Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SVĚTOVÍ ŠAMPIONI II.: Také lehká muší váha zkompletuje mistry světa!

  • Napsal Antonín Vavrda

Donnie Nietes / zdroj foto: internetDonnie Nietes / zdroj foto: internetPRAHA – Během přelomu roku se toho ve světě profesionálního boxu příliš neděje. A je jedno, jestli je řeč o lokálních večerech a zápasech, nebo o těch titulových. Proto jsme se rozhodli vám postupně představit šampiony všech váhových kategorií.

Těch je mezi profesionálními provazy celkem sedmnáct. My vám nabídneme vždy profil vládců čtyř top organizací (WBC, WBA, WBO a IBF) a přidáme i jedničku našeho žebříčku dle Profiboxing.cz.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Druhý díl našeho mini-seriálu pokračuje druhou nejnižší váhovou kategorií.

LEHKÁ MUŠÍ (do 49 kg – do 108 liber)

ŠAMPION WBC: Bez vlády je momentálně nejprestižnější federace. To se ale změní již v úterý. O volný pás WBC si to rozdají jednička této organizace Pedro Guevara (23-1-1) a trojka Akira Jaegaši (20-4). Kdo je favoritem? Těžko říct – Guevara se veze na vítězné vlně, Jaegaši se musí vzpamatovat po prohře o divizi výše od Romana Gonzaleze. Na druhou stranu, opět bude na domácí půdě a tentokrát již bude chtít svých fanoušků využít k zisku titulu!

ŠAMPION WBA: Peruánec Alberto Rossel (32-8) musel na svojí šanci čekat dlouho, ale nakonec se přece jen dočkal. Už dva roky je prozatímním vládcem WBA v této divizi. Nyní poprvé bude ve hře regulérní titul této federace a přestože si pro tento duel bude muset na Silvestra odjet přes Pacifik do Japonska, bude proti domácímu Rjoičimu Tagučimu (20-1-2) tenhle malý rváč favoritem!

ŠAMPION IBF: Třiadvacetiletý Mexičan Javier Mendoza (22-1-2) drží titul IBF od letošního září, když zaskočit favorizovaného krajana Ramona Garciu Hiralese (20-1-4). Za necelé dva týdny jej bude poprvé hájit – na domácí půdě proti o dva roky staršímu Filipínci Renanu Trongcovi (16-4), který je přezdívaný „Malý Pacquiao". Dopadne ten stejně jako jeho slavný vzor proti jinému Mexičanovi Juanu Manuelu Marquezovi? S tím rozdílem, že Mendoza je stejně jako on levák.

ŠAMPION WBO: Titul WBO v různých podobách i vahách drží Filipínec Donnie Nietes (34-4-1) už od roku 2006. Poražen z ringu pak odcházel naposledy (a jedinkrát) před více jak deseti lety! V posledních třech obhajobách pak své soupeře vždy dokázal zdolat před limitem.

JEDNIČKA PROFIBOXING.CZ - DONNIE NIETES: Tenhle dvaatřicetiletý Filipínec je naší jedničkou lehké muší váhy. Důvod? Stálá výkonnost. Co na tom, že ji potvrzuje především na domácí půdě. Pokud bylo třeba, aby jel bojovat o pás ven, tak vyhrál. Na svém štítu už má i triumfy nad čtyřmi soupeři, kteří v době jejich souboje byli bývalými, nebo v té době aktuálními světovými šampiony.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze