Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Placené přenosy z boxu a MMA v Česku: zámořské novinky, Oktagon a také Lucerna

  • Napsal Antonín Vavrda

Fighting v českých televizíchFighting v českých televizíchPRAHA – Poslední týdny se rozjel kolotoč bojových sportů na plné obrátky. Hlavně teda ve světě, protože omezení české vlády kvůli šíření koronaviru rozhodně sport – profesionální nevyjímaje – nepodporují. Proto budiž skvělými zprávami rozšířená televizní nabídka a také vstup PPV do českých luhů a hájů.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU A KLECE:

Současná situace v tuzemských televizích ohledně bojových sportů?

O2 TV Sport má práva na Oktagon MMA (částečně, na konci roku má smlouva vypršet), na ONE Championship a další projekty.

Nova Sport vysílá pravidelně UFC, v nabídce mívá také menší MMA akce, případně jednorázové boxerské taháky (viz. naposledy Tyson vs. Jones Jr.)

Sport 1 a Sport 2, které mají centrálu v Maďarsku, pak od podzimu začaly nově vysílat galavečery Bellatoru, k tomu mívají taktéž menší MMA podniky, celkem pravidelně pak na jejích obrazovkách lze sledovat boxerské galavečery promotérů Matchroom Boxing, Top Rank a Franka Warrena. Občas se přidá i nějaká ta show Premier Boxing Champions.

Pravidelnost a jistotu v tomto směru hledat bohužel nejde. Na druhou stranu, od září nabídla tato televize přes 70 hodin ze světa bojových sportů, především boxu, což rozhodně není málo.

MOŽNOSTI SLEDOVAT BOJOVÉ SPORTY V ČESKU

O2 TV Sport – pouze skrze O2 TV
Nova Sport 1 a 2 – skrze svého operátora
Sport 1 a 2 – skrze svého operátora
ČT Sport (box) – skrze pozemní vysílání/vybraný operátor/webové rozhraní
Oktagon MMA – skrze webové rozhraní/mobilní aplikaci
Box Lucerna – skrze webové rozhraní
FITE.tv – skrze webové rozhraní/mobilní aplikaci
DAZN – skrze webové rozhraní/mobilní i televizní aplikaci

Jak už bylo výše napsáno, Oktagon MMA – jejíž ochrannou známku momentálně vlastní neznámý právník (nastrčený kůň) Pavel Voska – poslední více než rok pracuje na vlastním, placeném vysílání. Tedy formátu v zahraničí celkem běžném. Průkopnictví na české scéně s sebou nese řadu porodních bolestí a údajných trestní oznámení na dodavatele služeb, v rámci možností ale mohou být fanoušci spokojeni.

Vedle výše zmíněných se do Česka dostaly i dvě specializované streamingové platformy ze zahraničí, které mají ve svém portfoliu řadu zajímavých produktů.

Tou čerstvější je pro boxerské fanoušky známá DAZN Boxing. Zámořský gigant, který se rozhodl právě streamingovým vysíláním klasické PPV zničit, slaví úspěchy tak nějak napůl. Aktuální expanze z omezeného počtu zemí na více než 200 po celém světě je ale skvělým krokem. Byť zatím jde – s ohledem na jednotlivé poskytovatele televizních práv – opravdu jen primárně o box (DAZN má i Bellator, případně Premier League, ovšem tu v Česku vysílá jiný operátor).

I když slovíčko „jen“ je taktéž pouze spekulativní. Už minulý víkend odstartovalo DAZN celosvětové vysílání galavečerem Daniel Jacobs vs. Gabriel Rosado, i když oběma hlavním protagonistům to nejspíše zapomněli promotéři připomenout, a zápas byl všechno, jen ne zajímavý.

V pátek přišla na řadu akce z Londýna – Billy Joe Saunders vs. Martin Murray –, která už nabídla lepší podívanou. Ale hlavně, v dalších čtyřech týdnech se můžeme těšit na Joshua vs. Pulev, Golovkin vs. Szeremeta, Alvarez vs. Smith a Garcia vs. Campbell. A stačí málo – zaregistrovat se na webu, případně skrze mobilní (televizní) aplikaci a zaplatit měsíční poplatek 39 kč. Jen tak pro porovnání – plná registrace na Oktagon MMA (bez platby za PPV) stojí 80 kč na měsíc.

A pak je tu společnost FITE.tv, která už funguje něco málo přes pět let. V nabídce toho má opravdu hodně, ne vše pro uživatele v Česku, ale i tak je výběr obrovský. A to včetně profesionálního wrestlingu a pochopitelně také MMA (obě velké polské organizace KSW a FEN) a boxu.

S FITE dlouhodobě spolupracuje stáj Top Rank Boxing, tento víkend jste skrze ni mohli sledovat galavečer Errol Spence Jr vs. Danny Garcia. Tato platforma funguje na podobném principu jako Oktagon MMA.

Zaplatíte měsíční paušál (zhruba 140 kč), za který máte všechny záznamy, historické duely a také některé živé akce. Za ty lukrativnější musíte případně připlatit. Pořád ale daleko méně než v zámoří. Příklad? Spence vs. Garcia skrze PPV na FOX Sports stálo 75 dolarů. Skrze FITE.tv pouze 10 dolarů (cca 250 kč).

Jednorázovou akcí, která ale případně může pomoct celému českému boxu, pak bude 29. prosince PPV vysílání tradiční Lucerny.

Ano, pořád to není ideální, Showtime Boxing, Sky Sports či Box Nation jsou stále pouze lokální záležitostí (USA či UK), přesto to vypadá, že jsou časy hledání zajímavých boxerských (MMA) akcí jen skrze pochybné streamy s milionem ještě pochybnější reklamy pomalu, ale jistě pryč. Co si přát více?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze