Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Tvrďák Kolařík: Vyhrál jsem čtrnáct zápasů v řadě, na šampionátu chci medaili!

  • Napsal Antonín Vavrda

Adam Kolařík / zdroj foto: ArchivAdam Kolařík / zdroj foto: ArchivTŘEBOŇ – Je mu devatenáct let a na kontě stejný počet duelů. Další hodlá přidat tenhle blonďatý ranař na mistrovství republiky, který se koná od 7. do 9. prosince v Rakovníku. Pokud bude pokračovat v nastoleném tempu, už za pár dnů by mohl být z Adama Kolaříka nový český šampión váhy do 91 kilogramů.

Kolik máš za sebou zápasů?

Odboxoval jsem devatenáct zápasů, z toho posledních čtrnáct jsem vyhrál.


ROZHOVORY PŘED MISTROVSTVÍM ČR V BOXU:


Jaké turnaje či šampionáty jsi absolvoval?

Loni jsem se stal juniorský českým šampiónem v super těžké váze.

Kdo tě přivedl k boxu. Věnuješ se kromě něj ještě nějakým jiným sportům?

Na začátku mého středoškolského studia jsem hledal sport, kterému bych se věnoval a byl by pro mě ten pravý. První volbou byl kickbox, ale nebylo to ono. Kamarád ze školy mě pak přivedl na trénink SK Box Třeboň a bylo rozhodnuto. Náš trenér - pan Foral je skvělý, žije našimi úspěchy i neúspěchy. Chovám k němu patřičnou úctu a jsem mu vděčný za všechno úsilí a čas, který nám v klubu věnuje. Díky za mé úspěchy patří i městu, které náš klub narozdíl od jiných obcí v Česku podporuje v první lize. A samozřejmě je mi velkou oporou i moje rodina, která mě podporuje na každém zápase.

S kterým z ostatních českých boxerů ve své váze jsi už boxovala a s jakým výsledkem?

Z boxerů, kteří jsou v mojí váze, jsem v mých začátcích boxoval například s Davidem Matějkou, který mě na své domácí půdě porazil na body. Další mým soupeřem byl Vasil Ducar, kterého jsem dokázal porazit ve své prvoligové premiéře.

Jak se ti daří se na šampionát připravit? Probíhá vše podle plánu?

Na republiku se připravuji intenzivně již delší dobu. Nedávno jsem úspěšně zvládl dva zápasy, i v tréninku pak funguje vše, jak má. Po fyzické stránce jsem na tom podle mne poměrně dobře, ale do šampionátu je stále na čem pracovat. Rád bych získal opět medaili, i když už se nejedná o juniorský, ale můj premiérový seniorský šampionát.

Jaké jsou tvoje boxerské plány do budoucnosti?

Chci úspěšně odmaturovat a poté se věnovat boxu, jak dlouho to jen bude možné. Nechci nic uspěchat, ale rád bych se časem dostal do reprezentace. Když už jsem se jednou dal na dráhu boxera, byla by škoda toho nechat. Budu dělat i nadále maximum pro to, abych se neustále zlepšoval.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze