Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Po Ulici do ringu. Chládek před šampionátem '22': Nechám tam všechno!

  • Napsal Antonín Vavrda

Zdeněk Chládek na olympiádě / zdroj foto: CPA ErbenZdeněk Chládek na olympiádě / zdroj foto: CPA ErbenKALININGRAD/PRAHA – Rok 2012 je pro nejúspěšnějšího českého amatérského boxera současnosti Zdeňka Chládka (22) plný změn a novinek.

Nejprve se nepovedla olympijská kvalifikace, aby se nakonec do Londýna přece jen dostal díky místence od Mezinárodní boxerské federace (AIBA). V listopadu se představil v několika epizodách populárního seriálu Ulice a nyní má před sebou třetí vrcholnou boxerskou akci roku – první mistrovství Evropy boxerů do 22 let v ruské Kaliningradu.„Dělám třetí vrchol sezóny, není to ideální, ale příprava se povedla, takže myslím, že bych to měl zvládnout,“ usmívá se v rozhovoru pro Profiboxing.cz, který vznikl během víkendového domácího šampionátu v Rakovníku, Chládek.

Nemrzí tě, že do své sbírky úspěchů nemůžeš přidat případný další domácí titul?

Trochu mrzí, ale Evropa je přednější, šance na úspěch je velká, i když to bude hodně těžké. Šikovných boxerů v této věkové kategorii, kteří startovali i na olympiádě je dost a dost.

Česká reprezentace v Rakovníku / zdroj foto: Stanislav ŠkodaS jakými ambicemi teda do Ruska jedeš?

Povím to takhle. Nechám v ringu vše a uvidíme, nač to bude stačit. Nechci říkat, že si jedu pro nějaké konkrétní umístění nebo medaili, protože když to nesplním, spousta lidí mi to omlátí o hlavu.

Mimochodem, pondělní los ti přiřkl do prvního kola domácí boxera Avaka Uzljana...

...Není to nic příjemného. Rus a ještě přímo domácí z Kaliningradu, nejtěžší možná kombinace. Ale rozhodně to nebalím předem. Udělám vše proto, abych postoupil dále, v ringu nechám maximum, tak jako vždycky.

Ty sis zahrál v Ulici, tak jaké to bylo?

(Směje se) Dobrý, nebo co myslíš ty?

Normálně na ten seriál nekoukám, ale kvůli tobě jsem udělal výjimku a docela ti to šlo, jen by mne zajímalo, co říkala tvá přítelkyně na ty doteky na stehna a podobně tvých cvičenek?

Neříkala nic, ta měla totiž ještě horší a žhavější scény v Gympu, kde hrála tu švédskou studentku Britu na výměnný pobyt, co svedla syna ředitelky. A párkrát měla menší roli i v Ulici.

Vůbec jsem ji tak nepoznal. A jak jste si teda oba natáčení užili?

Já náramně a přítelkyně také. Vždycky jsem si přál vyzkoušet si filmování, takže jsem moc rád, že to vyšlo. Zařídila to právě moje přítelkyně, která mne seznámila s produkční. Určitě by mne to bavilo i dále.

A jaké jsi měl ohlasy z televize na své výkony před kamerou?

Ze štábu jen ty nejlepší, že jsem to na na neherce zahrál výborně, ohlasy ostatních lidí byly tak napůl. Záleželo na tom, jak kdo bral moji roli. Ten co to chápal, že ten floutek na obrazovce je jen role, tak mě většinou chválil. Ti, co v tom neviděli roli a brali to, tak že jsem namachrovaný frajírek, ti už méně. Ale pro mě je důležité, že se o tom hodně psalo, především na stránkách Ulice.

Český tým v Kaliningradu / zdroj foto: Vasij LarionovČeský tým v Kaliningradu / zdroj foto: Vasij LarionovByl jsi před kamerou nervózní?

Vůbec, já jsem si to užíval. Když mne něco baví, tak si to užívám, proč bych byl nervózní? Je to jiné než před zápasem, kde ta nervozita je vždycky a kdyby nebyla, tak by bylo něco špatně.

Pojďme zpět k boxu, evropský šampionát do dvaadvaceti let je nejen pro tebe první akcí pod novým koučem Vasilem Larionovem. Jak bys po třech měsících zhodnotil tuto změnu?

Zatím nám všechno klape, příprava byla ve všech fázích skvělá. Tři měsíce je ale zároveň hodně krátká doba na to, abychom byli hned mistři Evropy či světa. Pro mě je to těžší v tom ohledu, že po olympijské kvalifikaci i samotném Londýnu dělám už třetí vrchol v letošním roce. Po olympiádě jsem si myslel, že už žádný turnaj nepojedu, ale nakonec jsme se domluvili, že pojedu ještě do Ruska, tak tam jedu. (úsměv)

Po olympiádě se hodně řešilo, že tvůj styl není úplně ideální pro amatérský ring, změnilo se už něco za tak krátkou dobu?

Určitě nějaké změny cítím, zapracovali jsme na technice, na práci nohou. Vasil chce, abych nestál soupeři zbytečně ve dvojáku, více jsem se pohyboval, uhýbal, povoloval...

Ale jak jsi řekl, chce to čas. Za tři měsíce z tebe „Kubánce“ neudělá nikdo...

(Smích) Tak u nás neudělají Kubánce asi z nikoho, ale jinak je to tak. Je to dlouhodobější proces, ale zatím vše klape a šlape, jak má.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze