Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Málomluvný šampion Král: Co se stalo v Plzni, to už dávno neřeším

  • Napsal Profiboxing.cz

Vítek Král slaví / zdroj foto: Tomáš LiškaVítek Král slaví / zdroj foto: Tomáš LiškaBRNO – Měl to být pro něj velkolepý návrat – již několikátý – na scénu. Na šampionát do Plzně jel dvaadvacetiletý Vítek Král pro titul mistra republiky ve váze do 75 kilogramů. Ten také získal, ovšem způsobem, který jej těšil pramálo.

Už v semifinále s pražským Michalem Vodárkem jejich souboj výrazně ovlivnil ringový rozhodčí Richard Tomandl. Kvůli ošklivému tržnému zranění to navíc vypadalo, že brněnský talent nebude moct nastoupit do finálového boje.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Adrenalin a šikovnost lékařů dokázaly zázraky, souboj o titul s Vladimírem Lengálem ale trval jen něco přes jedno kolo, než do něj opětovně vstoupil sudí. Nyní se oba bojovníci poprvé od kontroverzního finále potkají opětovně tváří v tvář v ringu. V Sono Centru Brno jsou v pátek večer hlavním tahákem boxerské show.

VÍTEK KRÁL
Věk: 22 let
Výška: 180 cm
Zápasová váha: 75 kg
Počet zápasů: 213
Počet výher: 178
Největší úspěchy: několikanásobný mistr republiky

Jak souboj s velkým rivalem vnímá Král, který půjde do boje na domácí půdě také s mírnou váhovou výhodou? O tom více následující řádky.

V pátek budeš boxovat v brněnském Sono Centru proti Vladimíru Lengálovi, což bude odveta za finále MČR v Plzni, které jsi vyhrál. Jsi rád, že si to znovu rozdáte?

Ano, jsem rád. Považuji to za důležitý zápas, ve kterém se hodně ukáže. Myslím si taky, že to bude fakt dobrá podívaná. Já osobně pro to udělám maximum.

Plakát galavečer BrnoPlakát galavečer BrnoJak zpětně vnímáš kontroverzní finále v Plzni?

Dávno to neřeším. Co se stalo, stalo se. Doufám, že teď to bude zápas fair-play.

Připravuješ se na zápas s Vláďou nějak speciálně?

Neřekl bych, že speciálně na něj. Jedu klasickou přípravu s kvalitními tréninky. Hodně jsem ale spároval a byl jsem týden na soustředění v Nitře.

Co považuješ za největší přednosti a slabiny svého soupeře?

Láďa má dobré švihy, háky. Slabiny si nechám pro sebe. (úsměv) Těším se!

VIDEO DRUHÉHO KOLA FINÁLE MČR 2014 VE VÁZE DO 75 KG

VIDEO PRVNÍHO KOLA FINÁLE MČR 2014 VE VÁZE DO 75 KG

 

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze