Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ANKETA Taktizování, ostré bitvy aneb Vyberte boxerský zápas roku 2014!

  • Napsal Profiboxing.cz

Steve Cunningham slaví vítězství nad Amirem MansouremSteve Cunningham slaví vítězství nad Amirem MansouremPRAHA – Uplynulé dva roky jsme pro naše čtenáře a fanoušci boxu v Česku a na Slovensku vyhlašovali několik různých anket. A ani letošní vánoční svátky a období kolem vstupu do Nového roku 2015 nebude výjimkou.

A stejně jako loni začínáme s anketou zápas roku, kterou necháme běžet dva týdny až do středy 7. ledna 2015 do 18:00 hodin. Tradičně můžete hlasovat vícekrát se čtyřiadvacetihodinovými rozestupy.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Po loňských negativních zkušenostech s tupostí některých „fanoušků" jsme se rozhodli, že letos vynecháme ankety „Nejkrásnější česká boxerka" i „Česká boxerka roku". Především první měla vždy fungovat jako odlehčení, bohužel se to zvrhlo někam, kam jsme rozhodně nechtěli. Pokud zbylé letošní ankety – zápas roku, knockout roku, ostuda/fraška roku, boxer roku (svět), boxer roku (ČR) proběhnou v klidu, rádi se k výše zmíněným zase případně v budoucnu vrátíme.

Pro Zápas roku 2014 jsem vybrali deset soubojů, snad se vám bude výběr líbit (i když je nám jasné, že uspokojit všechny holt možné není). První je vždy uváděn vítěz – pokud zápas neskončil remízou, duely jsou řazeny chronologicky.

22. ÚNORA: TOMMY COYLE VS. DANIEL EDUARDO BRIZUELA – TKO 12. KOLO

Postavte proti sobě dva technické bijce v lehké váze s nízkým procentem knockoutů a můžete očekávat taneční souboj. To by ale těmi zmíněnými bijci nesměli být pánové Coyle a Brizuela. Oba byli na zadku čtyřikrát, poslední počítání se pak stalo Argentinci osudné. Předčasně?

4. DUBNA: STEVE CUNNINGHAM VS. AMIR MANSOUR – 3:0 NA BODY

Boxerská klasika těžkých vah. Na jedné straně šikovný a dlouhoruký Cunningham, na druhé straně dvaačtyřicetiletý veterán, který strávil čtvrtinu života ve vězení. „USS" byl v polovině zápasu dvakrát na podlaze ringu, vypadalo to s ním všelijak, jen ne dobře, jenže se dokázal neskutečně zvednout a nakonec vyčerpaného Mansoura přeboxovat!

26. DUBNA: LUCAS MARTIN MATTHYSSE VS. JOHN MOLINA – TKO 11. KOLO

Argentinský střelec smolně padl loni v září s Američanem Dannym Garcíou a nutně si potřeboval spravit žáhu. Molina se jevil jako ideální protivník, jenže tenhle americký bijec odmítl hrát roli obětního beránka a pod otevřeným nebem na StubHub Center v Carsonu oba rozehráli ofenzivní symfonii. Nakonec sice zvítězil Matthysse, Molina ale předvedl parádní výkon!

3. KVĚTNA: FLOYD MAYWEATHER VS. MARCOS RENÉ MAIDANA – 2:0 NA BODY

Argentinská mlátička si vydobila právo boxovat s nejlepším bojovníkem světa výhrou nad jeho chráněncem Adrienem Bronerem a nakonec zle, nedobře zatopila také Mayweatherovi. Duel postupně gradoval a zařadil se mezi ty nejhezčí, které americký elegán v posledních letech absolvoval.

24. KVĚTNA: ADONIS STEVENSON VS. ANDRZEJ FONFARA – 3:0 NA BODY

Těžká šichta, se kterou nejspíše Stevenson ani nepočítal. Fonfara byl po polovině zápasu zralý na ručník, dostával stejně jako ostatní soupeři Kanaďana školu rychlosti, jenže dojmu jasné partie nejspíše propadl i Stevenson. A tak se „Superman" nakonec ocitl sám v devátém kole na podlaze ringu a musel se hodně snažit, aby nakonec zvítězil alespoň na body!

21. ČERVNA: ROBERT GUERRERO VS. JOŠIHIRO KAMEGAJ – 3:0 NA BODY

Veledůležitý duel pro oba. Guerrero se vracel po lekci od Mayweathera, Japonec měl šanci se ukázat americkému trhu. A uvedl se skvěle. Američan sice na body vyhrál relativně jasně, duel byl ale plný parádních, tvrdých a otevřených výměn.

28. ČERVNA: TERENCE CRAWFORD VS. YURIORKIS GAMBOA – TKO 9. KOLO

Duel o titul mistra světa v lehké váze WBO se po prvních třech kolech změnil v jednoznačnou záležitost pro domácího Crawforda. Důvod? Od třetího dějství otočil „Lovec z Nebrasky" gard, na což nebyl do té doby neporažený Kubánec vůbec připravený.

9. SRPNA – FRANCISCO RODRIGUEZ VS. KATSUNARI TAKAJAMA – 3:0 NA BODY

Souboj o dva tituly mistra světa v nejmenší váhové kategorii – minimumweight – nabídl úchvatnou, dynamickou a brutální bitvu. Japonec byl ve třetím kole na podlaze ringu, ovšem bojoval dále a nakonec si vysloužil uznání nejen náročných mexických fanoušků.

20. ZÁŘÍ: ORLANDO SALIDO VS. TERDSAK KOKIETGYM – KO 11. KOLO

Duel, který ještě v našich anketách jednou uvidíte. Neskutečná přestřelka, kdy se oba bojovníci střídali v downech (a sem taky v úderech pod pás), nakonec dopadla vítězně pro přece jen lépe fyzicky připraveného Salida. Fanoušci se ale nenudili ani vteřinu zápasu!

8. LISTOPADU: ROBERT STIEGLITZ VS. FELIX STURM – REMÍZA

Jedna z nejlepších bitev na německé půdě za poslední roky. Ani jeden z buldoků nechtěl ustoupit ani o píď, v úvodu to vypadalo, že bude dominovat Stieglitzova síla, Sturmova chytrost ale poměr vyrovnala. Souboj, kde vyjma jednoho kola ani jeden z boxerů výrazně nedominoval, ani nemohl dopadnout jinak, než remízou.

HLASUJTE NÍŽE V NAŠÍ ANKETĚ O NEJLEPŠÍ ZÁPAS ROKU 2014 (můžete vícekrát se 24hodinovým rozestupem)

{acepolls 67}

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze