Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SVĚTOVÍ ŠAMPIONI XII.: Lehká střední váha patří králi Mayweatherovi

  • Napsal Antonín Vavrda

Floyd MayweatherFloyd MayweatherPRAHA – Během přelomu roku se toho ve světě profesionálního boxu příliš neděje. A je jedno, jestli je řeč o lokálních večerech a zápasech, nebo o těch titulových. Proto jsme se rozhodli vám postupně představit šampiony všech váhových kategorií.

Těch je mezi profesionálními provazy celkem sedmnáct. My vám nabídneme vždy profil vládců čtyř top organizací (WBC, WBA, WBO a IBF) a přidáme i jedničku našeho žebříčku dle Profiboxing.cz.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Dvanáctý díl našeho mini-seriálu pokračuje lehkou střední váhovou kategorií.

LEHKÁ STŘEDNÍ VÁHA (do 69,9 kg – do 154 liber)

ŠAMPION WBC a WBA (Super): Jak už bylo psáno v sobotu při seznamu šampionů velterové váhy, tyto dvě federace mají svého krále v osobě Floyda Mayweathera (47-0). Je zde jediný rozdíl, v této divizi je „Money" tzv. „Super šampionem", takže je k dispozici i regulérní pás...

ŠAMPION WBA: ...A ten má ve své moci Kubánec Erislandy Lara (20-2-2), který se vysněného titulu mistra světa dočkal v souboji proti Ishemu Smithu (26-7). Shodou okolností proti tomu Smithovi, který je chráněncem a tréninkovým parťákem výše zmíněného Mayweathera, po kterém pochopitelně Lara touží. Stejně jako desítky dalších bojovníků. Pravdou ale je, že právě tomuto vytáhlému, rychlému a šikovnému Kubánci dává hodně expertů proti neporažené hvězdě nemalé šance.

ŠAMPION IBF: Vyhoďte ho dveřmi, on se vrátí dveřmi. Rodákovi z Detroitu Corneliovi Bundragemu (34-5) je již jednačtyřicet let (ročník 1973), ovšem v říjnu podruhé v kariéře vybojoval titul mistra světa, když jasně vybodoval Mexičana Carlose Molinu (22-2-6).

Ten měl v posledních měsících více starostí s americkými imigračními úředníky, to ale vůbec nesnižuje výkon Bundrageho. Zajímavostí budiž i fakt, že poprvé světový titul získal až v sedmatřiceti letech. Holt, přírodní úkaz...

ŠAMPION WBO: Je mu šestadvacet let, je neporažený a nemnoho expertů v něm vidí obrovský potenciál. Demetrius Andrade (21-0) udělal v roce 2014 definitivní krok mezi elitu své váhy. Nejprve i před down v prvním kole jasně přeboxoval krajana Vanese Martirosjana (33-1-1), poté knockoutoval Briana Roseho (25-1-2).

V obou případech byl ve hře titul mistra světa. Přednosti Andradeho? Výška 185 cm, dlouhé paže, obrácený gard, rychlost, výbušnost, reflexy. Jak by asi vypadal jeho souboj s podobně vybaveným i boxujícím Kubáncem Erislandym Larou?

JEDNIČKA PROFIBOXING.CZ – FLOYD MAYWEATHER: Pokud je hvězdný Američan vedený přednostně v této váze, pak není pochyb o tom, kdo je její jedničkou. Superlativ už není třeba, bylo by to pořád dokola. Každopádně kromě jiného je jistě zajímavé i to, že Floyd Jr. prostě a jednoduše byl předurčen k tomu, aby byl boxerskou hvězdou.

Oba jeho strýčkové (Roger, Jeff) i otec (Floyd Sr.) byli špičkoví boxeři, všichni bojovali o tituly mistra světa top organizací, úspěšný byl ale pouze Roger. Jeff pak získal pás menší organizace IBO (její titul drží ve své váze například Golovkin, nebo Kličko). Na druhou stranu, historie – a to nejen ta boxerská – mnohokrát ukázala, že jen obří talent nestačí. Proto je Mayweather výjimečný.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze