Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Jemenský Ali ztratil jedinečný rekord, přesto se dál chvástá

  • Napsal Antonín Vavrda

Ali Raymi s trenérem / zdroj foto: InternetAli Raymi s trenérem / zdroj foto: InternetJEMEN – Začal s profesionálním boxem v osmatřiceti letech, přesto je ve čtyřiceti světovou pětkou nejnižší váhové kategorie. Jemenský bijec se vznešeným jménem Ali Raymi (22-0) ale stále nemá dost. Touží po titulu mistra světa a všude, kudy chodí, tvrdí, že je nejlepší boxer na světě.

„Jsem nejlepší ze všech. Dejte mi příležitost to dokázat a uvidíte," chvástal se již loni na podzim Raymi, který až do tohoto víkendu vyhrál všechny své duely knockoutem v prvním kole. Navíc pokaždé v prvním kole.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jenže ve chvíli, kdy výběr svých soupeřů změnil, „narazil". Krajanu Princi Mazovi (8-2) dal šanci na odvetu a přestože v ní opět zvítězil, tentokrát až po sedmikolovém souboji. A hned po pěti dnech bude stát v ringu opět – tentokrát osmačtyřicetiletému (!) Abdu Rafikovi (4-0). Jak jejich „souboj" dopadne, asi není třeba tipovat...

Přestože jeho zápasy více než smrdí hodně silnou manipulací, dokázal Raymi vystoupat již na páté místo světového žebříčku, na sedmou pozici ratingu WBO a coby jedenáctku jej ve svém pořadí v nejnižší váhové divizi vede také prestižní web Fightnews.com.

„Chci bojovat s Hekkiem Budlerem. Dostane sto tisíc dolarů za zápas se mnou v Jemenu, nabídka od mého sponzora platí. Ale klidně ho porazím kdekoliv jinde, jen bych rád, aby se vědělo, že to není kachna, myslím to naprosto vážně. Pokud se někdo tomuto souboji vyhýbá, tak on," citoval Fightnews.com Raymiho před sobotním duelem.

„Je mi ale jasné, že se mě bojí, protože jsem nejmocnější knockoutér všech dob napříč všemi vahami," ve svém obvykle sebevědomém stylu. Každopádně momentálně jsou jisté tři věci:

1) Raymi si bude muset případně na zápas s Budlerem počkat, ten bude totiž svoje tituly WBA a IBO hájit 25. listopadu v Monte Carlu proti čínskému soupeři Siung Čao Čung.

2) Jelikož Raymi v ratingu WBA ani IBO nefiguruje, může být Budler vůči jeho výzvám chladným.

3) Video jeho posledního sedmikolového duelu na rozdíl od jiných z youtube kanálu hodně rychle zmizelo...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze