Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ANKETA Český boxer roku 2014: sesadí někdo Erika Agateljana?

  • Napsal Profiboxing.cz

Zdeněk Chládek / zdroj foto: Tomáš LiškaZdeněk Chládek / zdroj foto: Tomáš LiškaPRAHA – To nejlepší na konec? Uvidíme. Poslední anketou, kterou na přelomu letopočtů 2013 a 2014 rozjíždíme, je ta o nejlepšího tuzemského amatérského boxera roku.

Letos je v nabídce desítka dle nás nejkvalitnějších domácích bojovníků, které jsme měli možnost (a nejen my) vidět na různých galavečerech, extralize, Interlize, nebo domácím šampionátu. Je nám jasné, že se výběr setká opět i s negativními reakcemi, přesto věříme, že své názory budete publikovat slušně a rozumně.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Všechny ankety jsou totiž vždy subjektivní, navíc s dnešní mocí internetu a sociálních sítí se tato subjektivita zvyšuje. Přesto věříme, že se u hlasování budete především bavit a užívat si jeho sledování až do konce, který bude 24. ledna v 18:00 hodin.

Erik HULIEV (váha do 56 kg, mistr ČR za rok 2014): Ve své váhové divizi je v posledních dvou letech jasným vládcem. Je šikovný, je rychlý, má dobré oči. Je jen na něm, zda dokáže tvrdě pracovat a pokračovat ve zlepšení. Brzdí jej fakt, že nemá české občanství, takže nemůže startovat na mezinárodních turnajích.

Erik AGATELJAN (váha do 60 kg, mistr ČR za rok 2014): Není pochyb, že mu nechybí talent, šikovnost, rychlost a technika, na svojí váhu je i dostatečně vysoký s velkým rozpětím paží. Má ale před sebou ještě dlouhou cestu. Loni mezi fanoušky našeho webu tuto anketu vyhrál.

Miroslav ŠERBAN (váha do 64 kg, mistr ČR za rok 2014): Po přechodu Zdeňka Chládka o divizi výše, je jasnou tuzemskou jedničkou ve své váze. Což ostatně potvrdil nejen na republice, ale také na podzim v Interlize. Je otázkou, zda je již na svém výkonnostním vrcholu, nebo má ještě na to, aby se nadále zlepšoval.

Zdeněk CHLÁDEK (váha do 69 kg, mistr ČR za rok 2014): Může být kritizován, přesto stále platí. Česko nemá v současnosti kvalitnějšího amatérského boxera (a také mezinárodně zkušenějšího), než je Chládek. Což na něj ale zároveň vytváří velký tlak a s tím spojená očekávání ze strany fanoušků i případně médií.

Robert BILÍK (váha do 69 kg, vice-mistr ČR za rok 2014): První ze tří boxerů v anketě, který se nastal loni tuzemským šampionem. V nominaci by ale chybět neměl. Co se týče boxerského talentu a předností, tak spolu s Agateljanem nemá na domácí scéně konkurenci. Dokáže jej v roce 2015 naplno rozvinout? Kritici mu vyčítají chybějí „zvířecí pud", schopnost se do protivníka kousnout a v ringu ho sežrat, což se projevuje především v zápasech, ve kterých prohrává.

Vladimír LENGÁL (váha do 75 kg, vice-mistr ČR za rok 2014): Tento pud naopak nechybí Vladimíru Lengálovi, kterému loni opět utekl těsně a tentokrát také kontroverzně domácí titul. Na to, že se boxu nevěnuje na rozdíl od svých konkurentů v anketě tak dlouho, má za sebou kvalitní výkonností růst, který loni potvrzoval také v extralize a na podzim v nově vzniklé Interlize.

Tomáš BEZVODA (váha do 81 kg, mistr ČR za rok 2014): Král je mrtev, ať žije král. Na Standou Stárkem uvolněný trůn jedničky váhy do 81 kg usedl na domácím šampionátu další bijec boxující Interligu za Prostějov. A zaslouženě. Bezvoda je rváč a velký bojovník, který se nebojí nikoho. Navíc oplývá i slušnou technikou. Slabinou budiž na tuto váhu už jeho menší vzrůst a fakt, že díky váze mívá občas problémy vydržet vyšší tempo celý zápas.

David HOŠEK (váha do 91 kg, vice-mistr ČR za rok 2014): Rváč, knockoutér, bavič. Hošek je prototypem boxera, který svými zápasy nikdy nebude nudit a který má díky tomu šanci na zajímavou kariéru mezi profíky. V závěru roku se kvůli osobním záležitostem trochu vytratil ze scény, určitě ne ale natrvalo. Za předchozí měsíce si nominaci zaslouží.

Daniel TÁBORSKÝ (váha do 91 kg, mistr ČR za rok 2014): V anketě je ještě vedený jako těžká váha, na podzim ale už přestoupil do supertíhy. V ní čeká Táborské v prvním čtvrtletí letošního roku klíčový duel o pozici tuzemské reprezentační jedničky s „veteránem" Pavlem Šourem. Táborského zdobí síla, odolnost, přirozená inteligence a obrovská bojovnost, zapracovat by měl dle pozorovatelů na rychlost a také technice.

Pavel ŠOUR (váha nad 91 kg, mistr ČR za rok 2014): Přišel, uspořádal, zvítězil. Domácí šampionát v Plzni našel Pavla Šoura v životní formě a ten jím prošel doslova jako nůž máslem. Pardon, soupeři. Šour není vytříbený technik, ani vysekaná hora svalů, má ale nepříjemný styl založený na rychlosti, šikovnosti, postřehu. Bude zajímavé, jak si s jeho chytrostí až vyčůraností poradí ve zmíněném souboji Táborský. Oběma jde o hodně. Vítěz totiž dostane šanci bojovat o OH 2016!

HLASUJTE NÍŽE V NAŠÍ ANKETĚ O NEJLEPŠÍHO ČESKÉHO BOXERA ROKU 2014 (můžete vícekrát se 24hodinovým rozestupem)

{acepolls 72}

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze