Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

10 chlapů AJ na Puleva: krajané, obrovitý Němec, Američané i přemožitel Šálka

  • Napsal Antonín Vavrda

Parťáci Joshuy v kempuParťáci Joshuy v kempuLONDÝN – Hodně zajímavou skladbu sparingpartnerů pro kemp na Bulhara Kubrata Puleva (28-1, 14 KO) připravil Anthonymu Joshuovi (23-1, 21 KO) jeho manažer David Ghansa.

Deset chlapů. Deset tvrdých chasníků, kteří každý mohou nabídnout něco trochu jiného. Toť tréninkoví parťáci šampiona WBA, IBF a WBO pro sobotní duel proti bulharské „Kobře“. A některá jména jistě lehce překvapí...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

MARTIN BAKOLE (15-1, 12 KO, 26 let, Demokratická republika Kongo):

Bakole se na sobotním galavečeru konečně dočká souboje s dalším obrem, Rusem Sergejem Kuzminem, který totožnou zápasovou profesionální bilanci, jen knockoutů nasbíral o jeden méně. Sebevědomý Afričan žijící na britských ostrovech ale má daleko větší tužby.

„Chci jednou bojovat s AJ v ostrém zápase. Jsme sice přátelé, ale vezměte si, kdybychom boxovali v Africe, o čemž sní i AJ (rodiče pocházejí z Nigérie). Myslím, že by bylo krásné, kdyby se to stalo,“ tvrdí mladší bratr šampiona WBC v křížové váze Ilungy Makabu, kterého zatím mezi profesionály zaskočil pouze Američan Michael Hunter.

BRYANT JENNINGS (24-4, 14 KO, 36 let, USA):

Muž, který bojoval s Vladimirem Kličkem, či Joem Joycem, už byl v kempu Derecka Chisory, kde neměl problém otočit gardy a připravovat ho na Alexandra Usyka. „Neskutečný profesionál. Je na tom výborně kondičně, zapadá do party, celkově skvělý kluk,“ chválí Ghansa muže, který porazil v amatérském ringu jistého Stipeho Miocice, toho času šampiona UFC v těžké váze.

GERALD WASHINGTON (20-4-1, 13 KO, 38 let, USA):

Před zápasem Joshuy s Vladimirem Kličkem dal přednost kempu ukrajinské legendy. Následně Brita opětovně odmítl, protože toužil po reálném, nejen sparingovém souboji. Tentokrát už 198 centimetrů vysoký bývalý hráč amerického fotbalu souhlasil. „Ano, konečně to vyšlo. Komunikace byla vždy seriózní, ale až tentokrát se naše představy setkaly,“ usmívá se Ghansa a jako by nepřímo naznačil, že ambice „El Gallo Negro“ už se po čtyřech prohrách přece jen trochu změnily.

HOSEA STEWART (amatér, 21 let, Velká Británie):

Mladý britský amatér má za sebou obrovskou zkušenost. „AJ poznal jeho potenciál hned, což nás nesmírně těší. Jsem rád, že si to mohl Hosea vyzkoušet, že mohl zjistit, kudy vede cesta ke světovému titulu,“ pronesl mladíkův trenér Joby Clayton.

FRAZER CLARKE (amatér, Velká Británie):

V kempu se potkal s reprezentační jedničkou a těžkou vahou Frazem Clarkem, který má pro odložené olympijské hry maximální cíle. A věří si i pro následný přesun mezi profíky. „Joyce je fyzická mašina, Joshua nesmírně silový, ale já jsem jiný, lepší a komplexnější boxer než oba. TI, co viděli naše sparingy vám to potvrdí. Ale brzo uvidíte,“ vyslal sebevědomý vzkaz devětadvacetiletý bijec z Trentu.

DELICIOUS ORIE (amatér, 23 let, Velká Británie):

Třetí do party domácích amatérů, který se s Clarkem a Stewartem klidně může utkat v hodně prestižním souboji na domácím šampionátu. Pokud tedy třiadvacetiletý Orie a o dva roky mladší Stewart neustoupí domácí jedničce v supertíze a nepočkají si, až po odložených olympijských hrách zamíří do profesionálního ringu.

DAVID ADELEYE (4-0, 4 KO, 24 let, Velká Británie):

Teprve čtyřiadvacetiletý mladík, který se nebojí výzev a také sbírání zkušeností. Důkaz? V kempu AJ strávil týden, než zamířil do toho Tysona Furyho, aby takto připravený před jedenácti dny ve dvou kolech zdemoloval Dannyho Whitakera. Mimochodem, Adeley a také Fabio Wardley budiž důkazy, že i boxeři mají vlastní hlavy. Rodák z Londýna totiž patří pod promotéra Franka Warrena, velkého to rivala šéfa AJ – Eddieho Hearna.

FABIO WARDLEY (10-0, 9 KO, 25 let, Velká Británie):

Je koněm Dilliana Whyta, sám má našlápnuto k velkým zápasům. Přesto neodolal šanci nakouknout do kuchyně dvojnásobného světového šampiona. Do kempu dorazil Wardley jako poslední, až poté, co 21. listopadu zdemoloval ve dvou kolech Richarda Larteyho. Fyzicky a i lehce stylově je spolu s následně zmíněným německým mladíkem Kadiru sobotnímu soupeři AJ nejblíže.

CHRISTIAN THUN (6-0, 4 KO, 28 let, Německo):

Proporce osmadvacetiletého Němce žijícího v Miami? 204 centimetrů a zhruba 120 kilogramů. „AJ mi jasně řekl, že chce v kempu i někoho vyššího, než je on. A to přesto, že Pulev je menší. AJ ale pro jistotu chtěl i někoho vyššího s tvrdým úderem,“ pronesl Ghansa. Zda se šampion chce už průběžně chystat na střet s Furym, nebo nechtěl být zaskočený podobně jako loni v červnu záskokem na poslední chvíli, těžko říct. Každopádně pro tenhle obrovitý „Hurikán“ šlo o skvělou zkušenost.

PETER KADIRU (10-0, 5 KO, 23 let, Německo):

Stejně jako pro jeho o pět let mladšího krajana Petera Kadiru, se kterým se v kempu utkal. Také pro přemožitele Tomáše Šálka z ledna letošního roku může jít o obrovský krok vpřed. „A hlavně si ho tam velmi chválili. Jsem šťastný i za Petera,“ řekl Sky Sports německý manažer Bernd Bönte, zástupce Kličko Promotions, který mladíka doporučil.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze