Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Boxerské srdce Detroitu v popelu. Slavný Kronk Gym kouče Stewarda v sobotu shořel

Thomas Hearn před shořelým Kronk GymemThomas Hearn před shořelým Kronk GymemDETROIT – Nepříjemná zpráva přišla na konci víkendu z amerického Detroitu. Legendární Kronk Gym totiž skončil v popelu, když jej zatím neznámý žhář zapálil. Jedna slavná éra tím nejspíše definitivně skončila.

Tělocvična Kronk Gym byla otevřená už po první světové válce v roce 1921 a pojmenovaná po místním radním, svůj punc následně získala na začátku 70. let minulého století, kdy v ní rozjel svoji trenérskou činnost muž jménem Emanuel Steward (1944-2012).

VÍCE O MANNYM STEWARDOVI:

Jeden z nejlepších a nejúspěšnějších trenérů boxerské historie zde trénoval všech 41 světových šampionů, kteří mu prošli rukama včetně Thomase Hearnse, Johna Davida Jacksona, Julia Cesara Chaveze, Miguela Cotta, Vladimira Klička, Lennoxe Lewise či Adonise Stevensona.

Tělocvična byla uzavřená v roce 2006 a budova chátrala. Město, ani místní neměli zájem na její rekonstrukci. „Bohužel město musí řešit mnoho rekonstrukcí různých míst,“ řekl se smutkem v hlase zástupce šéfa místních hasičů Dave Fornell.

Právě jeho podřízení dostali v sobotu večer hlášení, že v Kronk Gymu na jihozápadě Detroitu hoří. Plameny se budovou začaly šířit ze druhého patra, kde byla posilovna. A jejich nápor následně nevydržela střecha slavné cihlové budovy.

„Snažili jsme se požár zvládnout zevnitř, ale hrozilo, že se zřítí střecha, takže šéf akce raději všechny muže odvolal ven. Bohužel, dva bloky kolem budovy jsou skoro prázdné, takže sice nemohl oheň zasáhnout další obytné prostory, na druhou stranu mohl hořet už dlouho před tím, než jsme přijeli. Je smutné přijít o tak velkou část historie. Navíc budovu zdobily krásné architektonické motivy a sloupy,“ řekl zástupce šéfa místních hasičů Dave Fornell.

Požár v Kronk GymuPožár v Kronk Gymu

„Manny změnil můj život. Udělal ze mě jiného člověka. Hodně mu dlužím. Dlužím mu více, než mu mohu kdykoliv splatit. Bez něj bych skončil na ulici. Kronk Gym mi přinesl šanci na život. Je smutné, že místním je kouzlo této budovy ukradené,“ řekl Detroit Free Press zdrcený Hearn.

„Svírá se mi žaludek, když vidím, co se stalo s místem, kde pracoval můj otec, kde nechal svoji duši, kde se staral o tolik bojovníků. Je to smutné, strašně těžké přijmout,“ přidala se Stewardova dcera Sylvia Stewardová-Williamsová.

V sobotu tak definitivně skončila jedna slavná etapa v historii světového boxu na adrese Junction 550 nedaleko McGraw v jihozápadním Detroitu. Jméno „Kronk Gym“ ale žije dál. V roce 2015 otevřel tělocvičnu s tímto názvem na jiném místě na západě města další bývalý chráněnec Stewarda Milton McCrory.

Shořelý Kronk GymShořelý Kronk Gym

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze