Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Archiv I. MMA: Divočák Danis, Masvidal – Cerrone, či exhibice Cormiera

  • Napsal Martin Kopunec

Masvidal vs. Cerrone / zdroj foto: MMAjunkie.comMasvidal vs. Cerrone / zdroj foto: MMAjunkie.comPRAHA – Jak jsme vám včera slíbili, spolu s videi ze světa šestnácti provazů vám budeme nabízet i ty z oktagonu značící svět MMA. Zde je první výběr z oficiálních zdrojů.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

28. dubna 2018, Bellator 198: Dillon Danis vs Kyle Walker

Kdo je nejznámějším bojovníkem MMA na světě? Není třeba rozmýšlet dlouho. Conor McGregor zviditelnil tento sport více než kdo jiný. Pokud jste jeho týmový parťák, je jasné, že si vás tento svět všimne. Dillion Denis, jakožto Irův trenér na jiu-jitsu, má sebevědomí na rozdávání. Sám o sobě nejednou prohlásil, že je jedním z nejlepších MMA zápasníků na světě.

Své sebevědomé výroky zatím nepotvrdil, debut v profesionálním zápase ale zvládl skvěle. Jeho schopnosti v boji na zemi jsou opravdu excelentní. Danis je také známý tím, že to byl právě on, koho napadl Chabiba Nurmagomedova po souboji s McGregorem. Škoda jen, že tento šestadvacetiletý rodák z New Yorku není více aktivní také co se zápasení týče.

28. ledna 2017, UFC on FOX 23: Jorge Masvidal vs Donald Cerrone

Nejslavnější ligu světa startujeme soubojem dvou velkých jmen tohoto sportu. I přesto, že je jejich vzájemný střet tak trochu zapomínán, je se nač dívat. Jorge Masvidal se před střetnutím s Donaldem Cerronem vezl na vlně dvou vítězství a pomalu se dostával žebříčkem velterové váhy nahoru.

V cestě mu ale stál stejně rozjetý krajan, který po přestupu o váhu výše ještě nenašel přemožitele. Miamský rváč z ulice byl ale tvrdý oříšek. Masvidal ale po výhře nad Cerronem dvě porážky v řadě, po kterých si dal více než roční pauzu. Vrátil se v březnu loňského roku, a že se mu comeback povedl, není třeba fanouškům tohoto sportu dodávat.

31. březen 2019, One Championship – A New Era: Demetrious Johnson vs Juja Wakamatsu

Můžeme sepisovat statistiky, můžeme porovnávat soupeře, můžeme tvrdit co chceme. Většinou ale dojdeme ke stejnému názoru. Demetrious Johnson je jedním z nejlepších MMA bojovníků historie. Podmanil si UFC, kde pár let naprosto dominoval v muší váze. Po sporné prohře se současným šampionem Henrym Cejudem (jejich první souboj ukončil Johsnon už v prvním kole), přestoupil po dohodě s Danou Whitem do asijské organizace One Championship, kde jej rovnou poslali do vyřazovacího turnaje o titul. Výsledek? Američan turnaj opanoval a získal tak titul v další prestižní organizaci.

17. listopad 2018, Oktagon 10: Miloš Petrášek vs Jeremy Kimball

Kdo by tento souboj neznal. Miloš Petrášek se před soubojem s Američanem vezl na čtyřzápasové vítězné vlně. Ukončoval soupeře jak v postoji, tak na zemi. Oplácaného Kimballa, který si do Prahy dojel zlepšit náladu po neúspěšném angažmá v UFC, podceňovala a odepisovala většina tuzemských diváků.

Chyba.

V UFC sice prohrál tři za čtyř soubojů, ale faktem je, že jej „strýček White“ vůbec nešetřil (Darko Stotic, Dominick Reyes). Své velké zkušenosti „předal“ českému publiku skrz tvrdé knockoutové vítězství v prvním kole. Oba se o čtyři měsíce později potkali v oktagonu znovu a opět slavil vítězství Kimball, tentokrát na body.

31. prosinec 2005, Pride FC – Shockwave 2005: Mark Hunt vs Mirko Cro Cop Filipovič

Mnozí pamětníci a dlouholetí fanoušci MMA tvrdí, že organizace Pride byla vůbec to nejzábavnější, co svět smíšených bojových umění mohl nabídnout. Japonská organizace existovala téměř deset let, uspořádala více než 60 turnajů a vysílala ve 40 zemích světa.

V roce 2007 byla prodána společnosti Zuffa, která je do dnešních dnů vlastníkem UFC a organizace tak byli spojeny.

Důležité ovšem je, že v Pridu rozjeli své kariéry dnes již legendární jména jako Fjodor Jemeljaněnko, Rampage Jackson nebo Wanderlei Silva. Zkrátka a dobře, o zábavu nebyla nouze. Důkazem budiž souboj dvou legend – Hunta a Cro Copa. Není třeba více slov, posuďte sami.

Bonus, 5. červenec 2014, UFC Fan Expo: Daniel Cormier vs Chris Pendleton

Každý bojovník MMA má někde kořeny. Držitel titulů v težké a polotěžké váze, Daniel Cormier není výjimkou. Američan je znám svým skvělým wrestlingem a dodnes se rád pobaví podobným exhibičním zápasem.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze