Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ANKETA Tanečníci i rváči aneb Vyberte nejdrsnější knockout roku 2014!

  • Napsal Profiboxing.cz

Povětkin takto sundal TakamaPovětkin takto sundal TakamaPRAHA – Po rozjetí ankety zápas roku je zde slíbené pokračování. Tentokrát budete vybírat zápas, který skončil před limitem tím dle vás „nejkrásnějším knockoutem".

Na výběr vám dáváme hned patnáct soubojů, které jeden ze soupeřů ukončil rázným úderem, nebo kombinací úderů. První je vždy uvedený vítěz zápasu, které jsou seřazeny chronologicky. Hlasovat můžete až do čtvrtka 8. ledna 2015.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

1. ÚNORA – REY LORETO VS. NKOSINATHI JOYI – KO 3. KOLO

Že mohou uspat soupeře jen vyšší váhové kategorie. Zapomeňte! Filipínec Rey Loreto váží necelých padesát kilo, to mu ale nebránilo v tom aby svého jihoafrického soupeře Joyiho poslal ve třetím kole do říše snů. Oba bojovníci si zápas zopakují téměř přesně do roka a do dne 28. února 2015. Dopadne stejně?

22. ÚNORA – MARVIN SONSANA VS. AKIFUMI ŠIMODA – KO 3. KOLO

Jak je nebezpečné boxovat s obráceným gardem se v únoru přesvědčil zkušený Japonec Šimoda. Sám levoruký bijec tři kola tlačil na Sonsanu, až stačila chvilka nepozornosti, tvrdý zadník zvedák a čtyřiadvacetiletý Filipínec mohl slavit velký triumf. Do zápasu šel totiž coby velký outsider.

5. DUBNA – MARCO ANTONIO RUBIO VS. DOMENICO SPADA – KO 10. KOLO

Právě Lemieuxův přemožitel Rubio se letos v dubnu blýskl těžkým knockoutem, když v desátém kole eliminačního souboje o právo vyzvat Kazacha Gennadije Golovkina uspal Itala Domenika Spadu. Z výhry se ale moc radovat nemohl, vládce střední váhy přezdívaný „GGG" jej v říjnu zbil během necelých pěti minut!

17. KVĚTNA – VICTOR POSTOL VS. SELCUK AYDIN – KO 11. KOLO

Turek Aydin dlouho platil za velký talent. Porážky s Guerrerem a Sotem Karassem ale poslaly jeho kariéru hodně zpět a květnový duel s Ukrajincem Postolem de facto ke dveřím do důchodu. Tahle porážka bolela nejen na těle, ale i na duši.

24. KVĚTNA – DAVID LEMIEUX VS FERNANDO GUERRERO – KO 3. KOLO

Přes dva roky se dával kanadský talent dohromady ze svou těžkých porážek s Rubiem a Alcinem. Letos to ale konečně rozbalil proti silným soupeřům. Na začátku prosince postupně zdemoloval oblíbeného Američana Gabriela Rosadu, ještě před tím pak brutálně knockoutoval právě Guerrera. Elita střední váhy tak do svýh řad přivítala další jméno. Dosáhne Lemieux na titul mistra světa?

31. KVĚTNA – CARL FROCH VS. GEORGE GROVES – KO 8. KOLO

Nejsledovanější nejen ostrovní duel letošního roku. Londýnské Wembley praskalo ve švech, 80 tisíc fanoušků pak ale tak trochu dle očekávání sledovalo hodně opatrnou odvetu za kontroverzní loňský duel. Tentokrát ale o vítězi v osobě Carla Frocha nemohlo být pochyb – britská „Kobra" poslala svého rivala do říše snů přesným hákem v osmém kole.

7. ČERVNA – ANDY LEE VS. JOHN JACKSON – KO 5. KOLO

Čerstvý mistr světa WBO ve střední váze si letos musel projít peklem, aby zažil ráj. Jackson jej v červnovém zápase poslal v prvním kole na zadek, v době konce zápasu vedl jasně na body. Jenže stačilo, aby tenhle pětadvacetiletý bijec na chvíli získal pocit nesmrtelnosti a Lee jej ztrestal drtivým pravým hákem. Není bez zajímavost, že ač je Ir levák, jak Jacksona, tak na konci roku v duelu o zmíněný titul mistra světa poslal do problémů soupeře pravačkou!

20. ZÁŘÍ – ORLANDO SALIDO VS. TERDSAK KOKIETGYM – KO 11. KOLO

Dle mnohých nejlepší a nejbrutálnější zápas roku! Salido byl na zemi třikrát, jeho soupeř čtyřikrát, naposledy se pak již z ní zcela vyčerpán a zničený nezvedl. Plné kecky toho měl ale také vítěz. Nelze se divit, tahle jedenáctikolová bitva byla prostě výjimečná a krásná!

4. ŘÍJNA – FERNANDO VERDEJO VS. SERGIO VILLANUEVA – KO 3. KOLO

Mladý a vytáhlý Portoričan letos rozdal dva knockouty, ten proti Mexičanovi Villanuevovi ale v našem seznamu prostě nemůže chybět. Svému soupeři popřál parádním kontra-zvedákem „dobrou noc". Je otázkou, zda o takové přání Villanueava stál...

18. ŘÍJNA – NICOLAS WALTERS VS. NONITO DONAIRE – KO 6. KOLO

Tenhle vytáhlý Jamajčan nejprve uspal v květnu Američana s arménskými kořeny Vika Darčinjana, aby si v říjnu vyšlápl na jeho přemožitele Nonita Donaireho. Oba muži dali tak trochu vzpomenout na porážku Donaireho slavnějšího filipínského krajana Mannyho Pacquiaa z předloňského roku v souboji s Juanem Manuelem Marquezem.

24. ŘÍJNA – ALEXANDER POVĚTKIN VS. CARLOS TAKAM – KO 10. KOLO

Hodně boxerů se po knockoutu od Vladimira Klička není schopno vzpamatovat a jejich kariéra pomalu uvadá. Tenhle Rus ale ukázal pravý opak. Už jeho demolice velkohubého Němce Manuela Charra stála za to! A podobně jako on dopadl také kamerunský tank Carlos Takam. Ten sice byl polovinu souboje s Povětkinem lepší, jenže postupně uvadal a Rus celou záležitost ukončil drtivým knockoutem v desátém kole. Parádní výkon.

8. LISTOPADU – AMIR MANSOUR FRED KASSI – KO 7. KOLO

V dubnu jej zle vyučil v parádní bitvě krajan Steve Cunningham, americký veterán Amir Mansour se ale zlomit nenechal. V listopadu se vrátil soubojem s Fredem Kassim a opět bavil fanoušky. Výkonem i završením duelu, Kassiho uspal neskutečným pravým zvedákem na bradu. Pětatřicetiletý Kamerunec se z něj probíral dlouhé minuty.

15. LISTOPADU – VLADIMIR KLIČKO VS. KUBRAT PULEV – KO 5. KOLO

Hodně sebevědomě nastoupil Bulhar Kubrat Pulev do duelu s vládcem těžké váhy Vladimirem Kličkem. A byl za to „náležitě ztrestán". Ač ukázala třiatřicetiletá „Kobra" velkou odolnost, v pátém kole už prostě a jednoduše drtivý knockoutový úder Klička nerozchodila. Není bez zajímavosti, že Pulev byl na zadku celkem čtyřikrát a pokaždé do deseti vteřin poté, co oba soupeře ringový roztrhl z klinče.

15. LISTOPADU – JORGE SEBASTIAN HEILAND VS. MATTHEW MACKLIN – KO 10. KOLO

Do zápasu šel coby favorit ostrovní bijec, jenže tvrdě narazil. Argentinec jej postupně přetlačil a v desátém kole uštvaného Macklina drtivě knockoutoval. Jediné pozitivum pro Brita na konci souboje mohlo být to, že se tak stalo v jeho rohu a neměl to tak daleko ke svému týmu. Heiland tak napodobil svého krajana Sergia Martineze, který poslal Macklina před dvěma lety k zemi v kole jedenáctém.

11. PROSINCE - FJODOR CHUDINOV VS. BEN MCCULLOGH – KO 2. KOLO

Jak se stát prozatímním světovým šampionem? Hodně rázně se v teprve dvanáctém profesionálním zápase k titulu probil Rus Fjodor Chudinov. Knockoutový úder na spánek Australana Bena McCullogha označili ruští komentátoři za nejbrutálnější, jaký kdy viděli. Posuďte sami, zda měli pravdu.

HLASUJTE NÍŽE V NAŠÍ ANKETĚ O NEJLEPŠÍ ZÁPAS ROKU 2014 (můžete vícekrát se 24hodinovým rozestupem)

{acepolls 68}

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze