Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua: Jsem připraven, že někdy prohraji. Wilder: Moc rád tě vyškolím. A už brzo

Vladimir Kličko právě poslal k zemi Anthonyho JoshuuVladimir Kličko právě poslal k zemi Anthonyho JoshuuPRAHA – Během posledních dní si na sociálních sítích vyměnily své pozdravy dvě nejlepší těžké váhy současnosti – šampion WBA, IBF, IBO a The Ring Magazine Anthony Joshua (19-0, 19 KO) a mistr světa WBC Deontay Wilder (38-0, 37 KO).

Oba mají již naplánované další souboje. Navíc se v ringu představí během osmi dní.

Nejdříve 28. října vyzve ve velšském Cardiffu Brita Joshuu bulharská „Kobra“ Kubrat Pulev (25-1, 13 KO). O týden později – 4. listopadu – se Američan Wilder v New Yorku podruhé v kariéře utká s krajanem Bermanem Stivernem (25-2-1, 21 KO). Povinný vyzývatel tak dle očekávání nahradí původně plánovaného Kubánce Luise Ortize (27-0, 23 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A pro všechny strany jde o skvělý tah. Také Joshua si díky zápasu s Pulevem odfajfuje povinnou obhajobu (v rámci federace IBF) a oba neporažené talenty tak budou mít volné ruce pro případné jednání ohledně vzájemného souboje, po kterém touží bez přehánění celý boxerský svět. Navíc nejen ten, jsou to dva týdny, kdy i šéf federace WBC Mauricio Sulejman pronesl, že pro tento duel udělá maximum.

Oba knockoutéři to moc dobře ví, a tak v posledních dnech rozjeli menší mediální válku. „Hodně kluků o mě mluví. A negativně. Chtějí se díky mně dostat do středu pozornosti. Dobře, nemám s tím problém. Co se týče Deontaye Wildera, jsem na něj více než připravený,“ nechala se slyšet ostrovní hvězda pro Sky Sports.

„Právě jsem se probudil a četl hodně článků o Anthonym Joshuovi, jak si mě bere do pusy. Tvrdí, že je na mě psychicky i emociálně připravený. Vlastně to staví tak, že jsem na něj už vlastně pomalu starý. Ale jsem to já, kdo je nejobávanější těžká váha současnosti. Důvod, proč se mnou dosud nebojoval je ten, že buďto se bojí, nebo dopuje,“ kontroval vzápětí na slova o čtyři roky mladšího rivala jednatřicetiletý bijec přezdívaný „Bronzový Bombarďák“.

„Dříve, nebo později se spolu utkáme. Není otázkou, zda se utkáme, ale kdy se utkáme. A platí to jak pro Wildera, tak pro Davida Hayeho. Těžká váha nikdy nezažila něco podobného, jako nyní. Myslím, co se slovních přestřelek týče. A já se na to moc těším,“ zaznělo následně z úst Joshuy.

I na to našel jeho americký rival odpověď: „Brácho, vyškolím tě. Zničím tě. A to jak v ringu, tak i co týče práce s médií a výstupy. Protože mi přijde, že ti to moc nejde a že potřebuješ vzít do školy. Slyším, co říkáš, jak to říkáš, a nestojí to za moc.“

A je vlastně jejich špičkování skutečně na místě, nebo jde jen plácání na prázdno a skutek utek? „Myslím, že po Pulevovi bude boxovat Joshua v zahraničí. Možná v Las Vegas, možná na Blízkém východě. A pak bude čas na sjednocující duel s Wilderem. Je to všechno na obou, musí dál vítězit a ten zápas bude,“ potvrdil Eddie Hearn, promotér Joshuy, že slova o jejich střetu v létě roku 2018 nemusí být vůbec nereálná.

Zároveň dodal, že pokud nebude výše zmíněný Kubánec Ortiz potrestán za svůj přestupek proti dopingovým pravidlům, je možná, že se s ním Joshua utká v dalším souboji po bulharském vyzývateli. „Nevím, jak to WBC momentálně má, zda jej potrestají nebo ne. Vše záleží také na WBA, jak se k celé situaci postaví, Ortiz je stále povinným vyzývatelem Joshuy. Pokud v této pozici zůstane, budeme s ním boxovat,“ dodal Hearn.

Zajímavá slova následně zazněla ještě od Joshuy ve zmíněném rozhovoru pro Sky Sports. Na dotaz, zda si uvědomuje, že všichni boxeři – zejména pokud jde o těžkou váhu – jednou prohrají, odpověděl: „Historie to potvrzuje. Všichni ti, které jsem obdivoval a sleduji, tak jednou prohráli. Ale zároveň se pak opět dokázali vrátit a stát se šampiony. Pokud nejsem nějaký boží zázrak, který tu nikdy předtím nebyl, pak to dříve nebo později čeká také mě.“

„Pak bude čas na to, abych se dokázal ze svého zaváhání vykoupit. Je to tak ve všech sportech. Box zná dvojnásobné, trojnásobné mistry světa. A proč? Protože prostě jednou padli, ale zároveň se dokázali vrátit zpět na vrchol. Nemám s tím problém. Jsem připravený na všechno,“ přidal současný král těžké váhy.

Jen pro připomenutí: jediná těžká váha, která ukončila kariéru coby neporažený mistr světa, byl legendární Američan Rocky Marciano (49-0, 43 KO). V jeho době ale „začínala“ supertíha už na váze 81 kg a jen výjimečně se v ní pohybovali tací obři jako nyní.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze