Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Překvápko. Alvarez míří do super střední váhy a rozdá si to o titul s Rocky Fieldingem

Canelo AlvarezCanelo AlvarezNEW YORK – Slibovaný duel hvězdného Mexičana Canela Alvareze (50-1-2, 34 KO) ještě v roce 2018 je zde. Skutečně se představí 15. prosince a opravdu v newoyrské Madison Square Garden. Překvapivě mu bude soupeřem Brit Rocky Fielding (27-1, 15 KO), toho času šampion WBA v super střední váze.

„Je to něco, by mne nikdy nenapadlo, že vyslovím. Rocky Fielding obhajuje svůj titul WBA proti Canelovi Alvarezovi v Madison Square Garden,“ pronesl v sobotu pro Sky Sport News Eddie Hearn, promotér Matchroom Boxing, která rodáka z Liverpoolu zastupuje.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Dostal jsem sms od Erika Gomeze (prezident Golden Boy Promotions, která zastupuje Alvareze) a ptal se na Rockyho. Tak jsem mu odpověděl, že hledá soupeře pro obhajobu pásu. On na to odepsal, zda chceme bojovat s Canelem. Málem mi spadl telefon z ruky a pak jsem odepsal, že možná, podíváme se na další možnosti,“ vyprávěl, jak se nečekaný souboj upekl.

Jednatřicetiletý Fielding si s sebou dlouho nesl stín expresní porážky od Calluma Smitha z listopadu roku 2015. Letos v červenci si ale dojel do Offenburgu pro pás mistra světa, když v pěti kolech rozbil německý talent Tyrona Zeugeho.

Přesto... Canelo Alvarez v první obhajobě? Vždyť jeho poslední dva duely jsou proti Kazachovi Gennadiji Golovkinovi. Duely, které sledoval se zatajeným dechem celý svět. Fieldinga letos kromě Zeugeho prověřil Čech Karel Hořejšek. Snad český bijec odpustí, ale tohle jsou dva rozdílné světa.

„Ještě, než jsem souhlasil, tak jsem pochopitelně mluvil s Rockym – protože dobro vašeho boxera je to základní – ale tohle je pro něj životní příležitost. Je to příběh boxerské Popelky, je to zápas, který navždy změní jeho život,“ přidal Hearn, který by rád získal duel pod křídla svého zámořského projektu DAZN. Alvarezovi totiž skončila odvetou s „GGG“ smlouva s HBO.

Ta navíc s boxem jako takovým sama také končí. „Momentálně jsou všechny možnosti otevřené,“ řekl k tomuto tématu Gomez.

Pro osmadvacetiletého Alvareze je to možnost získat titul ve třetí váhové kategorii. Sice začínal coby velter, tam ale vybojoval „jen“ světový juniorský pás. Mistrem světa se následně stal v lehké střední a také střední váze. V obou případech dvakrát.

Rocky FieldingRocky Fielding

Nyní má první šanci na třetí pás. Je jasné, že bude favoritem a že se lze dívat na tento střet jako na „odpočinkový“. Vždyť o tom, že je čest spolupracovat s Alvarezem, mluví sám Hearn. Na druhou stranu, Fielding je přirozená super střední váha, byť v samotného duelu bude vážit zhruba stejně jako jeho mexický soupeř. Ten s ní totiž umí pracovat jako málokdo.

Také se ptáte, co bude s jeho pásy WBC, WBA a IBO ve střední divizi? Posledně jmenovaná federace Alvareze příliš nezajímá. Pod federací WBA si zaboxuje i proti Britovi. A WBC?

„Je to příležitost, která se mu naskytla a my ji respektujeme. Bude to velkolepá událost. Jsme šťastní i za něj, v tomto souboji bude reprezentovat také WBC,“ prohlásil o víkendu na výročním sjezdu v Moskvě prezident WBC Mauricio Sulejman.

Ten navíc krátce po Alvarezově triumfu nad Golovkinem oznámil, že jeho krajan dostane jednu dobrovolnou obhajobu a až poté bude muset povinně hájit svůj „zelený“ pás. Kdo ví, třeba zůstane v super střední váze, kde má tento titul držení Američan s mexickými kořeny David Benavidez (20-0, 17 KO) momentálně řešící svůj nedávný prohřešek (na kokain) proti anti-dopingovým pravidlům.

Že by se rýsoval velký „mexický“ duel na začátek května 2019? Nebo Rocky Fielding věren svému křestnímu jménu opětovně šokuje svět?

15. prosince budeme moudřejší...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze