Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Zářez po asijsku? Schmoranzová byla semifinále blízko. Hodně blízko!

  • Napsal Antonín Vavrda

Schmoranzová vs. SeesondeeováČEDŽU – Čekání na další medaili ze seniorského světového šampionátu pro český box pokračuje. V korejském Čedžu totiž Martina Schmoranzová nestačila ve čtvrtfinále váhy do 64 kg na Thajku Sudaporn Seesondeeovou a turnaj pro ni končí. S hořkou příchutí...

„Nechám v ringu všechno," pronesla sedmadvacetiletá medailistka z ME i mistrovství Evropské unie, která tak mohla zkompletovat sbírku cenných kovů z velkých akcí. Jenže proti byla nejen soupeřka, ale hlavně bodoví sudí.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Schmoranzová byla ve všech čtyřech kolech duelu s taktéž levorukou soupeřkou vždy o něco lepší, tento názor ale sdílel na konci pouze bodový z Kolumbie Wulfren Perez Olivares v poměru 40-35. Zbylá vylosovaná dvojice - Korejka Hjeok Leeová a Maročan Hassan Moudrikah pak ale viděli vítězství Thajky 39-37.

Schmoranzová vs. Seesondeeová„Martinka do toho dala všechno a já jsem spokojená. S verdiktem bodových ale nesouhlasím," řekla Profiboxing.cz z Koreje zklamaná reprezentační trenérka Eva Líšková.

Smutná byla i sama Schmoranzová. „Nyní jsem z verdiktu smutná, ale mákneme a v Ázerbájdžánu vyhraji," napsala boxerka z Prahy s odkazem na Sportovní hry, které se budou v této zemi konat v příštím roce. Pokud na ně bude Schmoranzová připravená stejně, jako na světový šampionát, není bez šance na to, aby světovou „placku" konečně vybojovala.

Obě výše zmíněné dámy zároveň společně s dalšími reprezentantkami Vlaďkou Malíkovou, Lenkou Kardovou a Ester Konečnou poděkovaly za velkou podporu z domova, které se jim na dálku dostalo.

VIDEO ZÁPASU MARTINA SCHMORANZOVÁ VS. SUDAPOR SEESENDEEOVÁ

KOMENTÁŘ PROFIBOXING.CZ

Schmoranzová vs. SeesondeeováSchmoranzová vs. Seesondeeová

Martina Schmoranzová měla možná v některých zápasech v minulosti problémy s kondicí v posledních kolech, do Koreje ale přijela skutečně skvěle připravená, všechny tři odboxované zápasy zvládla v parádním tempu. A měla mít na kontě tři vítězství. Protože čtvrtfinále při vší úctě k AIBA a jejím rozhodčím, měla jednoznačně vyhrát.

Ano, video není totéž, jako sedět pod ringem, ale i člověk, který potřebuje na oči pět dioptrií a zapomene si brýle doma, musel vidět alespoň dle obrysů, že česká boxerka se celá čtyři kola lépe pohybovala po ringu, pracovala více na nohou, rukama, byla přesnější a zavírala většinu přestřelek. Prostě a jednoduše byla lepší. Pokud by na ni byl rozhodčí hodně přísný, vyrovnanější první a čtvrté kole, kde ji rozhodčí dvakrát napomínal za údery dlaní, by mohl dát Thajce, ale to se dostáváme maximálně na remízu.

Ne, bez nějakého národního protěžování: Schmoranzová měla tento zápas vyhrát a v ringu jej také vyhrála. Dokud ale nebude kolem něj viset na plakátech logo nějaké české značky, nebo na bodech bude sedět rozhodčí ze země, jejíž boxerku v předchozím kole pražská bojovnice vyřadila, bude bohužel docházet k podobným „nepřesnostem" ve verdiktech sudí.

Schmoranzová vs. Seesondeeová výsledky

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze