Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Maminka ji zhatila. Po patnácti letech se nyní svět dočká odvety Lewis vs. Kličko

Lewis a Kličko před patnácti letyLewis a Kličko před patnácti letyMEXICO CITY – Před pár dny uběhlo patnáct let od jednoho z nejlepších zápasů těžké váhy v posledních dvaceti letech. V Los Angeles dokázal Lennox Lewis (41-2-1, 32 KO) ukončit po šesti kolech krvavou řež s Vitalijem Kličkem (45-2, 41 KO). Buď 30. září, nebo 5. října dojde na jejich odvetu, i když v rámci Výročního sjezdu federace WBC půjde „pouze“ o exhibiční souboj.

21. června 2003 se ve Staples Center v Los Angeles do sebe zaklesli dva titáni těžké váhy – tehdy sedmatřicetiletý Lennox Lewis a o šest let mladší Vitalij Kličko.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Oba nabídli v souboji o tituly WBC a IBO fanouškům parádní podívanou, kterou ale ukončilo hrozivé zranění ukrajinského obra nad jeho levým okem. Oba toužili po okamžité odvetě. K té ale nikdy nedošlo, britský „Lev“ ještě toho roku ukončil svoji kariéru.

„Slíbili jsme si odvetu, on sám mi poté řekl, že se nemám bát, že se ještě potkáme v ringu. Osobně jsme šťastný, že jsem mohl bojovat s tak velkým šampionem, jakým byl Lennox Lewis. Ukázal sem, že mám na světovou úroveň. Myslím, že jsem byl lepší a že bych na body případně vyhrál,“ řekl minulý měsíc ukrajinským médiím nyní již kyjevský starosta.

„Lennox mě následně skutečně pozval do své kanceláře v Londýně, kde jsme měli podepsat smlouvu na odvetu. Neměl s sebou právníky, ani promotéry. Jediným dalším člověkem tam byla jeho maminka, která ty dvě hodiny neřekla ani slovo, ale pozorně mě sledovala, bylo jasné, že jde o velmi moudrou ženu. Pak jsem na chvíli odešel a když si mě Lennox zavolal zpět, omluvil se mi a řekl, že už boxovat nikdy nebude,“ přidal Kličko.

Ten se byl krátce po tomto interview uvedený do Mezinárodní boxerské síně slávy v Canastotě. Coby vůbec první ukrajinský boxer historie (jeho mladší bratr Vladimir jej bude nejdříve za čtyři roky následovat). Tam se potkal mimo jiné také s Lewisem či prezidentem federace WBC Mauriciem Sulejmanem.

A právě zde nejspíše upekli doslova ďábelský plán. Na letošním výročním sjezdu nejprestižnější boxerské organizace, kterou bude od 30. září hostit Kyjev, dojde na odvetu obou dlouholetých šampionů WBC v těžké váze.

Lennox Lewis v roce 2017Lennox Lewis v roce 2017

Vitalij Kličko letos v ziměVitalij Kličko letos v zimě

Vitalij Kličko, starosta KyjevaVitalij Kličko, starosta Kyjeva

Lennox Lewis v tělocvičněLennox Lewis v tělocvičně

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze