Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Překvapení: únorovou exhibici absolvuje Mayweather s Youtuberem Loganem Paulem

  • Napsal Antonín Vavrda

Mayweather vs. Paul exhibiceMayweather vs. Paul exhibiceLAS VEGAS – Krátce před nedělní půlnocí oznámil legendární boxer Floyd Mayweather (50-0, 27 KO), že si to 20. února 2021 rozdá v exhibičním boxerském souboji se známým Youtuberem Loganem Paulem (0-1). Krátce na to potvrdila událost také druhá strana. Místo konání oznámeno nebylo.

Krátce po obřím úspěchu exhibice legend Mike Tyson vs. Roy Jones Jr. je tu další. V případě Floyda Mayweathera vlastně už třetí, po „oficiálním“ souboji s Conorem McGregorem v roce 2017 a silvestrovském setkání roku 2018 s Tenšinem Nasukawou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

O setkání obou známých osobností s přesahem na své obvyklé zájmy – v případě Mayweathera mimo box a v případě Paula mimo platformy sociálních sítích – se spekulovalo už nějaký ten pátek, málokdo ale jejich nahánění skrze různé příspěvky bralo vážně.

Legendární boxer, který čtyři dny po exhibici s Paulem oslaví své 44. narozeniny, přitom v polovině listopadu oznámil, že se 28. února představí opět v Japonsku v neoficiálním souboji s dosud nezveřejněným soupeřem. Zda je setkání s pětadvacetiletým rodákem z Ohia žijícím nyní v Los Angeles součástí tohoto projektu, zatím oznámeno nebylo.

Každopádně pro exhibici Mayweather vs. Paul byla už spuštěna speciální stránka promotérské skupiny Fanmio Boxing. Ta – lehce v tichosti – přitom podepsala smlouvu s boxerskou legendou už letos v dubnu.

Srovnání (Instagramová čísla už jsou vyšší)Srovnání (Instagramová čísla už jsou vyšší)

Fanmio se prezentuje jako společnost, která chce spojovat lidi celého světa skrze nevšední zážitky. A to po celém světě. Jak se jim to bude dařit, je ve hvězdách. Jisté ale je, že oběma rivalům jde především o solidní byznys. Ostatně to naznačují také nastavené ceny za shlédnutí skrze PPV.

První fanoušci zaplatí za PPV „pouze“ 24,99 dolarů, z tohoto balíčku bude vylosovaná například dvacítka těch, kteří se osobně setkají s oběma hlavními protagonisty exhibiční akce. Tato možnost platí do 20. prosince nebo do prodání milionu PPV. Poté cena postupně poroste až k té konečné, od 11. února – 69,99 dolarů.

Jen pro připomenutí, sobotní duel elitních velterových vah Errol Spence Jr. – Danny Garcia stál na FOXu dolarů 74,99, zmíněná exhibice Tyson vs. Jones Jr pak 49,99 dolarů.

Mayweathera na všech sítích – Facebook, Instagram a Twitter – sleduje na 46 milionů fanoušků, další má na Youtube a skrze svoji společnost Mayweather Promotions.

Paula na Facebook, Instagramu a Twitteru následuje na 39 milionů lidí, jeho hlavní platformou je ale Youtube, kde má tři hlavní kanály. Dohromady mají ke 30 milionům sledujících.

V posledních letech se mladík, který nechvalně proslul videem z japonského lesa sebevrahů, kde se s partou kamarádů vysmívali nalezenému oběšenci, boxu věnuje s velkou vervou, mimo jiné trénuje pod dohledem bývalého šampiona těžké váhy Shannona Briggse, trénoval například i s hvězdou UFC Paulem Costou.

Před dvěma lety měl v Manchesteru exhibiční duel s raperem K.S.I., který po šesti kolech skončil remízou. Loni se oba utkali znovu, tentokrát byl už jejich souboj veden coby oficiální a zvítězil poněkud překvapivě Brit celým jménem Olajide William Olatunji. Mimo jiné i kvůli faulu svého soupeře, za který mu byly ve čtvrtém kole odečteny dva body.

Mimochodem, oba boxovali v křížové váze, Paul váží kolem 95 kilogramů a měří 188 centimetrů, což je zhruba o dvacet kilo a 15 centimetrů více, než jakými fyzickými dispozicemi vládne jeden z nejlepších boxerů planety.

Boxu se věnuje také Paulův mladší bratr Jake, který se poslední dny od druhé výhry v profesionálním ringu nad bývalým basketbalistou Natem Robinsonsem nahání s hvězdou UFC, Irem Conorem McGregorem. Ano, tím McGregorem, který byl posledním oficiálním soupeřem Mayweathera...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze