Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Boxerský únor: rozkecaní obři Wilder a spol., Golovkin opět u knížete

  • Napsal Antonín Vavrda

Kličko a Wilder / zdroj foto: internetKličko a Wilder / zdroj foto: internetPRAHA – První dva měsíce v roce bývají tradičně na skutečně špičková boxerská představení chudá, přesto právě v únoru už se mohou fanoušci těšit na zajímavé souboje. Jaké? O tom následující řádky...

DEONTAY WILDER KONTRA VŠICHNI

Amerika má po devíti letech opět svého šampiona těžké váhy a dá se říct, že těžko mohla získat lepšího. Letos třicetiletý Deontay Wilder je poslední olympijským medailistou této boxerské země na olympiádě, je mladý, je pohledný, umí mluvit, pochází z menšího města a nese si s sebou příběh milujícího otce své devítileté dcerky.

Nelze se divit, že v posledních třech týdnech jen těžko najdete den, kdy by některý z top boxerských serverů necitoval tohoto dvoumetrového obra z Tuscaloosy. Co z jeho slov vyplývá? Za a) potřebuje vytěžit co nejvíce ze svého titulu, za b) ho k tomu tlačí jeho promotéři, za c) se jistě chce zabavit v době, kdy je jasné, že ještě pár týdnů boxovat nebude, jelikož si v souboji se Stivernem poranil ruku.

Wilder se zároveň nejvíce zaměřil na dva muže: ještě vyššího pořízka z Manchesteru Tysona Furyho a urostlejšího vládce těžké váhy Vladimira Klička. Stále více to vypadá na následující scénář: Brit si nyní poradí s Christianem Hammerem, Ukrajinec s Bryantem Jenningsem a od začátku května se rozjedou jednání, která by měla navzájem dostat tyto tři proti sobě do ringu a ustanovit na konci roku prvního krále těžké váhy se všemi čtyřmi tituly top organizace!

SOBOTA 14. ÚNORA – DERRIC ROSSY (29-9) VS. ACHROR MURALIMOV (16-0)

Na první pohled nepodstatný duel, na druhý už ale více. Čtyřiatřicetiletý Rossy si udělal jméno loni v létě, když zle nedobře potrápil ukrajinského „Cara" Vjačeslava Glazkova, kterému dle některých měl i porazit.

Muralimov – Uzbek žijící dlouhodobě za velkou louží – pro změnu chce konečně pořádnou výzvu. Oba dělí v žebříčku dvě místa a také je jisté, že vítěz se probije do elitní třicítky supertíhy, navíc do TOP 15 federace IBF. O její Severoamerický titul totiž v této desetikolové ruletě půjde.

PÁTEK 20. ÚNORA – ŠESTIKOLOVÁ PYRAMIDA BOXCINO ESPN V TĚŽKÉ VÁZE

Hvězdičkami se to sice na tomto galavečeru neblýská, jenže to neznamená, že by mělo jít o nudu. Naopak. Stanice ESPN své turnaje Boxcino rozhodně umí uspořádat a udělat zajímavé. A letos se poprvé zaměří také na těžkou váhu. Síly si poměří osm drobečků, vítěz bude muset během tří turnajů jen vítězit. Na papíře jsou největšími favority Rus Andrej Fedosov (25-3) a Rumun Razvan Cojanu (12-1). Potvrdí své předpoklady, nebo je zaskočí někdo z méně známých soupeřů?

SOBOTA 21. ÚNORA – ARTHUR ABRAHAM (41-4) VS. PAUL SMITH (35-4)

Německý „Král Artuš" se v poslední době docela zhlédl v odvetách a tak druhou šanci v souboji s ním dostane také britský rváč Paul Smith, který dal Abrahamovi pořádně zabrat loni v září. Dle vlastního mínění jej dokonce porazil a tak nyní dostane příležitost potvrdit své pocity v ringu. Na galavečeru se navíc představí také Brit David Price, kterému se postaví Brazilec Irineu Beato Costa Junior (16-2). Pokud se tedy nestihne urostlý rodák z Liverpoolu opět zranit.

SOBOTA 21. ÚNORA – GENNADIJ GOLOVKIN (31-0) VS. MARTIN MURRAY (29-1-1)

V monackém knížectví si to o dva tituly mistra světa a pozici povinného vyzývatele Portoričana Miguela Cotta rozdají neporazitelný Kazach Gennadij Golovkin a nepříjemný Brit Martin Murray, který před dvěma lety řádně prohnal a potrápil tehdejšího krále střední Sergia Gabriela Martineze. Tomu málem pokazil boxerský návrat do vlasti po více jak dvanácti letech. Vyšlápne si nyní i na Golovkina?

PÁTEK 27. ÚNORA – ODLANIER SOLIS (20-2) VS. TONY THOMPSON (39-5)

Již potřetí muselo být stanovené datum pro odvetu věčného kubánského talentu Solise a amerického veterána Thompsona, kterého dokázal v kariéře vyškolit pouze ukrajinský vládce těžké váhy Vladimir Kličko.

Pro Solise je toto skutečně již nejspíše poslední šance na návrat do vysoké hry v těžké váze, v případě porážky by nejspíše definitivně ztratil podporu kontroverzního manažera Ahmeta Önera a do bitvy o světový pás by se mohl dostat již jen shodou náhod. Je ale otázkou, zda na těchto faktorech vlastně vůbec Kubánci s božím talentem záleží.

SOBOTA 28. ÚNORA – TYSON FURY (23-0) VS. CHRISTIAN HAMMER (17-3)

O Tysonu Furym si může člověk myslet leccos, ale ať se to některým líbí, či nikoliv, rozhodně je to zajímavá postava posledních dvou, tří let těžké váhy. To ostatně potvrzuje i tímto soubojem, kdy bude své postavení v ratingu WBO hájit proti nepříjemnému Němci Hammerovi. Ten je sice mnohými podceňován, rozhodně se ale nejedná o druhořadého bojovníka. Navíc stejně jako Fury i Hammer učinil v posledních dvou letech značné výkonnostní zlepšení.

Na tomto galavečeru ale budou k vidění i další zajímavé souboje – o prozatímní titul mistra světa WBA ve střední váze se utkají Dmitrij Chudinov (14-2-0) a Chris Eubank Jr. (18-1), chybět nebudou ani další hvězdy a hvězdičky promotéra Franka Warrena. Ten je známý tím, že se vyžívá v extrémně dlouhých večerech s deseti a více zápasy.

SOBOTA 28. ÚNORA – CARL FRAMPTON (19-0) VS. CHRIS AVALOS (25-2)

Stále teprve sedmadvacetiletý Brit Carl Frampton pomalu roste ve velkou ostrovní hvězdu tohoto sportu. Poté, co podruhé v kariéře zdolal nepříjemného Španěla Kika Martineze a sebral mu titul mistra světa, bude jej poprvé hájit proti neméně těžkému protivníkovi – Američanu Chrisi Avalosovi.

V případě úspěchu by dalším jeho protivníkem mohl být někdo z trojlístku Guillermo Rigondeaux, Leo Santa Cruz, nebo Scott Quigg. Mimochodem, v kempu Framptona se objevil na začátku roku také Slovák žijící v Praze Martin Parlagi.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze