Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SVĚTOVÍ ŠAMPIONI IV.: Super muší má nového krále! Japonského Pacquiaa

  • Napsal Antonín Vavrda

Naoya Inoue / zdroj foto: Boxingscene.comNaoya Inoue / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Během přelomu roku se toho ve světě profesionálního boxu příliš neděje. A je jedno, jestli je řeč o lokálních večerech a zápasech, nebo o těch titulových. Proto jsme se rozhodli vám postupně představit šampiony všech váhových kategorií.

Těch je mezi profesionálními provazy celkem sedmnáct. My vám nabídneme vždy profil vládců čtyř top organizací (WBC, WBA, WBO a IBF) a přidáme i jedničku našeho žebříčku dle Profiboxing.cz.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Čtvrtý díl našeho mini-seriálu pokračuje super muší váhovou kategorií.

SUPER MUŠÍ VÁHA (do 52,2 kg – do 115 liber)

ŠAMPION WBC: Už přes dva roky má v této váhové divizi mistra světa nejuznávanější z organizací v osobě šestadvacetiletého Mexičana Carlose Cuadrase (31-1-0). Neporažený bijec přezdívaný „Princ" dokázal už porazit všechny kvalitní protivníky od Mexika po Thajsko a bude zajímavé, jestli se neposune o váhu výše do bantamové. Výšku i kvality by na to měl.

ŠAMPION WBA: Hodně těžkou pozici má čtyřiatřicetiletý Kohei Kono (30-1-8). Svým divokým stylem je sice schopen dělat zajímavé zápasy, na druhou stranu je ale náchylný k porážkám. Mistrem světa se stal již podruhé letos v březnu, na Silvestra obhájil svůj pás jen zásluhou hodně sporné remízy s Dominikáncem Norbertem Jimenezem. Bijec, který vstoupil mezi profíky porážkou, ale nikdy nepadl před limitem, bude pod tlakem i v letošním roce.

ŠAMPION IBF: Šestadvacetiletý jihoafrický knockoutér Zolani Tete (19-1-3) dvakrát selhal v eliminačních soubojích této federace, napotřetí se ale již dočkal a následně dokázal jednoznačně vybodovat Japonce Teira Kinošita (20-1-1) na jeho domácí půdě v titulovém souboji. Svůj pás bude poprvé hájit v březnu v Liverpoolu. Jeho soupeř? Jeho vrstevník, bývalý mistr světa této federace ovšem v bantamové váze – Paul Butler (17-0).

ŠAMPION WBO: Stačil jeden zápas a mladý Japonec Naoya Inoue (8-0) se stal mistrem světa druhé váhové kategorie, navíc okamžitě také jedničkou váhy dle BoxRec.com. 30. prosince doslova vypráskal ve dvou kolech Omara Andrese Narvaeze (43-2-2). Argentince do té doby dokázal porazit pouze Filipínec Nonito Donaire a to na body.

Inoue, který je mimochodem považován za nástupce jiného Filipínce – Mannyho Pacquiaa, tak knockoutoval v boji o titul mistra druhého vládce váhové divize. Loni v dubnu dopadl v lehké muší váze stejně Mexičan Adrian Hernandez.

JEDNIČKA PROFIBOXING.CZ - NAOYA INOUE: Dva roky mezi profesionály, osm vítězství, sedm před limitem, dva tituly mistra světa ve dvou váhových divizích, pokaždé poté, co knockoutoval dosavadního šampiona a v tu dobu jedničku světového pořadí konkrétní váhy dle BoxRec.com. Těžko může mít tato divize jiného krále, než právě jednadvacetiletého Japonce. Ostatně, ne nadarmo jej například server Fightnews.com vyhlásil boxerem roku 2014.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze