Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SVĚTOVÍ ŠAMPIONI XI.: Našlapaný velter si dělí Flyod a Pacquiao

  • Napsal Antonín Vavrda

Manny Pacquiao vs. Floyd MayweatherManny Pacquiao vs. Floyd MayweatherPRAHA – Během přelomu roku se toho ve světě profesionálního boxu příliš neděje. A je jedno, jestli je řeč o lokálních večerech a zápasech, nebo o těch titulových. Proto jsme se rozhodli vám postupně představit šampiony všech váhových kategorií.

Těch je mezi profesionálními provazy celkem sedmnáct. My vám nabídneme vždy profil vládců čtyř top organizací (WBC, WBA, WBO a IBF) a přidáme i jedničku našeho žebříčku dle Profiboxing.cz.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jedenáctý díl našeho mini-seriálu pokračuje velterovou váhovou kategorií.

VELTEROVÁ VÁHA (do 66,7 kg – do 147 liber)

ŠAMPION WBC a WBA: Je nejbohatším sportovcem světa. Vlastní nespočet sportovních luxusních vozů včetně tří žihadel Bugatti Veyron v hodnotě více jak 6 milionů dolarů (jako jediný na světě), žije v luxusu a přepychu. Jenže to nemá zadarmo. Osmatřicetiletý Američan Floyd Mayweather (47-0) je v první řadě špičkový boxer, který se drží mezi elitou už před deset let!

To, jakou má sílu v ringu i mimo něj, dokazuje i fakt, že je jako jediný boxer planety držitelem titulů WBC a WBA ve dvou váhových kategorií současně! V roce 2014 tři z nich úspěšně uhájil ve druhém duelu s nebezpečným Argentincem Marcosem Reném Maidanou (35-5), který ale především v jejich prvním měření sil předvedl výtečný výkon.

ŠAMPION IBF: Jedním z možných dalších soupeřů byl pro Mayweathera vytipován jistý Američan Shaw Porter (24-1-1). Jenže to by nesměl dostal v srpnu loňského roku nečekanou lekci od Brita Kella Brooka (33-0). Ten zaskočil mnohé fanoušky i experty a dominancí nad kulturistou z Akronu si zajistil nejen pozici mezi elitou velterové váhy, ale také titul mistra světa IBF.

ŠAMPION WBO: Rok 2014 byl ve znamení velkého návratu jednoho z nejlepších boxerů poslední dekády a možná i historie. Filipínec b si po dvou nepříjemných porážkách v roce 2012 dal o pár měsíců na rozjezd amerického rváče Brandona Riose, aby následně loni v dubnu nejprve „podruhé" porazil Timothyho Bradleyho a v listopadu pak vystřílel z ringu dalšího neporaženého Američana Chrise Algieriho. V prvním ze zmíněných duelů si vzal zpět titul WBO.

JEDNIČKA PROFIBOXING.CZ – MANNY PACQUIAO: Jelikož většina boxerských serverů i organizací uvádí Floyda Mayweathera v lehké střední váze, jedničkou této divize je dle nás jeho věčný stín – šestatřicetiletý Filipínec.

Tomu sice mnozí vyčítají, že i díky intervenci jeho rivala, který poukazoval na jisté dopingové záležitosti, přišel v posledních letech o svojí knockoutovou sílu, pravda to ale může být jen z části. Kromě věku je zde totiž ještě faktor toho, že Pacquiao nikdy jednoduše nebyl přirozená velterová váha a že v posledních duelech stál proti velmi odolným soupeřům (včetně Algieriho, který sice nemá pevnou bradu, ale odolný je) a že o knockout proti Marquezovi se připravil vlastní chybou.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze