Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Alvarez se nechtěl zapsat do 'Čistého boxu'. Odmítl podepsat smlouvu, řekl šéf WBC

Canelo Alvarez a Mauricio SulejmanCanelo Alvarez a Mauricio SulejmanMEXICO CITY – Mexický boxer Saul „Canelo“ Alvarez (49-1-2, 34 KO) vypadl z posledního žebříčku WBC ve střední váze. Důvodem je skutečnost, že odmítl podepsat přihlášení do programu „Čistý box“ této federace.

WBC už několik let prosazuje dopingový program namátkových kontrol i mimo zápasové kempy pro profesionální boxery. Tedy pro ty, kteří chtějí bojovat o prestižní zelené pásy této federace. Šampioni a elitních patnáct boxerů v každé váze musí být zapsáni v tzv. programu „Čistý box“, který WBC vytvořila společně s VADA (Nezávislá antidopingová asociace pro bojové sporty).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V posledních letech kvůli tomu, že s tímto programem nesouhlasili a nepodepsali vstupní formulář, vypadlo z ratingů WBC několik známých jmen v čele s Davidem Hayem. Aktuálně v něm není přihlášený ani král těžké váhy Anthony Joshua, který tak nefiguruje v ratingu této organizace. Jediné, jejíž pás dosud nedrží.

A momentálně je mimo žebříček WBC také Mexičan Saul „Canelo“ Alvarez, který v polovině února dvakrát neprošel dopingovou kontrolou na clenbuterol a vyfasoval za toto provinění od Nevadské sportovní komise půlroční distanc.

„Odmítl podepsat vstupní smlouvu pro zařazení do programu, takže nesplnil podmínky pro to, aby mohl figurovat v žebříčku naší federace. Není to ale definitivní, pokud svůj postoj změní, zařadíme ho zpět,“ vysvětlil toto rozhodnutí prezident federace Mauricio Sulejman.

Je tak otázka, nakolik tento postoj sedmadvacetileté boxerské hvězdy ovlivní jednání pro případný zářijový duel s Kazachem Gennadijem Golovkinem (38-0-1, 34 KO), se kterým má Mexičan otevřený účet od loňského září, kdy spolu v T-Mobile Arena v Las Vegas sporně remizovali (většina fanoušků a expertů viděla vyhrát Golovikina).

Sám „GGG“, jeho trenér Abel Sanchez i promotér Tom Löffler totiž trvají na tom, že pokud mají začít jednat o odvetě, kterou Alvarezův pozitivní nález už jednou zrušil (boxovat se mělo 5. května), musí být oba vedeni v programu „Čistý box“.

„Gennadij je hrdý na to, že je v tomto programu, protože to zvyšuje důvěryhodnost našeho sportu. Tak nějak jsme očekávali, že se bude Alvarez smlouvě, která ho zavazuje celoročně být k dispozici dopingovým komisařům, vyhýbat,“ pronesl Löffler pro LA Times.

Ve středu se ale jemu i ostatním dostalo od mladého talentu odpovědi. Byť zatím pouze skrze sociální sítě, konkrétně twitter. „Chci vám oznámit, že jsem podepsal smlouvu s VADA pro celoroční testování,“ zní v něm.

Že by přece jen posun směrem k duelu, po kterém touží celý boxerský svět tolik namlsaný velkými bitvami v uplynulých dvanácti měsících?

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze