Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Má Joshua koronavirus? Šampion se setkal s nemocným princem Charlesem

Joshua a královnaJoshua a královnaLONDÝN – Britský boxer, šampion těžké váhy WBA, IBF a WBO Anthony Joshua (23-1, 21 KO) přišel před více než dvěma týdny do styku s princem Charlesem, který se koronavirem SARS-CoV-2 (nebo Covid-19) nakazil. Dle svého mluvčího je ale rodák z Nigerie zdravý.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Pamatujete? V pondělí 9. března vystoupil Anthony v katedrále Westminsterského opatství při příležitosti bohoslužby „Commonwealth Day“.

„Jmenuji se Anthony Oluwafemi Olaseni Joshua a stejně jako mnozí z vás jsem dítětem Společenství. Narodil jsem se ve Watfordu, ale moje kořeny jsou nigerijské. Pocházím z etnického národa Jorubů, jedné z největších etnik v Africe. Jsem hrdý Nigerijec a jsem hrdý Brit,“ zaznělo tehdy z úst jednoho z nejlepších boxerů těžké váhy současnosti.

Při této příležitosti se také osobně setkal s královnou Alžbětou II. a jejím synem, princem Charlesem. Ten se dle potvrzených zpráv z královské rodiny, nakazil novým koronavirem SARS-CoV-2.

„AJ je dle nařízení vlády doma, je v pořádku a nic mu není. Přeje si brzké uzdravení všech, kteří se nakazili a také děkuje všem těm v první linii, tedy zdravotníkům, policistům i hasičům,“ řekl britským médiím dnes odpoledne Joshuův mluvčí.

Zda byl Joshua, který po tomto setkání ještě vyrazil blbnout v rámci natáčení spotu s kamarády na sněhové skútry, už nedodal. Dle informací z druhé strany – tedy od mluvčího jednasedmdesátiletého následníka trůnu, nebylo ani třeba.

Dle něj není v ohrožení ani jeho maminka, která má za měsíc oslavit 94. narozeniny. „V souladu s doporučením vlády a zdravotníků se princ a vévodkyně (Camille) nyní nachází v domácí karanténě ve svém domově ve Skotsku,“ zní v prohlášení paláce Clarence House, který je oficiálním londýnským sídlem syna britské královny a jeho manželky, vévodkyně z Cornwallu.

Zajímavé ale budiž, že ačkoliv lékaři ví, odkdy mohl být infekční, nevědí, kde se mohl s ohledem na své pracovní vytížení nakazit. Charles se poslední oficiální akce zúčastnil 12. března, kdy také naposledy přišel osobně do kontaktu s královnou. První dnem, kdy ale mohl být infekční, je podle zdravotníků až den následný, tedy 13. března.

Královská rodina při Dni Commonwealthu 9. březnaKrálovská rodina při Dni Commonwealthu 9. března

Britská královna každopádně už od 19. března pobývá spolu se svým o pět let starším chotěm, princem Philipem na hradě Windsor. Zda i oni byli testovaní na koronavirus, ale mluvčí královské rodiny nesdělili.

Charles není prvním členem evropského vládnoucího rodu, který se koronavirem nakazil. Už dříve testy nákazu prokázaly u monackého knížete Alberta II. Oba šlechtici se setkali 10. března na charitativní akci v Londýně, upozornila agentura AP.

Podle poslední bilance z úterního večera Británie evidovala přes 8000 lidí nakažených koronavirem a 422 pacientů, kteří nemoci COVID-19 podlehli.

Koronavirus se nevyhýbá ani sportovcům, nakažené hlásí zámořské soutěže NHL, NBA i NFL, či ty evropské fotbalové v čele s anglickou Premier League, španělskou La Ligou či italskou Serií A. V Česku je nejznámější sportovní osobností, který onemocněl COVID-19, bývalý mistr světa v boxu Lukáš Konečný. Stejně jako princ Charles ale má jen mírné příznaky tohoto onemocnění.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze