Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Cením si života na více než 5 tisíc liber. Kamarád mrtvého boxera ukončil kariéru

Ben Davis s přítelkyníBen Davis s přítelkyníLONDÝN – Jsou to dva týdny, co krátce po svém vítězném duelu nad Dekem Spelmanem (11-1, 7 KO) zemřel jednatřicetiletý boxer Scott Westgarth (7-2-1, 2 KO). Nyní ukončil svoji sportovní kariéru jeho kamarád a bývalý tréninkový parťák Ben Davies (9-6-1, 6 KO).

Smrt jednatřicetiletého Westgartha, kterého poslal v desátém kole vzájemného střetu o pět let mladší Spelman na podlahu ringu a kterému se následně udělalo nevolno během pozápasových rozhovorů, britskými ostrovy otřásla.

VÍCE K TÉMATU:

O pochybnostech, zda dál pokračoval mluvil například i elitní bijec těžké váhy Dillian Whyte, kterého čeká tvrdá bitva s Australanem Lucasem Brownem. O konci kariéry mluvil také Curtis Woodhouse, bývalý profesionální fotbalista a nyní také boxer, který měl na tragickém večeru obstarat hlavní zápas.

Zatím tak neučinil, v ringu by se měl představit v pátek 27. dubna v Sheffieldu.

S kariérou se ale rozloučil jejich krajan Ben Davies. Ten se v tréninku potkal s oběma muži, kteří byli účastníky duelu s tragickým koncem.

„Dec byl mým dlouholetým sparingpartnerem, se Scottem jsem se znal od chvíle, co jsme se poprvé potkali v tělocvičně Glyn Rhodes. Jejich duel jsem sledoval na telefonu, když mi chvíli po jejím konci někdo řekl, že někdo z nich skončil v nemocnici,“ svěřil se britským médiím osmadvacetiletý bijec super střední váhy.

Tedy již bývalý. „Tou zprávou, že Scott zemřel, jsem byl zničený. Opravdu. Začal jsem přemýšlet nad tím, že nechci dopadnout stejně. Věděl jsem, že hraji ruskou ruletu, ale po tom, co se stalo, mi je jasné, že do dalších zápasů bych neměl v zádech podporu své manželky Christie,“ vysvětlil své rozhodnutí ukončil aktivní profesionální kariéru.

„Víte, mým maximem by mohl být anglický titul (ne cennější britský) a tím odměna tak pět tisíc liber, nebo podobně. Stojí za to riskovat život? Znám odpověď na tuto otázku. Nejsem žádný šikula, technik, moje hlava byla vždy statická a schytávala dost ran. Jsem rváč náchylný na údery protivníků, což mě dělá náchylnějšího na zranění,“ přidal střízlivě.

Ostatně, byť má za sebou „pouze“ šestnáct profesionálních duelů, měl Davies již několik zranění včetně zlomené lícní kosti, sám pak přiznal, že po některých duelech trpěl silnými bolestmi hlavy a měl problémy se zrakem.

„Nelituji toho, co jsem s boxem prožil. Mám nyní skvělou kariéru coby osobní trenér v mém gymu v Grimethorpe,“ dodal na závěr své zpovědi rodák z Barnsley, kde také žije a se svojí manželkou vychovává dvě děti.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze