WP 3:0

Váha do 51 kg: Jana Juranová - Karina Šírerová – WP 3:0

Váha do 54 kg: Lenka Kardová - Alice Šrámková – WP 3:0

Váha do 57 kg: Soňa Valachová (SR) - Lucie Sedláčková – WP 2:0

Váha do 60 kg: Ester Konečná - Dominika Kovaříková – WP 3:0

Váha do 64 kg: Schmoranzová - Myslivečková TKO ve 3. kole

MUŽI:

Váha do 56 kg: Erik Huliev - Garmik Harutunjan – WP 3:0

Vaněček vs. Táborský / zdroj foto: Jitka NovákováVaněček vs. Táborský / zdroj foto: Jitka NovákováVáha do 60 kg: Patrik Velký - Ondřej Schilder – WP 3:0

Váha do 64 kg: Zdeněk Chládek - Miroslav Šerban – WP 3:0

Váha do 69 kg: Patrik Kliment - Vladimír Lengál – WP 2:1

Váha do 75 kg: Michal Vodárek - Josef Pavliš – WP 2:1

Váha do 81 kg: Stanislav Stárek - Tomáš Bezvoda – WP 2:1

Váha do 91 kg: Daniel Táborský - Tomáš Vaněček – WP 3:0

Váha nad 91 kg: Stanislav Bartek - Dominik Musil – WP 3:0

Bartek vs. Musil / zdroj foto: Jitka NovákováBartek vs. Musil / zdroj foto: Jitka Nováková

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Komentáře   

# ChládekMilan 2013-12-10 21:45
Zdeno Chládek je fakt zabiják. Šerban byl rád, že to ustál. Potvrdil svoje kvality
Ohlásit správci
# TěsněEvra 2013-12-10 22:50
Šerban na Chládka neměl akorát silově, jinak to byl docela těsný zápas. Přesnost úderů byla na Šerbanově straně a podle starého bodování nevím nevím.Chládek vyhrál zaslouženě, dostal prostě Šerbana pod tlak a donutil ho stáhnout se do defenívy, ale nedělejte z toho zase kovbojku. Brzo přijde zase další Sotolongo, Urančimeg nebo Romero a ukážou mu, kde je jeho místo a k čemu sou ty do něj investované milióny.
Ohlásit správci
# RESPEKTPavel Znojmo 2013-12-10 17:01
Osobně si myslím,že Lucie Sedláčková je nejvíce talentovaná boxerka,co jsme tu kdy měli.Myslím si,že třičtvrtě těch holek, ji nesahá ani pod kotníky.Což nemyslim nějak vúči nim špatně.Mají přede mnou obrovský respekt a úctu všichni,co vstoupí do ringu.Jen jsem chtěl říci,že si myslím,že si zasloužila právem vyhrát.Má výborný pohym,skvělý oči,techniku,ja sně,že je pořád co vylepšovat,ale na to kolik je té mladé slečně,a kolik málo má zkušeností,si myslím tento názor. Má ode mně obrovskou úctu a respekt!A CHCI ŘÍCT,AT si z toho nic kočka nědělá a jede hlavně dál!!!!!!!Proto že,by to bylo obrovská škoda!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!! =) Tvůj fanda,Pavel Znojmo
Ohlásit správci
# Vyjádření k LuciiJan K. 2013-12-09 11:08
Bilík podle všech zdrojů a informací podlehl nemoci. Více informací se pokusim zeptat. A k vyjádření Lucky Sedláčkové.
Zápas bych dal k jejímu prospěchu, ale i kdyby to bylo nerozhodně, jsme DO [cenzurováno]E lidi na domácí půdě a to opravdu jenom v Čechách se tohle děje! Je MČR a Vy obrátíte zápas, nebo se přikloníte na stranu Slovenské boxerce?????? Kdyby my boxovali u nich, museli bysme soupeře seknout, aby nám to dali v náš prospěch jako vůbec takový!
Nevyvracím pane Vavrdo Vám žádný Váš konkrétní názor, ale jen mi teda prosím vysvětlete, když Lucie Prohrála se Slovenkou, stála na druhém stříbrném místě, když odešla, dali jste ji následně v zápětí ZLATÝ POHÁR ? Jak to mám chápat ? Je to tak, že obrátíte zápas na MČR se Slovenkou, která tam nemá ani co dělat, která nezíská ani titul, jelikož nemá občanství, tím pádem stejně titul dostává Lucie Sedláčková ? Opravdu těm mladým talentovaným lidem ( dětem ) dáváte ten nejlepší příklad, a opravdu velký puls do sportu.
Ohlásit správci
# ...A. Vavrda 2013-12-09 14:39
Zdravím, budu se opakovat, pro mě tohle není správný argument, mělo by se řešit dění v ringu ne to, jestli je to Slovák, Polák, Ital nebo Čech a kde se boxuje... všichni na tohle otáčení výsledků nadáváme hlavně u profi a když se od toho jednou ringoví odkloní, tak se zase "nadává"... Berte to z druhé strany, ani Lucka nějak nečekala, že vyhraje, navíc sama podle mne cítila, že to není ono, neboxovala to svoje, bylo vidět, že se "nasírá", protože máchala často do prázdna... nevím, hodnotím to po boxerské stránce a prostě si nemyslím, že by to byla krádež... to co se dělo na stupních vítězů, to není až tak otázka na mne, do toho nevidím, jak to bylo, sám Marek Šimák to vyhlašoval tak, že mistryní ČR je Lucka, Mezinárodní šampiónkou ta Slovenka, jak se to dělá i v jiných sportech myslím, když je otevřené mistrovství... Slovenky chtěla pro zvýšení konkurence sama reprezentační trenérka Eva Líšková, můžu se zeptat přímo jí, co na to říká... Vyvracet můžete, když je to slušně :)
Ohlásit správci
# BilíkPetr 2013-12-08 22:17
Tony, máš bližší informace, proč nestartoval Robert Bilík?
Ohlásit správci
# ...A. Vavrda 2013-12-08 22:30
Asi te nepotesim, ale nevim :-( Hamo Aperjan se zranil, myslim, ze na nej se nekdo ptal, Vitek Kral bohuzel take, ale proc neboxoval Robert Bilik, nemam tuseni...v nominaci byl, pripravoval se... nemam tuseni, mozna se to resilo v patek, ale to jsem tam nebyl a o vikendu uz jsem neslysel, ze by se o Robertovi nekdo bavil...
Ohlásit správci
# jinak okejMiro 2013-12-08 18:41
Lengál měl vyhrát a stejně tak měla vyhrát Sedláčková. jinak vše okej
Ohlásit správci
# ...A. Vavrda 2013-12-08 18:51
Je mi jasné, že si tady zase užiju své, ale zkusím to, naposledy :-) - můj pohled je ten, že ani jeden z těch zápasů nebyl otočený. Lengál se vystřílel v prvních dvou kolech a ve třetím na to dojel :-( ale ten zápas byl vyrovnaný, po 2. kole u jednoho sudího vedl, dva to měli vyrovnané, rozhodl třetí kolo a to měl lepší Kliment. Bavil jsem se o tom s někým od Lengála - kdyby vyhrál on, je to obhajitelné, stejně tak na druhou stranu, jak se stalo, byl to hrozně vyrovnaný zápas... co se týče Lucky - jsem její velký fanda, skutečně, je výborná boxerka, talentovaná, silná, technická, ale tím, jak je mladá, ještě není vyzrálá, nechala se vybláznit, stejně jako loni a tím si to projela - svojí hlavou, negativními emocemi. Úplně na ní bylo vidět, jak se vždycky rozzuřila a vypálila ránu a minula, protože to viděla i soupeřka. Neberu to, že by na Slovensku nenechali Češku takový zápas vyhrát. Prostě rozhodčí rozhodli spravedlivě, bez ohledu na národnost a tak by to přece mělo být, ne?
Ohlásit správci

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze