Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Hodnota Joshuy?! Hearn si jej cení na 45 milionů dolarů ročně, kývne na to AJ?

Anthony Joshua a Eddie HearnAnthony Joshua a Eddie HearnLONDÝN – Na konci listopadu skončí aktuální smlouva mezi Matchroom Boxing a Anthonym Joshuou (21-0, 21 KO), králem současné těžké váhy. Šéf stáje má pro svůj klenot připravené prodloužení o další tři roky. Hodnota? 136 milionů dolarů (téměř 3 miliardy korun).

Tohle spojenectví funguje už pět let. Matchroom Boxing a Anthony Joshua jsou momentálně nejsilnější evropské boxerské značky.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Prvně jmenovaná stáj vedená Eddiem Hearnem momentálně expanduje do USA, kde si zajistila osmiletý kontrakt s Perform Group na jednu miliardu dolarů. Větší v historii boxu nenajdete.

Devětadvacetiletý Brit, olympijský šampion z Londýna 2012 a úřadující světový šampion WBA, IBF a WBO, je pak momentálně tím hlavním důvodem, proč se Hearnovi tolik daří. A obě strany si to moc dobře uvědomují.

„Anthony je mladý a chytrý muž, který ví, co mu můžeme jako Matchroom Sports nabídnout. Jsme největší stáj současnosti, máme obrovské finanční možnosti, nabízíme velké zápasy na skvělých místech. Také máme exkluzivní smlouvu se Sky Sports,“ řekl za svoji společnost Barry Hearn, otec Eddieho.

Dle informací deníku The Sun je chytrost Joshuy a také jeho tržní hodnota vyčíslena na zhruba 136 milionů dolarů (téměř 3 miliardy korun) za tři roky. Tedy na něco málo přes 45 milionů dolarů ročně. To rozhodně není málo s ohledem na fakt, že mladého bijci stále plynou finance s dalších projektů, reklam a pochopitelně také televizních práv.

Ostrovní odborníci vyčíslili jeho loňské výdělky na více jak 40 milionů dolarů a bude zajímavé, kde se Joshua objeví v letošním žebříčku nejbohatších sportovců světa dle respektovaného časopisu Forbes.

„A je tu ještě jeden faktor. Anthony je rodinný přítel. Kdyby odešel, bylo by to, jako by odešel člen rodiny. My na něj nevytváříme tlak, aby u nás zůstal, ale já jsem pevně přesvědčený o tom, že se tak stane,“ dodal téměř sedmdesátiletý obchodník, který velkou část zodpovědnosti za řízení společnosti už předal na bedra zmíněného Eddieho Hearna.

Ten se v pondělí vrátil ze zámoří, kde vyjednal nejen smlouvu s Perform Group, kteří napumpují v dalších osmi letech do boxu za velkou louží více peněz než televizní giganti HBO a Showtime dohromady, a dle všeho také se zástupci amerického bijce Deontaye Wildera (40-0, 39 KO), který je aktuálně držitelem pásu federace WBC.

Na stole je totiž stále údajná nabídka 50 milionů dolarů pro Joshuu, pokud kývne na duel, ve kterém by těžká váha poprvé v historii poznala držitele všech čtyř pásů nejprestižnějších federací.

Pokud by na tento souboj nedošlo, bude se muset Joshua vypořádat se svým povinným vyzývatelem Alexandrem Povětkinem (34-1, 24 KO).

Bude mít v té době už v kapse novou smlouvu s Matchroom Boxing?

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze