Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Nažhavený Lengál: Porážka s Vítkem mne mrzí, jako odvetu to ale neberu

  • Napsal Profiboxing.cz

Vladimír Lengál po zápase s Vítkem Králem / zdroj foto: Tomáš LiškaVladimír Lengál po zápase s Vítkem Králem / zdroj foto: Tomáš LiškaZNOJMO – Bylo to nejžhavější téma posledního domácího šampionátu. Finále ve váze do 75 kilogramů totiž hrubě nezvládl ringový Richard Tomandl, na což doplatili oba bojovníci, více ale poražený Vladimír Lengál.

Nyní – po čtyřech měsících – dostal znojemský tvrďák, který hájí barvy interligového Prostějova, šanci se svému rivalovi postavit znovu. Na pátečním galavečeru v Sono Centrum Brno se oba postaví v hlavním taháku celé show. Jak je na tento souboj Lengál, jenž si minulou sobotu udělal neplánované volno, když Prostějovu nedorazil soupeř z Dubnice, připraven?

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

O tom krátce povyprávěl v rozhovoru pro Profiboxing.cz. Zítra bude následovat odpovědi na stejné otázky v podání Krále.

VLADIMÍR LENGÁL

Věk: 26 let
Výška: 176 cm
Zápasová váha: 75 kg
Počet zápasů: 81
Počet výher: 56
Největší úspěchy: dvojnásobný vice-mistr republiky

V pátek budeš boxovat v brněnském Sono Centru proti Vítkovi Královi, což bude odveta za finále MČR v Plzni, které jsi prohrál. Jsi rád, že si to znovu rozdáte?

Jasně, jsem rád, že můžeme boxovat znovu po tom nezdařeném finále, které mne dodnes mrzí. Ale jako odvetu tento zápas neberu. Na mistrovství se musím do finále probojovat a hraje tam roli mnohem víc faktorů – váha, stres, los, těžké zápasy. Tady na tento zápas se připravuji už dlouho, stejně jako Vítek. Oba o tom zápase víme, a proto to bude těžší. Váží se den předem s kilovým limitem, což je pro mne nevýhoda, protože já 75 musím dojídat, kdežto Vítek do ní hubne. Bude mít silově navrch. Bude to ale kvalitní zápas, na který se moc těším!

Plakát na páteční galavečerPlakát na páteční galavečerJak zpětně vnímáš kontroverzní finále v Plzni?

Mrzí mě, že jsme ho nemohli doboxovat až do konce, určitě jsem chtěl to zlato konečně urvat. Z jednoho a čtvrt kola se zápas nerozhodne... Ale dopadlo to tak, jak dopadlo... Škoda.

Připravuješ se na zápas s Vítkem nějak speciálně?

Ano! Díky trenérovi Mirkovi Jánskému mám hodně prostoru na trénování. Rád bych mu tímto poděkoval! A s přípravou mi pomáhá i pan Elenko Savov a kamarádi z klubu.

Co považuješ za největší přednosti a slabiny svého soupeře?

Vítek je ostřílený boxer a jeho největší devizou jsou velké zkušenosti z mezinárodních a dalších tvrdých zápasů. Slabiny si samozřejmě nechám pro sebe. (úsměv)

VIDEO DRUHÉHO KOLA FINÁLE MČR 2014 VE VÁZE DO 75 KG

VIDEO PRVNÍHO KOLA FINÁLE MČR 2014 VE VÁZE DO 75 KG

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze