Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Alvarez, nebo Golovkin? Saunders podruhé zrušil duel s Murraym a vyhlíží 'big fight'

Saunders vs. GGG/AlvarezSaunders vs. GGG/AlvarezLONDÝN – Už 23. června se měli v Londýně utkat coby hlavní tahák večera Franka Warrena šampion WBO ve střední váze Billy Joe Saunders (26-0, 12 KO) a jeho krajan Martin Murray (36-4-1, 17 KO). Jenže z jejich souboje opětovně sešlo. Kvůli zranění prvně jmenovaného. Jenže je to skutečně ten pravý důvod?

Oba ostrovní kohouti se měli utkat už 14. dubna, tři týdny před termínem byl souboj přeložen na 23. června, jelikož si Saunders poranil v tréninku ruku. Totéž se opakovalo nyní. „Billy se opět zranil, proto musel odstoupit z tohoto zápasu. Omlouváme se všem za komplikace, plné prohlášení vydáme v pondělí,“ napsal v neděli na twitter Saundersův promotér Frank Warren. Následně v tiskové zprávě jen tyto informace de facto zopakoval s tím, že galavečer bude i bez hlavního taháku pokračovat.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A tak mluvili jiní. „Dobré ráno,“ pronesl ve svém videu v pondělí ráno na instagramu pětatřicetiletý Murray. „Ještě, než uslyšíte jejich další příběh, myslím, že byste měli slyšet můj názor. Znovu se mi vyhnul. Nejdříve to byla ruka, nyní je to zadní stehenní sval. Všichni víme, o co mu jde. Jsem pro něj příliš velké riziko. Podruhé jsem se vzdal své rodiny, dřel a znovu zbytečně. Omlouvám se všem, co si už rezervovali hotely, lístky. Pracujeme na alternativě a dalších možnostech,“ přidal.

Co z toho vyplývá?

Další posunutí termínu už ani jedna strana coby možnost nezmiňuje. Duel je zrušený. Definitivně. Proč by měl být Murray pro svého o sedm let mladšího krajana takovým rizikem? V čem ho ohrožuje?

Rodák ze St. Helens platí za jednoho z nejtvrdších boxerů střední váhy. V roce 2013 byl jen pár úderů od toho, aby senzačně zdolal tehdy v nejlepší formě boxujícího šampiona WBC, Argentince Sergia Gabriela Martineze.

O dva roky později vydržel až do jedenáctého kola nápor kazašské mlátičky Gennadije Golovkina. V listopadu stejného roku, kdy stihl dokonce pět zápasů, potrápil šampiona WBO v super střední váze Arthura Abrahama.

A teď měl stanout proti dalšímu světovému šampionovi. Muži, který je blízko zářijovému souboji s jedním z dvojice Gennadij Golovkin (38-0-1, 34 KO) – Canelo Alvarez (49-1-2, 34 KO). Málokdo totiž momentálně věří, že se navzájem domluví na tolik očekávané a už jednou zrušené odvetě (kvůli dopingovému nálezu druhého jmenovaného).

Ostatně vše tomu napovídá. „Omlouvám se všem za nepříjemnosti. Martinovi i fanouškům. Poslední tři měsíce nebyly ideální, ale já se brzo vrátím,“ nechal se slyšet sám Saunders, který loni v prosinci uchvátil skvělým výkonem proti Kanaďanovi Davidu Lemieuxovi. Toho zdeptal ve dvanácti kolech na jeho domácí půdě. Na galavečer pod hlavičkou Golden Boy Promotions, která stojí také za Alvarezem.

A která momentálně jedná prostřednictvím majitele Oscara de la Hoyi s Warrenem. Dle ostrovních médií je dohoda už blízko zveřejnění. Narušit ji může ještě případné plácnutí si s Tomem Löfflerem, který zastupuje Golovkina. Jak uvádí několik na sobě nezávislých britských zdrojů, Kazach přezdívaný „GGG“ je ochotný bojovat na britské půdě a nejlépe na jednom z fotbalových stadionů v Londýně.

To je pro Warrena, který momentálně lehce ztrácí na svého rivala Eddieho Hearna co se popularity a prestiže týče, velké lákadlo. A pak je tu ještě jedno: vítěz této bitvy by napodobil jistého Bernarda Hopkinse a stal by se druhým absolutním králem střední váhy historie, který by držel v jednu chvíli tituly všech čtyř nejprestižnějších organizací světa.

Je navíc téměř jisté, že Alvarez, nebo Saunders jsou jedinými jmény, kvůli kterým byl Golovkin dostal ještě jednu výjimku od federace IBF, která jej tlačí do povinné obhajoby proti skvělému, leč finančně nepříliš zajímavému Ukrajinci Sergeji Derevjančenkovi (12-0, 11 KO).

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze