Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bouda na Top Rank? Zápas Stevenson vs. Gvozdik bude organizovat tým šampiona

Stevenson vs. GvozdikStevenson vs. GvozdikMONTREAL – Hodně zajímavý – nejspíše listopadový – zápas se chystá pro fanoušky polotěžké váhy. Držitel pásu WBC Adonis Stevenson (29-1-1, 24 KO) by se měl postavit do ringu povinnému vyzývateli a aktuálně prozatímnímu šampionovi Alexandru Gvozdikovi (15-0, 12 KO). Jejich duel došel až do dražby, která ale budí podezření...

Kanaďan Stevenson má za sebou květnový souboj se zkušeným Švédem Badouem Jackem, který skončil nejspíše nakonec i zaslouženou remízou.

Gvozdik naposledy v březnu dvanáct kol dominoval nad ne příliš známým, leč nebezpečným Francouzem Mehdim Amarem.

DALŠÍ NOVINKY K TÉMATU:

Bylo jasné, že pokud čtyřicetiletý šampion nebude chtít o svůj pás přijít – a on nechce – bude se muset ukrajinskému talentu a kamarádovi Alexandra Usyka nutně postavit.

Obě strany – tedy Yvon Michel (GYM Promotions) a Top Rank – ale dle očekávání společnou řeč nenašly a tak se muselo jít do dražby.

Tu v New Yorku ovládl Tom Brown s nabídkou 3,102 milionů dolarů. Michel předložil obálku s 2,1 milionů dolarů, Top Rank 1,675 milionů dolarů.

Jenže jen pár minut po vyhlášení Brown z aukce odstoupil. A dle pravidel tak přešlo pořadatelství na druhou nejvyšší nabídku, tedy Yvona Michela, který zastupuje zájmy Stevensona.

Na tom byl nebylo nic tak zvláštního, pokud by:

1. Brown neodstoupil podezřele brzo, když na to měl případně deset dní. Proč vstupoval do dražby, když po vítězství okamžitě oznámil, že o pořádání duel nemá zájem?
2. Brown nebyl pravou rukou mocného Ala Haymona. Právě jméno Tom Brown je podepsáno pod většinou galavečerů projektu Premier Boxing Champions, který patří právě mocnému podnikateli.
3. Michel nebyl blízkým spolupracovníkem Browna i Haymona. A také Stephena Espinozy, výkonného ředitele Showtime Sports.

„Nevěděl jsem o jeho nabídce, já ani nevěděl, že tam bude,“ řekl Michel v tomto týdnu The Journal de Montreal. „Jediné, nač jsem se soustředil, bylo, že Carl Moretti (To Rank) přijde s nabídkou kolem 1,5 až 1,7 milionů dolarů, takže já potřebuji minimálně 1,8 milionů dolarů. Nakonec se mi povedlo sehnat ještě více,“ přidal.

Ten zároveň tvrdí, že nic nelegálního a mimo pravidla on, ani Brown neudělali. Dle něj navíc Haymon vše připravil pro to, že nevěřil právě jemu a tomu, že dokáže sehnat dostatek peněz na tak kvalitní zápas, respektive galavečer.

Ve chvíli, kdy se otevřely obálky a bylo jasné, že ano, nebyla údajně dál třeba jeho angažovanost. Protistraně se pochopitelně toto chování ani trochu nelíbilo. Vztek Aruma – šéfa Top Ranku – a Morettiho ale brzo přešel a zdá se, že oficiální protest proti dražbě podávat nebudou.

Poté, co její výsledky v pátek posvětila také organizace WBC, je téměř jisté, že by se Stevenson a Gvozdik měli utkat 3. listopadu v Quebec City. Z 2,1 milionů dolarů půjde na účet kanadského „Supermana“ 60 procent, Gvozdik by měl zinkasovat 30, zbylých deset procent půjde do úschovny federace a dostane je vítěz souboje.

Každopádně, než se střetnou Stevenson a Gvozdik, budou v akci také zbylí šampioni této váhy.

Už na začátku srpna se v New Jersey představí na galavečeru Main Event Sergej Kovaljov (WBO) a Dmitrij Bivol (WBA), kteří si to v případě triumfů nad Eleiderem Alvarezem, potažmo Isaakem Chilembou rozdají ve vzájemném střetu.

6. října by pak měl boxovat také Artur Beterbijev (IBF), kterého čeká Callum Johnson. Pokud zvítězí, je velmi pravděpodobné, že jeho dalším soupeřem bude lepší z dvojice Stevenson – Gvozdik.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze