Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Byl na vrcholu, nyní je na dávkách. Fury si postěžoval na životní styl v luxusní vile

Tyson FuryTyson FuryMANCHESTER – Hodně zajímavě se prezentoval v posledních dne samozvaný „Gipsy King“ a nyní opět také aktivní profesionální boxer Tyson Fury (25-0, 18 KO). Muž, který v roce 2015 ukončil jedenáctiletou neporazitelnost legendárního Ukrajince Vladimira Klička, se nechal slyšet, že žije ze sociálních dávek. Luxusnímu sídlu ve Španělsku navzdory...

Stále se čeká na jeho velký návrat. Zdá se, že dubnový termín není tak úplně reálný, byť dle posledních snímků jde Tyson Fury skutečně do sebe a už z něj není – snad nás omluvíte – bečka sádla jako ještě loni na podzim.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Letos třicetiletý obr z Manchesteru ale i tak ví, jak na sebe upozornit. Naposledy se tak stalo povídáním pro Daily Record, kde se prohlásil, že žije pouze ze sociálních dávek. Ty může na britských ostrovech pobírat ten, kdo nemá (nebo jeho partner) prokazatelně úspory vyšší než 16 tisíc liber.

„Abych byl upřímný, nemám žádné peníze v bance, ani nikde jinde. Momentálně žiji z příspěvků z pracáku. Je to tak, boxem jsem nevydělal žádné peníze. Ale nemusíte se o mě bát, není to nic špatného,“ začal své vyprávění muž, který zmíněným duelem získal oficiálně kolem 4 milionů liber, s ohledem na různé další finanční toky ale mohl tuto částku i zdesetinásobit.

„Víte, polovinu peněz dávám svému týmu, druhou polovinu peněz pak dávám na charitu, nebo lidi v nouzi. Nebojuji pro peníze, ale pro radost z tohoto sportu. Nechci vydělávat peníze na tom, že někomu rozbiji obličej. Klidně budu v boxu až do padesáti, pokud to bude dávat smysl. Pomohl jsem svými penězi hodně lidem, vytvářím domovy, dávám peníze bezdomovcům, na charitu,“ pokračoval Fury.

Následně přidal bijec, který zval v barech své krajany ve Francii při sledování fotbalového mistrovství Evropy 2016, také příklad: „Když jsem na galavečeru Billa Joa Saunderse v roce 2016 vydělal za pomoc od kamaráda (právě Saunderse) 10 tisíc liber, dal jsem je bezdomovci na ulici se slovy, aby si pamatoval jméno Tysona Furyho. A tak to dělám vždy. Kdykoliv někam jdu, klidně komukoliv zaplatím pití.“

Pro své chování má silně věřící Fury také vysvětlení: „Jsem velkorysý muž, protože peníze vám nevydrží věčně. Všechno pomine. Věřím tomu, že to, co se děje kolem mě, má nějaký význam. A víte, chamtivý člověk do nebeského království nevstoupí!“

Pravdou ale také je, že 206 centimetrů vysoký obr se rozhodně nemá špatně. Tu mu koupí nemovitost kamarád milionář, tu si ji – ovšem ve Španělsku – pořídí on sám. A ten rozhodně nebyl za pakatel. Je tedy otázka, jak je to s účty Furyho, zda své peníze nemá na těch zahraničních a zda si svým přiznáním a následným chováním na sociálních sítích neřekl u ostrovního berňáku o problém.

Fury kromě jiného pak stihl také několik twitterových výměn s legendárním Američanem Mikem Tysonem, jemuž vděčí za křestní jméno. Brit se nechal slyšet, že bývalý „Nejstrašnější muž planety“ by jej vystřelil expresně z ringu, načež mu Tyson vzkázal, že by si měl více věřit. A také si vzpomenout, co s ním udělal v roce 1990 jistý Buster Douglas, který se stal jeho prvním přemožitelem.

Teď už zbývá, aby bývalý absolutní král těžké váhy, jehož po senzačním triumfu nad Kličkem dohnali jeho vlastní démoni, definitivně oznámil místo, termín a soupeře pro svůj comeback. Na ten se totiž mnozí fanoušci i experti hodně těší. Stejně jako na jeho případný následný ostrovní šlágr s Anthonym Joshuou (20-0, 20 KO).

Mimochodem, tento duel by mu mohl vynést okolo 50 milionů liber. Bezdomovci po celých britských ostrovech aby se již začali těšit...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze