Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Paráda! Šampion Lukáš Konečný na pokraji vzniku české profesionální stáje

  • Napsal Profiboxing.cz

Lukáš KonečnýLukáš KonečnýÚSTÍ NAD LABEM – Jak slíbil, tak učinil. Nejúspěšnější český profesionální boxer Lukáš Konečný necelý rok po konci své vlastní kariéry dolaďuje ve spolupráci s německou stájí SES Boxing projekt české formace.

Mluvil o tom dlouho, jen neměl čas přes své aktivity a především vlastní kariéru slova přetavit v činy. „Určitě bych se chtěl touto formou angažovat a využít svých kontaktů," opakoval v posledních letech Konečný stále dokola.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Loni na podzim se do celého plánu zakousl se svojí pověstnou buldočí náturou, což potvrdil ve velkém novoročním rozhovoru pro Profiboxing.cz.

„My musíme s někým začít, abychom dokázali peníze získat, a pak se můžu věnovat třeba i trenérsky dalším, jenže je problém právě někoho nyní najít. Sponzora bychom získali, ale musíme ho nalákat na někoho, kdo má potenciál, umí dělat hezké zápasy, může za nějaké dva roky už boxovat o tituly," řekl na začátku roku 2015 (celý rozhovor čtěte ZDE!)

Nyní nabrala jeho slova reálné obrysy. „Vzniká tady něco, co by mělo mít zahraniční kapitál, vše by mělo být doladěno v hodně krátké době," pronesl Konečný, který se celkem čtyřikrát utkal o profesionální titul mistra světa a jednou dokázal jako jediný Čech uspět.

„Dotažené je zatím to, že v sobotu večer bude na výroční show mojí stáje SES Boxing boxovat ve svém profesionálním debutu Fabiana Bytygi, která už má podepsanou se mnou smlouvu. V hledáčku mám ještě další boxery a boxerky. Ty by měli postupně také přibývat," dodal hodně zajímavou informaci.

Devatenáctiletá Bytygi je totiž považovaná za velký talent českého světa šestnácti provazů, který ale dal předloni přednost kariéře kick-boxerky, před klasickým boxem. „Tehdy jsem byla postavená před hotovou věc a musela jsem si vybrat. Tentokrát to bylo jiné, jednoduše to přišlo ve vhodnější okamžik," řekla k zajímavému rozhodnutí ústecká bojovnice, jejíž mladší bratr Sebastian je taktéž profesionální boxer (rozhovor s Bytyqi o jejím rozhodnutí čtěte ZDE!).

„Němci chtějí začít s holkami. Je to zajímavější a pochopitelně jednodušší, přece jen konkurence není taková. Já s tím nemám problém, postupně ale k nim přidáme i muže. Moc se na celý projekt těším. Myslím, že by to mohlo tuzemský profesionální box výrazně nakopnout," vysvětlil Konečný, který bude oficiální hostem sobotního gala.

Přestože zatím ještě není vymyšlený název nově vznikající formace i další maličkosti, povedl se ústeckému bijci, trenérovi, manažerovi a politikovi jiný, daleko důležitější kousek. „Nejen sobotní show z Německa bude vysílat Nova Sport. Díky novému vedení, které je nakloněné boxu, je domluvená spolupráce právě s SES. A já věřím, že by mohlo dojít i na tuzemské gala," dodal.

Jinými slovy: pokud se všechno podaří vyladit, Nova Sport by mohla vysílat přenos také ze show, kterou 11. dubna pořádá v ústecké Slunetě právě Konečný a kde se kromě dvou duelů o tuzemské tituly představí ve svém debutu také redaktor televize Nova Martin Vencl.

Kdo ví, třeba si právě do Slunety nachystá letos sedmatřicetiletý brněnský rodák druhý díl svého překvapení v osobě bojovníka, kterého by rád začlenil do své nově tvořící se stáje!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze