Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Nedostal Whyta k zemi sám, chce pomoct Rusovi. Chisora se nabídl Povětkinovi

Whyte vs. Chisora 2Whyte vs. Chisora 2LONDÝN – Britský boxer Dereck Chisora (32-9, 23 KO) se nabídl ruského bohatýrovi Alexandru Povětkinovi (35-2-1, 24 KO), kterého by měl v červenci, nebo srpnu čekat už dvakrát odložený duel s dalším ostrovním bijcem, Dillianem Whytem (27-1, 18 KO).

Setkali se dvakrát a dvakrát odcházel poražen. Poprvé se tak stalo 10. prosince 2016, kdy už mnohými odepisovaný Dereck Chisora šokoval vynikajícím výkonem a favorizovaného Dilliana Whyta zle potrápil. Dle mnohých dokonce porazil, bodoví ale přisoudili triumf 2-1 na body rivalovi.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Téměř přesně do dvou let a roka, 22. prosince 2018 se setkali znovu, oba ve výborné formě a vezoucí se na vítězné vlně. Po deseti kolech vedl Chisora i přes stržený bod u rozhodčích 2-1 na body, dřel, byl opět o fous lepší, než zaúřadovala v 11. kole levačka Whyta, která „Del Boye“ uspala.

Skoro to vypadalo, že oba konečně zakopali válečnou sekeru, že je mezi nimi vše – včetně rivality – vyřešeno. Whyte si poté došel pro pás prozatímního šampiona WBC, Chisora pro tři zajímavé výhry. První z toho pohledu, že byla „jen“ na body, další dvě díky jejich působivosti.

A muž, který se nově nechává přezdívat „War“, dostal nové chutě. Chce ještě jedno setkání s krajanem. A možná by se k němu i dokázal proboxovat, ovšem koronavirová krize vše změnila. A také zranění Ukrajince Alexandra Usyka, se kterým se měl na jaře utkat. Respektive nedoléčené předchozí zranění.

Šestatřicetiletý ranař, který baví fanoušky v ringu i mimo něj, ale zahálet nehodlá. A tak přišel se zajímavou nabídkou. „Už jsem to Povětkinovi říkal. Pokud by mě potřeboval, přijedu a pomohu mu. Jsem připraven za ním letět do Ruska,“ řekl v pátek v rozhovoru pro Sky Sports.

Řeknete si: „Jasně, takových už tady bylo, naposledy Anthony Joshua s Tysonem Furym před jeho odvetou s Deontayem Wilderem.“

Jenže Chisora je z jiného těsta. Svůj. „A on souhlasil, řekl mi, že mi pošle soukromé letadlo, aby mne vyzvedlo. Jakmile bude datum zápasu s Whytem, mám být připraven. Společnými silami pošleme Whyta konečně k zemi. A až se tak stane, dojde na trilogii a dorazím ho,“ pousmál se rodák ze Zimbabwe, který by měl na podzim boxovat – nejspíše o volný pás WBO – s Ukrajincem Alexandrem Povětkinem (17-0, 13 KO).

„Hele, já jsem otevřený jakémukoliv zápasu. Dokud budu moct navléct rukavice a vlézt do ringu, tak chci boxovat. Jsem připraven se postavit komukoliv. A věřím, že na Whyta ještě dojde. V Anglii ten zápas chtějí vidět, je o něj zájem,“ přidal. Dlužno doplnit: nejen v Anglii!

„Uvidíme, co bude, každopádně Whyte vs. Povětkin bude za zavřenými dveřmi. Ale potřebujeme ten zápas, potřebujeme pro restart Velký třesk. Takže pokud vše klapne, spojíme ho s duelem Katie Taylorové s Amandou Serranovou,“ pronesl pro stejnou televizi promotér všech zmíněných boxerů (a boxerem), Eddie Hearn z Matchroom Boxing.

Dle posledních zpráv by ke galavečerům této stáje mělo v letních měsících dojít v jejím sídle na kraji Londýna...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze