Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Další comeback pro box. Vrací se televizní gigant NBC Sports, chce oživit legendu

Ring City má nač navazovatRing City má nač navazovatPRAHA – Byť většina světa počítá finanční ztráty a v tomto ohledu krvácí, televizní společnost NBC Sports údajně plánuje návrat do světa profesionálního boxu. Zatím bez exkluzivní smlouvy s některým z promotérů, přesto jde o zajímavý krok.

Americký boxerský trh je v posledních letech pevně rozdělen dá se říct do tří sektorů:

Premier Boxing Champions (PBC) má smlouvy s FOX Sports (společnost patří do konsorcia miliardáře Ruperta Murdocha) a Showtime Boxing (ViacomCBS Media).

Matchrom Boxing USA a Golden Boy Boxing mají za zády streamingový subjekt DAZN (Perform Group patřící miliardáři Leonardu Blavatnikovi).

Top Rank Boxing pak spolu s UFC patří pod hlavičku ESPN (součástí gigantu The Walt Disney Company).

Pro ještě lepší ilustraci – hlavní televizní trojku v zámoří tvoří ABC (sem patří ESPN), CBS (sem FOX Sports) a NBC. A právě ta se má nyní vrátit zpět do vysoké boxerské hry.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A to skrze sérii Ring City, která by měla odstartovat ve čtvrtek 19. listopadu, další dva večery jsou připraveny na 3. a 17. prosince. V roce 2021 by pak už mělo jít o pravidelné vysílání. Půjde de facto o restart kdysi tak populární série USA Tuesday Night Fights (ESPN naproti tomu vysílalo dříve ESPN Friday Fight Nights), která se nesoustředila na největší hvězdy z boxerského světa, ale představovala i skrze předem vytvořený dokument nové talenty boxerského světa.

Minimálně do začátku nepůjde o konkurenci zmíněných zajetým obrům, ale spíše o chytré doplnění díry na trhu. Boxerské talenty momentálně v samostatné sérii představuje vlastně jen Showtime Boxing v „ShoBox Next Gen“.

Rozpočet NBC Sports – Ring City – by rozpočet tohoto rivala měl přesáhnout. Ideální je také formát, akce bude trvat maximálně dvě, dvě a půl hodiny a fanoušci uvidí většinou tři zápasy (opět paralela s Tuesday Night Fights a Friday Fights Night).

A jak zabránit tomu, aby z dvouhodinové akce nebyla jen půlhodinová kvůli rychlým zápasům? Především hlavní představitel série, Evan Rutkowský, který byl dříve výkonným ředitelem HBO Sports. Pomáhat mu bude také zkušený muž v branži, Sam Katkovský a Kurt Emhoff. Všichni tři se zavázali, že nebudou stavět jednostranné souboje pro vycházející hvězdy, ale že ty dostanou vždy kvalitní oponenty.

Ring City by podle prvních zpráv mohlo spolupracovat s řadou zámořských promotérů, kteří nemají nyní tolik prostoru představovat své boxery v čele s Kathy Duvaovou, Louem DiBellou, Dmitrijem Salitou či Tomem Löfflerem.

Na zmíněných příbězích boxerů, které nová série bude představovat, má pracovat Eric Weinberger dříve pracující pro NFL Network.

NBC Sports byla založena už rok po první světové válce, aktuálně má smlouvy na vysílání s NHL, NASCAR, IndyCar, Premier League (spolu s DAZN), French Open, Tour de France, a především pak olympijských her.

Majitel NBC Sports – společnost Comcast Corporation – je druhou největší kabelovou televizí ve státech, ve svých domácnostech ji má 80 milionů Američanů. Na poli poskytovatele internetových služeb je v USA jedničkou. Čistý příjem společnosti s více než 190 tisíci zaměstnanci byl v roce 2019 přes 13 miliard dolarů.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze