Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

DOMLUVENO! Golovkin sice nestihl deadline, přesto očekávaný šlágr s Alvarezem bude

Golovkin vs. Alvarez I. / zdroj foto: Boxingscene.comGolovkin vs. Alvarez I. / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Fanoušci špičkového boxu se opět mohou těšit. Přes všechny komplikace našli Gennadij Golovkin (38-0-1, 34 KO) a Canelo Alvarez (49-1-2, 34 KO) společnou řeč a pokud se opět nic nepokazí, tak společně rozezní 15. září T-Mobile Arena v Las Vegas.

Do středeční 21. hodiny (SELČ) měl Golovkin čas na to, zda přijme nabídku druhé strany ohledně rozdělení peněz 57,5 ku 42,5 procentům ve prospěch Alvarezem. Prošvihl ji. Jeho promotér Tom Löffler následně ESPN řekl, že stále komunikují a pokud nevyjde Mexičan, mají připravenou dohodu se šampionem WBO ve střední váze Billem Joem Saundersem (26-0, 12 KO).

VÍCE O #CANELOGGG:

Nakonec ji ale mohl – alespoň pro tuto chvíli – opět uložit do šuplíku svého pracovního stolu.

„Jsem rád, že vás můžeme informovat o tom, že máme zápas na 15. září,“ napsal následně o několik hodin později na Twitter Oscar de la Hoya, promotér Alvareze. Další podrobnosti ale nepřidal. Jisté je, že ve hře budou tituly WBC, WBA a IBO, které říkají pane šestatřicetiletému Kazachovi, který si dneska užije v Moskvě slavnostní zahájení světového šampionátu ve fotbale.

O pásy ale půjde v jeho bitvě s o osm let mladším rivalem až v poslední řadě. Ne, tohle bude osobní. Kontroverzní loňská remíza. Zrušená květnová odveta kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu Alvareze na clenbuterol, kdy „GGG“ a jeho tým nevěří, že se do jeho těla dostala zakázaná látka prostřednictvím kontaminovaného hovězího masa. Dohady o peníze.

Ne, tady o pásy nepůjde.

„V poledne jsme byli na mrtvém bodu (21. hodina SELČ, na západním americkém pobřeží bylo pravé poledne). Měli jsme připravenou dohodu se Saundersem, on a jeho promotér Frank Warren ale věděli, že je pro nás prioritou Alvarez. Ale Gennadij by se s ním rád utkal, je to kvalitní, neporažená šampion,“ pronesl Löffler.

V té době už byla ruka v rukávu. Ale bylo to drama. Když de la Hoya mluvil krátce po poledni s ESPN, tvrdil, že dohoda nebude. Jenže v té době spolu mluvili prezident jeho stáje Golden Boy Eric Gomez a právě Löffler.

„My chceme bojovat, Löffler chce bojovat, takže to vypadá, že jediný, kdo nechce bojovat, je GGG. Tvrdí, že je bojovník, nikoliv obchodník a má svatou pravdu. Nerozumí číslům, okrádá se o životní šanci. Měl nabídku na 35 procent, my ji změnili, vyšli mu vstříc, přesto je mu to stále málo,“ vyprávěl de la Hoya reportérovi ESPN.

Připomněl tak příběh finančních podmínek zápasu – první zápas byl rozdělený 70 ku 30 pro Alvareze, který je marketingově silnější, jeho rival ale zase přinesl do ringu tři tituly mistra světa. Pro odvetu to mělo být 65 ku 35, ve chvíli, kdy byla zrušena kvůli Alvarezovu dopingovému nálezu, chtěla protistrana jít do zářijového zápasu jako rovnocenný partner, tedy 50 na 50. To ale Golden Boy odmítalo a v úterý dalo poslední nabídku – 57,5 ku 42,5 – se 24hodinovou lhůtou na vyjádření.

Pokud by se obě strany nedomluvily, měl se Alvarez utkat s Danielem Jacobsem (34-2, 29 KO) a Golovkin se Saundersem, u kterého se tak potvrdilo, že to se zraněním ramene, kvůli kterému i podruhé zrušil duel s krajanem Martinem Murrayem nebylo tak vážné. Respektive, že šlo o kamufláž a že už v té době (před třemi týdny) jednal se zástupci kazašské mlátičky.

„Předložili jsme jim 'Hail Mary' a oni na něj kývli. Zápas je připravený,“ řekl pár desítek minut po svém šéfovi médii také Gomez. V čem se skrývalo kouzlo této nabídky „poslední šance“, ani jedna strana neprozradila. Dle všeho se ale jednání vložila také MGM Grand, která vlastní mimo jiné také T-Mobile Arena, a přihodila něco do už tak velkého balíku peněz.

„Gennadij si prostě stál za svým. Chtěl odvetu, ale také chtěl svůj respekt šampiona, zvláště poté, co byl květnový duel zrušený. Našli jsme si vlastní cestu, ale pořád jsme hleděli směrem ke Canelovi. Nemohu jít do detailů, ale nyní Gennadij spokojený. Je šťastný, že získá svůj respekt a že bude součástí největšího zápasu v boxu současnosti, který bude součástí jeho dědictví. Bude to mnohem větší než první zápas,“ dodal k dohodě Löffler.

Věřme, že nyní už tento šlágr nic a nikdo nezhatí. A že si oba rivalové veškerou vzájemnou averzi vyřeší tak, jak umí nejlépe – pěstmi v ringu. Odpočet začal!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze