Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Oktagon 19: osobní střet Vémola-Mikulášek i podivná polská náhrada pro Krištofiče

  • Napsal Antonín Vavrda

Vémola vs. Mikulášek / zdroj foto: Oktagon MMAVémola vs. Mikulášek / zdroj foto: Oktagon MMAPRAHA – Fanoušci MMA v Česku ani nedutají. Od 18:00 hodin se na Oktagon.tv spustí živý přenos galavečera Oktagon 19, jehož vrcholem bude střet hvězdného Karlose Vémoly a dravce Václava Mikuláška. Ale nebude to jen o nich.

„Jde o marketingový vrchol našeho letošního roku,“ přiznal spolumajitel Oktagonu a promotér Ondřej Novotný v rozhovoru pro iDnes.cz.

DALŠÍ NOVINKY Z KLECE:

Těžko mu lze jeho slova vyvracet. Do konce roku sice jeho organizace plánuje ještě jednu akci, tu s číslem 19 ale bude přebíjet jen stěží. A nic na tom nemění ani fakt, že nakonec do akce nezasáhne mladý talent Tereza Bledá.

Na první kartě, která odstartuje právě v oněch 18:00 hodin se představí například Matúš Juráček, sparingpartner Václava Mikuláška z pražského TKBC Praha, stálice a budoucí ženáč Filip Macek, jeho parťák z Reinders MMA Pavel Salčák, nebo Marek Bartl s Matějem Kuzníkem, který čeká hodně zajímavý vzájemný střet.

Ale od 20:00 hodin to teprve vypukne. Brněnské „AK-47“ Andrej Kalašnik (7-1) bude hájit domácí tvrz proti španělskému dobyvateli Tato „El Espectaculo“ Primerovi (15-9). A že to bude tvrdé, o tom není třeba pochybovat.

Bartl vs. KuzníkBartl vs. Kuzník

Po nich přijde na řadu další hodně zajímavá dvojice – Slovák Samuel „Pirát“ Krištofič (12-3) a Polák Mateusz Strzelczyk (9-8-1). Že měl být v tomto souboji jiný zástupce země na sever od našich hranic? Ano, promo k souboji – ostatně potkali se na také na podzimní tiskové konferenci – bylo na Krištofič vs. Robert Bryczek. Ostatně, původně to měl být hlavní duel večera. Ale...

„Dělali jsme vše pro to, aby se tento zápas uskutečnil, ale Pirát nakonec odmítl bojovat s Robertem. Respektive to odmítl jeho nový trenér Atilla Végh. Věříme, že bude tento zápas přeložený a že se ho dočkáme. Ale je jasné, že ho nejdříve musí potvrdit Atilla. My se tak nyní soustředíme na titul v organizaci FEN,“ vzkázal manažer polského ranaře Amadeusz Rybica do Češka skrze spolumanažera Michala Dittricha.

Pro „Piráta“ má každopádně kouzlo také Strzelcyk. Tomu se totiž za pasem houpe stále celkem čerstvý skalp Vlasty Čepa, kamaráda, rivala a bývalého týmového parťáka Krištofiče, který nezastírá, že se chce pomstít...

Zajímavý příběh nabízí také střet mezi Lucií Pudilovou (8-6) a Cornelií Holmovou (4-2). Není tajemstvím, že první česká zástupkyně v UFC si prošla na jaře po prohře s Justine Kishovou určitou krizí a hledáním sama sebe. Mimo jiné odmítla po prohře s Bledou i první nabídku smlouvy od Oktagonu. Chtěla se vydat svojí cestou. Jinou cestou.

Holmová vs. PudilováHolmová vs. Pudilová

Ta nakonec nedopadla dle představ, a tak nakonec stále teprve šestadvacetiletá bojovnice přezdívaná „Bullet“ do této organizace vstoupila. Soupeřkou ji bude o šest let starší Švédka Cornelia Holmová, která naposledy bojovala v lednu, kdy prohrála s Corinnou Laframboiseovou.

„Chci jít dál kvůli svým fanouškům, rodině a lidem co mi věří, nechci je zklamat. Mám těžkou soupeřku, která bude chtít útočit na moje slabší stránky. Budu si muset dát pozor, aby mě neudržela na kleci, nebo na zemi, ale ona si bude muset dát pozor na můj box. Ta z nás, která si dokáže prosadit svůj styl, získá zápas na svoji stranu,“ má jasno tradičně bojovně naladěná Pudilová.

KARLOS VÉMOLA: V upoutávce z něj udělali Jokera, v kleci z něj udělám joke!

První český zápasník v UFC rozhodně není ze svého dnešního soupeře nadšený, naopak, informace z jeho okolí mluví o tom, že jestli někoho opravdu nenávidí, tak právě Mikuláška. Že ho má zalezlého hluboko pod kůží. Ostatně to potvrzuje také v předzápasovém rozhovoru pro iSport.cz: „Má prostě jen nesmyslné řeči, které si může dovolit teď, ale v kleci už ne. Tam na něj budu mluvit já.“

Hlavní chod? Ano, několikrát odložený souboj Vémola vs. Mikulášek, který se dle mnohých nakonec vůbec neměl uskutečnit. Ale dnes večer se stane realitou.

„Nemám ho rád. Dříve jsem Vémolovi fandil, jenže od jisté chvíle, když se zapne kamera, se chová jako dement. Je to mezi námi osobní,“ řekl pro iDnes.cz Mikulášek, který v pátek těsně po vážení exkluzivně promluvil také pro Profiboxing.cz.

A který jen tak mezi řečí přidává: „Víš, co je na tom nejvtipnější? My už jsme se potkali. Před lety, když já jsem začínal, tak jsme spolu v Anglii trénovali. Jenže on si mě nepamatuje. Pro něj jsem byl nikdo. A jsem stále.“

Dlužno dodat, že podobné stavy nezažívá jen s Vémolou. Mnoho fanoušků i expertů jej podceňuje. Stejně tak vlastní otec, o kterém se rozpovídal právě ve zmíněném rozhovoru s Robertem Rampou. „Mamka byla pořád v práci a můj otec... Nebyl otcem, byl k ničemu. Podle něj jsem byl ostuda a zklamání. Nemluvím s ním pomalu deset let a nehodlám to měnit. Pro mě umřel v momentě, kdy sáhl na moji matku,“ vysvětlil pro dnešní večer „Joker“.

Divoký, nespoutaný dysortografik a dysletik, který má také ADHD. Ovšem, jak sám přiznává, díky tomu se zároveň naučil perfektně anglicky, když cestoval po světě a vařil coby kuchař třeba i na zaoceánské lodi. Jaké menu připravil na dnešní večer? To zjistíme tak kolem 22. hodiny. Možná později.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze