Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Dana White: Změnil jsem názor. Když se Tyson vrátí, chci být u toho, za každou cenu!

Mike TysonMike TysonLAS VEGAS – Je to pár týdnů, co Dana White prohlásil, že s návratem Mika Tysona do boxerského ringu nesouhlasí. Zdá se ale, že mocný šéf UFC změnil názor.

„Ano, původně jsem řekl, že nechci, aby Mike Tyson znovu bojoval. Dokonce jsem šel do televizní show, abych mu řekl, že znovu nemá bojovat. Ale Mike Tyson je dospělý člověk, může si dělat cokoliv si zamane. Ten chlap má sílu, je výbušný, dostal se do skvělé formy,“ upravil své první hodnocení celého comebacku nejmladšího mistra světa v těžké váze Dana White, který nyní v Las Vegas organizuje své galavečery UFC.

K NÁVRATU MIKA TYSONA:

Kdo ví, možná se oba muži i setkali, Tyson totiž nedaleko města hříchu žije a má svoji farmu konopí. Na ni pak společně s manažery řeší všechny možnosti. Už před týdnem pronesl, že v tomto oznámí své plány a že většině spadnou brady ze jmen, které má na svém seznamu.

Zatím se tak nestalo, a tak je spoustu prostoru pro spekulace. Že je ale v parádní formě, dokázal Tyson sám před pár dny ve wrestlingové lize All Elite Wrestling (AEW), kde se po dlouhých letech potkal se svým rivalem Chrisem Jerichem. A opět z toho byl pořádný poprask. Jericho nejdříve Tysona vyzýval a naháněl, po akci ale do médií pronesl, že „šlo jen o show a že přece Tysonovi co nejlepší a nejúspěšnější comeback“.

Dokonce se objevily informace, které potvrdil i sám Tyson Fury, momentálně nejbohatší bojovník planety, že dostal nabídku na vzájemný exhibiční čtyřkolový střet. Šampion WBC jej ale s díky odmítl. Každopádně prezident federace, které vládne, Mauricio Sulejman v pátek opětovně pronesl: „Když mohl být Mike Tyson nejmladším mistrem světa, proč by nemohl být tím nejstarším? Pokud bude bojovat, dostane licenci, platí, že jej zařadíme do našeho ratingu, aby mohl bojovat o titul.“

Jen pro připomenutí: „Iron“ se stal mistrem světa třikrát, poprvé v roce 1986, když ve dvou kolech vyprovodil Trevora Berbicka, tehdejšího šampiona právě federace WBC.

Sulejman ale zároveň připomněl, že je rozdíl boxovat na exhibici s 18oz rukavicemi a regulérní zápas s desítkami.

Management Tysona každopádně už oficiálně odmítl dvě nabídky:

Od australského promotéra Briana Amatrudy, který mu navrhoval mimo jiné exhibici s ragbyovou hvězdou a bývalým boxerem Sonnym Billem Williamsem. Ten stejně jako Tyson porazil Franse Bothu. Amatrudovi nepomohlo ani to, že ji postupně navýšil z milionu dolarů na tři.

Stejně tak je momentálně mimo realitu duel „holých kloubů“ a to přesto, že Bare Knuckle FC nabídlo Tysonovi oficiálně 20 milionů dolarů za zápas a možnost vybrat si soupeře.

Po „The Baddest Man on the Planet“ touží i řada profesionálních boxerů, v čele s Juiseppem Angelem Cusumanem (18-3, 16 KO) či dalším bývalým rivalem, Dannym Williamsem (54-28, 41 KO). Na stole leží také nabídka na odvetu s Peterem McNeeleym, se kterým se Tyson utkal po svém návratu do ringu, když strávil tři roky za mřížemi. Ta zní na 1,1 milionů dolarů.

Sám Tyson opakovaně pronesl, že mu nejde o peníze pro sebe, ale pro charitu, takže finanční faktor nebude tím hlavním. Nejčastěji se mluví o exhibici se „životním rivalem“, krajanem Evanderem Holyfieldem, který taktéž pracuje na svém comebacku kvůli charitativním duelům. Ze zámoří navíc prosakují informace, že se má konat v létě obří charitativní boxerské akce, jejíž součástí má být více zápasů legend a třeba i autogramiáda a trénink s Floydem Mayweatherem Jr.

„Ať to dopadne jakkoliv, chci být u toho. I kdybych měl svoji akci, prostě sednu k televizi a budu na to koukat. A když ne, tak prostě přijdu. Ať to bude s diváky, nebo bez, do té haly se dostanu. Z toho, co se ke mně dostalo, má připraveno něco fakt velkého, chce ukázat, co umí. A já sám cítím takové to příjemné mrazení v žaludku, jsem pln očekávání. A Mike Tyson má pro svůj comeback moji plnou podporu,“ dodal za sebe a vlastně i za většinu fanoušků Dana White.

Zbývá už jen zodpovědět ty základní otázky: Kdy? Kde? S kým? A dle jakých pravidel?

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze