Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Osmnáctiletá kráska Sedláčková: Zápasy si chci především užívat!

  • Napsal Stanislav Škoda

Lucie Sedláčková / zdroj foto: ArchivPRAHA – Rodačka z Děčína, která se kvůli škole, ale především svému milovanému boxu, přestěhovala do Prahy. Toť Lucie Sedláčková, osmnáctiletá boxerka, kterou od 7. do 9. prosince v Rakovníku čeká první seniorský šampionát ve váze do 57 kilogramů.

„Příprava probíhá pořád stejně, nedělám kvůli republice nic speciálního,“ prozradila v rozhovoru mladá slečna, která trénuje od čtrnácti let, závodně se ale boxu věnuje teprve rok.


DO STARTU MISTROVSTVÍ ČR 7.12. V RAKOVNÍKU VÁM BUDEME PŘINÁŠET ROZHOVORY S ČESKÝMI BOXERY, KTEŘÍ PATŘÍ MEZI NOMINOVANÉ, CHYSTÁME PRO VÁS I VELKÉ PREVIEW, GALERIE A DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI!


Pod kterým trenérem a ve kterém klubu trénuješ?

Boxuji za SKMP Děčín pod trenérem Václavem Němečkem. V Praze mě pak připravuje reprezentační trenérka Eva Líšková společně s Michalem Soukupem. Co více si může boxer přát? (úsměv)

Lucie Sedláčková / zdroj foto: ArchivKolik máš za sebou zápasů a jaké turnaje či šampionáty jsi absolvovala?

Mám na kontě deset zápasů, absolvovala jsem například mezinárodní turnaj v Polsku a celkově boxuji více za hranicemi než u nás doma. Za to jsem moc vděčná. Získám díky tomu mnohem více zkušeností. Letos jsem startovala také na evropském šampionátu v Polsku, to mi ale bohužel nevyšlo.

Kdo tě přivedl k boxu. Věnuješ se kromě něj ještě nějakým jiným sportům?

Řekla bych, že osud... Už jako malá holčička jsem snila o tom, stanout jednou mezi provazy. Potom mi s tím pomohl kamarád Daniel Došlý, který také dříve boxoval a který mě k boxu přivedl. Na nějaký jiný sport už mi nezbývá čas. A jestli jsem nějaký dělala? Možná jedině tanec a zpěv (smích).

S kým z ostatních českých boxerek ve své váze jsi už boxovala a s jakým výsledkem?

Ještě s žádnou, tak uvidíme na šampionátu.

Jak se ti daří se na šampionát připravit? Probíhá vše podle plánu?

Abych se přiznala, tak trénuji pořád stejně. O víkendu budu boxovat v Německu, takže nějaká příprava probíhá, ale po tom evropském šampionátu už vše prožívám jinak. Nechci se zbytečně stresovat a pak být zklamaná. Budu brát šampionát jako každý jiný zápas. Chci mít chuť do zápasu a předvést, co nejlepší výkon. Na nic více nemyslím.

Lucie Sedláčková / zdroj foto: ArchivLucie Sedláčková / zdroj foto: ArchivMáš nějaký boxerský vzor?

Víte, ani ne. Každý boxer má nějaké své osobní kouzlo, od každého se mi líbí něco.

Co děláš v civilním životě?

Studuji TRIVIS střední školu veřejnoprávní. Kvůli studiu jsem se také přestěhovala do Prahy, díky individuálnímu plánu, který mi škola umožnila. A také kvůli a především kvůli boxu. V Praze jsou pro mě coby holku daleko lepší podmínky.

Jaké jsou tvoje boxerské plány do budoucnosti?

Dostat se co nejdál to půjde. Ráda bych také chtěla poděkovat všem svým trenérům, za jejich trpělivost se mnou a především své rodině, bez které bych se boxu věnovat nemohla. A také naší skvělé boxerské partě, kterou mám a jsem za ni moc vděčná, za nic na světě bych je nevyměnila. I z té největší dřiny si totiž dokážeme udělat srandu. (smích)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze