Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SVĚTOVÍ ŠAMPIONI VII.: Našlapaná 'pérovka'! O krále Lomačenko a Walters

  • Napsal Antonín Vavrda

Vasil LomačenkoVasil LomačenkoPRAHA – Během přelomu roku se toho ve světě profesionálního boxu příliš neděje. A je jedno, jestli je řeč o lokálních večerech a zápasech, nebo o těch titulových. Proto jsme se rozhodli vám postupně představit šampiony všech váhových kategorií.

Těch je mezi profesionálními provazy celkem sedmnáct. My vám nabídneme vždy profil vládců čtyř top organizací (WBC, WBA, WBO a IBF) a přidáme i jedničku našeho žebříčku dle Profiboxing.cz.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Sedmý díl našeho mini-seriálu pokračuje pérovou váhovou kategorií.

PÉROVÁ VÁHA (do 57,2 kg – do 126 liber)

ŠAMPION WBC: Už třikrát ve dvou váhových kategoriích se stal mistrem světa velezkušený Mexičan Jhonny Gonzalez (57-8). Naposledy ovšem v zápase, který šokoval boxerský svět a kde to nikdo moc nečekal. Třiatřicetiletý veterán měl být jen další zkouškou talentovaného krajana Abnera Marese v cestě za slávou. Výsledek? Gonzalez sebevědomého Marese sundal v závěru prvního kola. Dá se říct, že od té doby de facto čeká na odvetu a životní výdělek. A dost možná i konec kariéry...

ŠAMPION WBA: Nejprve sundal Vika Darčinjana, poté také jeho přemožitele Nonita Donaireho. Jamajčan Nicholas Walters (25-0) patří spolu s Nayoem Inouem a Arturem Beterbjevem k nejpříjemnějším překvapením uplynulého roku. Momentálně se devětadvacetiletý talent špičkuje skrze média s Ukrajincem Vasilem Lomačenkem. Fanoušci se mají nač těšit...

ŠAMPION IBF: Rus Jevgenij Gradovič (19-1-0) je v osmadvaceti letech tak trochu v ústraní za hvězdami nejen své divize, dá se ale říct, že nezaslouženě. Dvakrát si poradil z Australanem Billem Dibem, nezaváhal ani loni, remízu Jaysonem Velezem kromě bodových (bohužel) nikdo jiný neviděl. Trochu mu škodí, že si jej stranou zatím nechává i promotér Bob Arum. To by se ale letos mohlo změnit.

ŠAMPION WBO: Ukrajinský přízrak, který leze do snů všem zkušeným, či talentovaným bijcům nejen v pérové váze. Vasil Lomačenko (3-1) sice v dubnu napoprvé v titulové bitvě selhal (ne jen svojí vlastní vinou), napodruhé už ale pás mistra světa získal, na konci roku jej suverénně obhájil, přestože polovinu duelu s Chonlatarnem Pirijapinjem odboxoval bez své levé (zadní) ruky. Každým odboxovaným kolem, každým zápasem mezi profíky bude pro soupeře nebezpečnější a nebezpečnější!

JEDNIČKA PROFIBOXING.CZ - NICHOLAS WALTERS: Jedničkou ratingu BoxRec.com je sice Gonzalez, ten toho ale od sestřelení Marese moc nepředvedl a spíše jen vyčkává na odvetu. Dle nás je jedničkou divize, kde vládnou tři borci ze stáje Boba Aruma, Jamajčan Walters.

Svým extrémním rozsahem paží (při výšce 170 cm oficiálně 185 cm), dynamikou a výbušností může patřit mezi to nejlepší nejen v pérové divizi. Dá se říct, že jej aktuálně mohou ohrozit jedině jeho stájový kolegové Gradovič s Lomačenkem. Dá se čekat, že minimálně s jedním z nich se v roce 2015 Walters utká.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze