Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Další lahůdka na světě? Ortiz přijal nabídku Whyta, utkají se o právo vyzvat Wildera

Whyte vs. OrtizWhyte vs. OrtizLONDÝN – Zajímavý souboj se rýsuje pro boxerské fanoušky na 22. prosince letošního roku do Londýna. Britský bijec Dillian Whyte (24-1, 17 KO) by se v něm mohl postavit Kubánci Luisi Ortizovi (29-1, 25 KO).

Vše začalo tak trochu nevinně. „Mluvil jsem s Ortizovými manažery o Dillianu Whytem. Šli by to do toho, ale my máme podmínku, že se tak stane v Londýně 22. prosince. Pokud nevyjdou jednání s Dereckem Chisorou (29-8, 21 KO), pak chci Ortize,“ pronesl pro Sky Sports na začátku týdne promotér Eddie Hearn.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ten už přes rok touží po odvetě mezi Whytem a Chisorou, kteří v prosinci 2016 svedli památnou bitvu, jednu z nejlepších toho roku. Jenže tehdy se nechtělo příliš do druhého souboji vítěznému Whytovi, nyní to vypadá, že má jiné plány Chisora.

A tak do hry vstoupil kubánský „King Kong“.

„Poslouchej mladý muži. Na kartě Wilder vs. Fury (1. prosince ve Staples Center) je jedno volné místo, tak proč si nesebereš své koule a neukážeš tomu dědovi, jak mne oslovuješ, jak dobré děcko jsi,“ vzkázal na ostrovy devětatřicetiletý Kubánec, který letos v březnu nestačil v deseti zajímavých kolech na šampiona WBC Deontaye Wildera.

„Ok, jdeme na to. Ale 22. prosince,“ kontroval o devět let mladší Brit s kořeny na Jamajce. „Po dlouhém přemýšlení a rozhovorech se svým týmem jsem se rozhodl přijmout tvoji výzvu. Pokud nechceš jet do USA, vystoupím z galavečera Wilder vs. Fury a přiletím za tebou do Anglie, na tvoji půdu,“ zareagoval ve středu skrze tlumočníky Ortiz.

„Takže domluveno, dost keců, pošli smlouvu a já přiletím. Je třeba naplácat zlobivému synkovi. Co teď uděláš?“ přidal muž, který v minulosti několik měsíců spolupracoval s Hearnem, který nyní stojí za Whytem, Chisorou i Anthonym Joshuou.

Že skutečně nebylo snadné přesvědčit své spolupracovníky pro tento zápas, dokazují i slova Ortizova manažera Jaye Jimeneze:

„Nechci tento boj. Řekl jsem to Ortizovi, chtěl jsem, aby bojoval na gala Wilder vs. Fury. Whyte nechtěl letět do USA, odmítl to také ve chvíli, kdy WBC informovala, že by šlo o finální eliminaci o právo vyzvat jejího šampiona. Tak proč letět do Anglie? Nedává to smysl. To jsem mu řekl, jsem manažer, mojí prací je mu dávat co nejlepší rady a být tu pro něj. Ale je to dospělý muž. A pravdou je, že boxer je vždy šéf, ten, kdo má poslední slovo. Takže si myslím, že už brzo budeme v Anglii.“

Ono totiž nakonec nejspíše skutečně půjde o finální eliminaci WBC. Prezidentu federace Mauriciovi Sulejmanovi se tento nápad zamlouvá, byť povinným vyzývatelem je v tuto chvíli Američan Dominic Breazeale (19-1, 17 KO), který má s Wilderem od loňského února otevřený účet (poprali se v hotelové recepci po galavečeru, na kterém oba boxovali).

Mimochodem současná situace na vrcholu ratingu prestižní organizace dokazuje, jak to při sestavování ratingů funguje. Už ve chvíli, kdy jednal Wilder s Joshuou, se mluvilo o tom, že by se Američan v případě neúspěchu utkal se svým krajanem. A tak ho WBC posunula do pozice povinného vyzývatele, byť naposledy boxoval loni v listopadu se stárnoucím Erikem Molinou.

Když se následně vložil do hry Brit Tyson Fury a s Wilderem se domluvil, bylo třeba právě jeho do ratingu WBC dostat. Čahoun z Manchesteru v něm totiž nyní – ani před svojí pauzou – nefiguroval. A Breazeale se v tu chvíli stal nedůležitou osobou. Navíc jeho postavení napadl Whyte, který si chtěl vymoct jeho místo prostřednictvím soudu.

Nyní to vypadá, že mu k tomu bude stačit něco jiného – porazit Ortize. Zda to bude snadnější cesta než ta právní, se ukáže za 10 týdnů...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze