Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Box, nebo MMA? Dle čtenářů by Kličko s Velasquezem padl

Cain Velasquez / Zdroj foto: InternetCain Velasquez / Zdroj foto: InternetPRAHA – Minulý týden jsme vám nabídli trochu na odlehčení anketu o tom, kdo by vyhrál souboj mezi boxerem a bojovníkem MMA v kleci (byť třeba s trochu upravenými pravidly). Jak dopadla?

Už dle komentářů bylo vidět, že toto téma není čtenářům úplně lhostejné a stejně jako autora článku a komentáře, by mnohé zajímal souboj špičkového boxera a špičkového bojovníka MMA dle pravidel ultimátních soubojů a v kleci (nebavme se o duelech vyčichlých boxerů za zenitem, kteří to zkusili v kleci spíše jako atrakce, nikoliv s reálnými nadějemi na úspěch).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jak anketa dopadla? Na první pohled možná trochu překvapivě lépe pro bojovníka MMA, na druhý je to ale přece jen pochopitelné. V kleci by měl zápasník přesně jen větší šance na úspěch, než v ringu, jak zde ostatně několikrát zaznělo – šlo by i o to, jací soupeři by proti sobě stáli, jakými styly bojovali a možná i na prvním útoku.

Ač si totiž někteří myslí něco jiného, síla úderu boxera v rukavicích pro MMA bude ve většině případů prostě větší, než u zápasníka. Ten má ale zase daleko pestřejší arsenál zbraní. Mimochodem, že se může z kluka z klece (ulice) zrodit špičkový boxer, dokazuje například Australan Lucas Browne, který před zatím skvělou profesionální kariérou zkoušel štěstí v kleci.

A ačkoliv nakonec v naší anketě v poměru 40 ku 26 procentům zvítězili zápasníci i s deseti procenty „Nevím" nám z ní vychází jeden důležitý poznatek – 76 procent fanoušků bojových sportů by podobný souboj zajímal a lákal!

ANKETNÍ ČLÁNEK S VÝSLEDKY I KOMENTÁŘEM NALEZNETE ZDE!

VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ:

{acepolls 61}

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Komentáře   

# FRDELDUSA 2014-04-02 23:01
Uz jsi sprintoval treba 10 nebo 12kol?
Ohlásit správci
# Frdelvyskovak.cz 2014-04-02 23:13
Myslím, že to přirovnání myslí tak, že desetiboj taky obsahuje sprint, stejně jako MMA svým způsobem obsahuje i box. A stejně tak se desetibojař nemůže ve sprintu měřit s čistým sprinterem a sprinter se zase nemůže pokoušet překonat desetibojaře v desetiboji. Podle mě našel docela dobrý přirovnání a když se člověk zamyslí, skutečně to sedí víc než přirovnávat srovnání box a MMA ke srovnání rychlobruslení a krasobruslení. Nechápu, proč má tolik mínusů
Ohlásit správci
# ...vyskovak.cz 2014-04-02 22:15
Zastávám názor většiny a to ten, že v kleci by zvítězil zápasník MMA a v ringu zase boxer. Ale taky si myslím, že by měl pořád boxer v kleci větší šanci na výhru (třeba že šťastnou ranou ustřelí soupeře dřív, než se dostanou na zem) než zápasník MMA v ringu.
Ohlásit správci
# ...Frdel 2014-04-02 21:46
Spíš než příměr rychlobruslení a krasobruslení bych vztah MMA a boxu připodobnil k desetiboji a dejme tomu sprintu.
Ohlásit správci
# BOX JE KRASNA VECDUSA 2014-04-02 21:29
Ja bych to vubec neporovnaval, BOX je proste krasna vec, kterou by takovahle konfrontace s nejakym nekoukatelnym mlacenim se hlava nehlava mohla akorat poskodit,mam pocit ze vetsina fanousku BOXU ani nevedela kdo to ten Velasquez vubec je,ja to opravdu nevedel poprve jsem se o nem dovedel az v ankete.
Ohlásit správci
# box vs mmaPatrik 2014-04-02 20:23
každý má právo na osobný názor...moj je že v ringu by vyhral Klitschko a v klietke Velasquez to musí byť snád jasné každému kto čo i len trocha sleduje bojové športy....skúst e porovnať krasokorčuliara a rýchlokorčuliar a kto by vyhral v akej discipline? :)
Ohlásit správci
# :-)Dox 2014-04-02 18:16
I když je MMA všestranější a účinější, box pro mě zůstane stejně nejlepším sportem na světě.. naprosto srdeční záležitost!
Ohlásit správci

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze