Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Drž se Mago! Abdusalamov po brutální bitvě v kómatu

  • Napsal Antonín Vavrda

Perez vs. Abdusalamov / zdroj foto: www.fightnews.comPerez vs. Abdusalamov / zdroj foto: www.fightnews.comNEW YORK – Ruský bijec Magomed Abdusalamov (18-1) leží po své první profesionální porážce od Mika Pereze (20-0) v newoyrské Roosveltově nemocnici v umělém kómatu. Zprávu potvrdil Boxingscene.com jeho manažer Boris Grinberg.

Byla to brutální válka, kterou sledovali z první řady pod ringem například i Sergej Kovaljov či Vladimir Kličko se snoubenkou Hayden Panettierovou. Abdusalamov s Perezem na sebe během desetikolové bitvy vyslali téměř 1500 úderů, 560 jich našlo cíl.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Vítězný Kubánec dokončil duel se snažnou podlitinou okolo pravého oka a mírně napuchlou levou tváří. Poražený ruský tank dopadl daleko hůře, i proto, že si už v prvním kole zlomil levou – zadní ruku. K tomu v tomtéž dějství přibyla fraktura na levé líci, o kolo později zlomený nos, v sedmé rundě i otevřené levé oční víčko.

K totálně opuchlému obličeji se následně přidaly i sraženiny na mozku. Ty ale lékaři v Roosveltově nemocnici, kam dvaatřicetiletý Rus ihned po zápase pochopitelně zamířil úspěšně odoperovali, jenže o pár hodin později se na nemocniční lůžku Abdusalamov musel vrátit znovu.

Rodák z Machačkaly, dlouhodobě žijící na Floridě, si totiž začal stěžovat na velké bolesti hlavy a nevolnost a lékaři jej tak preventivně uvedli do umělého spánku, aby co nejvíce minimalizovali následky komplikací po operovaných krevních sraženinách.

Kompletní lékařské zprávy ruského boxera, včetně nového vyšetření mozku budou známy v pondělí odpoledne. Věřme, že budou v pořádku a že se momentálně jedná skutečně jen o preventivní kroky, které mu mají pomoct se vrátit znovu do ringu.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze